Türkiye'den Çin'e Ürün İadesi Ne Kadar Tutar?

solvadors

Hectopat
Herkese merhaba, Aliexpress üzerinden aldığım bir anakart paslı çıktı ve iade etmek istiyorum. Satıcı bana anakartı gönderirsen paranı iade ederim dedi. Türkiye'den Çin'e 1.2 KG ağırlığında bir paket göndermek ne kadar tutar sizce? Anakartın bedeli 71.03$

Ayıca bu vesileyle sorayım Xenon işlemcilere uyumlu anakart arıyorum, satan varsa lütfen bana ulaşsın. Mevcut kullandığım anakart Xenon değil, Core serisi destekliyor. Yine aynı şekilde i7 870 ya da i7 880 işlemci arıyorum.

Anakart: ASUS P7H55-M Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki anakart ile Xeon işlemci çalıştırabilirsiniz. x3440 veya x3470 olur. OC desteği de var. Görüntü alamadıysanız RAM'lerinizin yerini değiştirin. Ne ilginçtir ki Core serisi işlemcilerde kullandığınız düzen Xeon işlemcilerde çalışmıyor. Elimde iki tane Xeon işlemcili bilgisayar var oradan biliyorum. İkisinde de RAM düzenini değiştirince çalıştı. Hatta birisi H57 çipset anakart.

Satıcı ürünü gönder paranı iade edeyim diyor, 50 dolarlık iade istedim yine de ürünü gönder diyor. Sanırım bu iş uzayacak.

Asus'un Web sitesinden kontrol ettiğimde anakartın CPU destek listesinde Xenon işlemciler yok. RAM'lerin yerlerini değiştirdim, farklı ekran kartıyla denedim olmadı tüm parçalar çalışıyor ama görüntü yok. RAM'ler de yeni alındı. Core serisi işlemci takıldığı zaman sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Satıcı ürünü gönder paranı iade edeyim diyor, 50 dolarlık iade istedim yine de ürünü gönder diyor. Sanırım bu iş uzayacak.

Asus'un Web sitesinden kontrol ettiğimde anakartın CPU destek listesinde Xenon işlemciler yok. RAM'lerin yerlerini değiştirdim, farklı ekran kartıyla denedim olmadı tüm parçalar çalışıyor ama görüntü yok. RAM'ler de yeni alındı. Core serisi işlemci takıldığı zaman sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
1156 Pin Anakartlarda zaten hiç birisinde Xeon desteği yazmıyor. Ancak Server Anakartlarında var. Fakat o Anakartta çalışması lazım. BIOS Update yapın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı