Türkiye'nin artık çekilemez derecede pahalı olması

Bloodlinee

Hectopat
Hayatımda enflasyonu iliklerime kadar hissettim bu sene. Nereye kadar gidecek sizce önceden gene çekilebilir hali vardı artık dayanamıyorum 50 TL 5 TL gibi oldu ne olacak böyle sizce?

Son düzenleme:
Düzen kurulmuş, yıkılmadığı sürece böyle gidecek. İki parça şey 15 TL tutuyor. İstediklerimin tamamını alsam haftalık harçlığım eriyecek herhalde. Umarım fanatikler azalır da rahat bir nefes alırız, soluğumuzu kestiler. Alım gücümün bu kadar düştüğünü hiç hatırlamıyorum.

Zaten bu insanlardan da bir cacık olmaz. Her şey halledildi bu ülkede, sesleri çıktı mı? Yok, ama cepler boşalınca sesler yükseliyor değil mi? Keşke gerçekleri cebiniz boşalmadan önce görseydiniz. Yıllardır neler oluyor bu ülkede arkadaş.

ne olacak böyle sizce?
Bu cahil halkın düzeltilmesi en azından 20-30 sene alır. Yani kısacası ülke 30 sene geçmeden eski haline geri dönmeyecek. En azından zihniyet geri dönmeyecek.
Zihniyet geri kalırsa ülkede geri kalır. Bunu hala AKP'ye veren kişilerden anlayabiliyoruz.

Çok değil 4 sene önce falan 20 TL biriktirip okula getirmiştim. Öğlen arası bir yemek yedim, bir yemek yedim anlatamam. Osmanlı saray sofrası gibi gelirdi. Şu an 20 TL ile bir tavuk tantuni alıyorum. Ayransız. Şu an biraz daha büyüdüğümden aile geçindirmeyi az çok anlıyorum. Marketler nasıl pahalı öyle ya, yağ 100-200 TL. Yağ bu yağ. Ekmek eskiden 50 kuruştu şu an 2,5 3 TL. Ailemden bir şey istemeye utanır oldum. Biliyorum çünkü alamadıklarını. Bugün annem dışarı çıkacaktı ve 11 gibi gelirim dedi. Diyemedim akşam için dışarıdan yemek söyleyelim diye. İstesem alır, ama isteyemiyorum. 50 yaşındaki babam borsa öğrendi borsaya girdi sırf 200-300 kazanmaya çalışayım diye. Dişleri düştü yaptırtamıyor, kaburgası kırıldı iş kazasında ama eve para girmesi ağır şartlarda çalışmasına rağmen fazla fazla mesai yapıyor. Vücudunun her yerinde yağ bezeleri oldu aldıramıyor...
Not: 2023 sonucu aynı olursa AKP ile ilgili bir kuruma gireceğim. Hayatta kalamayız yoksa.

Çok değil 4 sene önce falan 20 TL biriktirip okula getirmiştim. Öğlen arası bir yemek yedim, bir yemek yedim anlatamam. Osmanlı saray sofrası gibi gelirdi. Şu an 20 TL ile bir tavuk tantuni alıyorum. Ayransız. Şu an biraz daha büyüdüğümden aile geçindirmeyi az çok anlıyorum. Marketler nasıl pahalı öyle ya, yağ 100-200 TL. Yağ bu yağ. Ekmek eskiden 50 kuruştu şu an 2,5 3 TL. Ailemden bir şey istemeye utanır oldum. Biliyorum çünkü alamadıklarını. Bugün annem dışarı çıkacaktı ve 11 gibi gelirim dedi. Diyemedim akşam için dışarıdan yemek söyleyelim diye. İstesem alır, ama isteyemiyorum. 50 yaşındaki babam borsa öğrendi borsaya girdi sırf 200-300 kazanmaya çalışayım diye. Dişleri düştü yaptırtamıyor, kaburgası kırıldı iş kazasında ama eve para girmesi ağır şartlarda çalışmasına rağmen fazla fazla mesai yapıyor. Vücudunun her yerinde yağ bezeleri oldu aldıramıyor...
Not: 2023 sonucu aynı olursa AKP ile ilgili bir kuruma gireceğim. Hayatta kalamayız yoksa.
Allah şifa versin hocam seni çok iyi anlıyorum aynı sorunlar bizde de var.

Hayatımda enflasyonu iliklerime kadar hissettim bu sene. Nereye kadar gidecek sizce önceden gene çekilebilir hali vardı artık dayanamıyorum 50 TL 5 TL gibi oldu ne olacak böyle sizce?
Bir şeyin fiyatı artacak diye haber çıktığında vatandaş hemen stoklamak için sıra oluyor ama o üründen almasalar zaten fiyatı zorunlu olarak düşücek.

Artık 10 TL 1 TL gibi görülüyor bu durum aşırı normal böyle ekonomi ile çok daha kötü günler gelecek yeni para basılacak 500 TL 1000 TL olabilir böyle giderse dandik direksiyon setleri 150 TL civarı iken 1000 TL civarında satılıyor şu anda o kadar kötü ülkenin hali.

Yeni konular

Geri
Yukarı