Türkiye'den Finlandiya ve İsveç'e NATO için veto oy

Benim tahminime göre Türkiye savunma sanayisinde tamamen bağımsızlığını elde ettiğinde natodan kendi çıkacak.
Sovyet tehtidi artık yok zaten batı ile arası kötü bizimle arayı mecburen iyi tutacak.

747a7345c864497fc3095c72fdc0153c.jpg

Başka bir şey söylememe gerek yok.

Benim tahminime göre Türkiye savunma sanayisinde tamamen bağımsızlığını elde ettiğinde natodan kendi çıkacak.
Sovyet tehtidi artık yok zaten batı ile arası kötü bizimle arayı mecburen iyi tutacak.
Ekonomi de de 1 numaraya oynamamız gerekir.
Ancak o zaman çıkabiliriz.
Savaşlar da ekonomi çok önemli.

Savaşın ekonomi demek olduğunu üretim demek oldugunu bile bilmiyor arkadaş :D
Hadi onu geçtim Türk savunma sanayisinin bağımsız olduğunu sanıyor bu da ayrı bir saçmalık zaten.
Savunma sanayimiz gelişmiş lakin ordunun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kadar değil.

Bunun için daha da çok çalışmalıyız.

Savunma sanayimiz gelişmiş lakin ordunun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kadar değil.

Bunun için daha da çok çalışmalıyız.
İşte bende bundan bahsediyorum. Arkadaş bir yerinden uyduruyor neymiş ben demişim ki savunma sanayi tamamen bağımsız. Üretim ekonomi olmasa da olur demişim. Ziyaa diye bağırasım var.

Farkındaysanız tayyip ülkemize gelecek olan fillandiya ve İsveç dış işleri bakanlarına kendilerini yormasın dedi yani burada muhattabımız bu iki ülke değil direk ABD çünkü bu ülkelerin NATO'ya katılmasını bölgedeki bütünlüğü sağlamak için ABD istiyor sonuç olarak elimizde bir koz var ve bu koz ABD'den bize yapılan ambargoların kaldırılmasını ve F35 programına alınmamızı sağlayabilir tayyibi pek sevmem ama yaptığı zekice.

Geri
Yukarı