Türkiye'den alınan banka kartı ile Avrupa ülkesinde para çekilebilir mi?

Cole McCree

Hectopat
Türkiye'den alınan banka kartı ile Avrupa ülkesinde para çekilebilir mi? Kartım VakıfBank bankomat kartı. Mastercard.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen Vakıfbank ile bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum. Ama TEB ile mümkün.

Bankanızı arayıp kartı yurtdışı post makineleri için açtırmanız gerekiyor. Yada mobil uygulamadan bakın tam bilmiyorum ben yurt dışına çıktığımda mobil uygulamalar popüler değildi. Arayıp açtırmıştım. Açtırdıktan sonra istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Oranın para birimine göre tl bozup ödeme yapılıyor. Bunu kart kendi içinde yapıyor tabiki. Ufak farklar ödüyorsunuz bu işlemler için ama baya kolaylık sağlıyor.

En kesin bilgiyi Vakıfbank müşteri hizmetlerinden alabilirsin hocam. En sağlamı bu. Belki uygulamadan da yapılıyordur ama müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgi alıp başka soruların varsa onları da sorabilirsin

Bankanızı arayıp kartı yurtdışı post makineleri için açtırmanız gerekiyor. Yada mobil uygulamadan bakın tam bilmiyorum ben yurt dışına çıktığımda mobil uygulamalar popüler değildi. Arayıp açtırmıştım. Açtırdıktan sonra istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Oranın para birimine göre tl bozup ödeme yapılıyor. Bunu kart kendi içinde yapıyor tabiki. Ufak farklar ödüyorsunuz bu işlemler için ama baya kolaylık sağlıyor.
En kesin bilgiyi Vakıfbank müşteri hizmetlerinden alabilirsin hocam. En sağlamı bu. Belki uygulamadan da yapılıyordur ama müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgi alıp başka soruların varsa onları da sorabilirsin
VakıfBank bu imkanı sunuyor mu şekkinde araştırman lazım şahsen QNB sunuyor.
İnternette araştırdığımda Vakıfbank'ın sitesinde ''11. Bankomat kartımı yurt dışında kullanabilir miyim? Bankomat Kartınızla tüm dünyada ATM'lerden para çekebilirsiniz. Böylece, para taşımanın riskiyle karşılaşmayacağınız gibi para üstü alma gibi detaylarla da uğraşmazsınız.'' yazdığını gördüm. Ama herhangi bir etkinleştirmeye gerek var mı bilemiyorum.

Çekmeden POS'larda ödeme de yapabilirsiniz, azıcık komisyon ödeme kaydıyla.
Aslında benim derdim çekmek de değil. Sadece internetten alışveriş yapacağım.

Her kart ile yurtdışı site yada mağazadan pos ile alışveriş mümkün.
Visa yada MasterCard olması yeterli.
Eğer hata alıyorsanız kart ayarlarına bakın.

Geri
Yukarı