Ülkenin aşırı derecede pahalı olması

• Konuyu başlatan Alizm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 846

Alizm

Hectopat
1 saat önce BİM'e gittim.
Geçen hafta 55 TL olan ayçiçek yağı şimdi 70 TL ve etrafımdakiler AK partili ve bunlar her şeyin yolunda olduğunu söylemese dahi sonuna kadar AKP diyor. 2 sene içinde çok yıprandım. Atatürk laik bir devlet kurmasaydı şeriat devam etseydi, emin olun şimdi var olan ateist sayısından daha çok ateist olurdu. İnsanı laiklik değil, dini yanlış gösterme ve dini kullanma ateist yapardı. Mental olarak iyi değilim. Bazı şeyleri yanlış dahi yazarsam kusura bakmayın. Sürekli evimizin gündemi hayat pahalılığı çalışıyorum, bilgisayar almak istiyorum, hiçbir amelimi gerçekleştiremiyorum.

Mental sağlığım kötü olduğu için üniversiteye de hazırlanamıyorum.
Eğer kazanamazsam sonumu aşırı maddi sıkıntı çekerek mutsuz ve her şeyden soğumuş bir şekilde geçirerek ölüp gideceğimi görüyorum.
Bu iktidar beni öyle bir hale getirdi ki.
5 yaşımdayken koşa koşa camiye giden ben, şimdi ezan sesinden rahatsız oluyorum. Beni kınamayın, sadece içimi dökmek istedim.
İmkanı olan varsa bu ülkeden kaçıp gitsin, geri gelmesin. Tutunacağı bir yönü yok bu ülkenin (geçmişi hariç).
Bir de biz bir imtihanın içinde değiliz.
Aşırı derecede yanlış yönetim olduğu için bu durumdayız.
Vesselam.

Ülkemizdeki en büyük problem cahillik. Gerçekten Türk halkının cahil olduğunu biliyordum ancak bu kadarını gördükçe gün gün ayrı ayrı şaşırmaya başladım. Evinde geçinemeyen insanlar bu ülkeyi bu hale getirenleri inatla desteklemekten başka bir şey düşünmüyor. Zaten önümüzdeki seçimlerde solcu halkın beklediği sonuç gerçekleşmez ise ortadoğuya yeni bir Suriye hayırlı olsun diyebiliriz diye düşünüyorum.

Bugün fakiriz, yarın daha da fakiriz. 😂

İlerleyen yıllarda Marmara depreminin ve geçici sığınmacıların ne getirdiğini göreceğiz.

Kendinizi ve ailenizi yurt dışına çıkarmaya bakın, hükümet tarafına da güvenmeyin, kimse sizin kurtuluşunuz olmayacak.

1 saat önce BİM'e gittim.
Geçen hafta 55 TL olan ayçiçek yağı şimdi 70 TL ve etrafımdakiler ak partili ve bunlar her şeyin yolunda olduğunu söylemese dahi sonuna kadar akp diyor. 2 sene içinde çok yıprandım. Atatürk laik bir devlet kurmasaydı şeriat devam etseydi, emin olun şimdi var olan ateist sayısından daha çok ateist olurdu. İnsanı laiklik değil, dini yanlış gösterme ve dini kullanma ateist yapardı. Mental olarak iyi değilim. Bazı şeyleri yanlış dahi yazarsam kusura bakmayın. Sürekli evimizin gündemi hayat pahalılığı çalışıyorum, bilgisayar almak istiyorum, hiçbir amelimi gerçekleştiremiyorum.

Mental sağlığım kötü olduğu için üniversiteye de hazırlanamıyorum.
Eğer kazanamazsam sonumu aşırı maddi sıkıntı çekerek mutsuz ve her şeyden soğumuş bir şekilde geçirerek ölüp gideceğimi görüyorum.
Bu iktidar beni öyle bir hale getirdi ki.
5 yaşımdayken koşa koşa camiye giden ben, şimdi ezan sesinden rahatsız oluyorum. Beni kınamayın, sadece içimi dökmek istedim.
İmkanı olan varsa bu ülkeden kaçıp gitsin, geri gelmesin. Tutunacağı bir yönü yok bu ülkenin (geçmişi hariç).
Bir de biz bir imtihanın içinde değiliz.
Aşırı derecede yanlış yönetim olduğu için bu durumdayız.
Vesselam.

Aslında her şey millette bitiyor geçmişe bakarsanız tarihin tekerrür edeceğini anlarsınız a partisi b partisi hepsi düzelmeye gidiyor sonra güç zehirlenmesi yaşayıp ülkeyi batırıyor mevcut hükümeti savunan ya da önceki hükümetleri savunan diğer partileri savunan yerine düzgünce herkesi eleştirip iyi yanlarını övüp kötü olduğundada yanlışlarını söyleyen insanlar lazım şu anda sadece kendi bildiğini okuyanlar olduğu müdetçe bu ülke düzelmez düzeltilemezde.

Selamlar, yorumlarda sıkça ayrım yapıldığını görüyorum taraf tutmaksızın ve bizim temel değerlerimizi bu mevzulara alet etmeksizin eleştiri yapmanızı tavsiye ediyorum bu toplumu sıkça bölüyor. Bunun dışında söylediğin diğer konulara katılıyorum. Evden bir ekmek veya simit almak için çıkarken bile fazladan para alır olduk yanımıza ne zaman neye zam geleceği hiç belli olmuyor yapılan gizli zamları yani gramaj azaltmalarını saymıyorum bile.
Bu durumu farkındalığımız ile atlatmalıyız kimseye tamah etmeyin kimseyi illah mehdi görmeyin. Devletin kurumları şahıslara değil millete amadedir eline her kitap alanı alim veya peygamber zannetmeyiniz.

Ülke bu noktadan sonra zaten çok zor geri döner. İktidar değişirse, 20-30 yıl kadar. Değişmezse daha da kötüye gidecek. Ülkede ne yapılırsa sana yazılıyor, hazineden para çalınıyor onu da sen ödüyosun. Ya ülkeden gidip güzel güzel yaşayacaksın ya da sadece emeklilik zamanlarını bir nebze iyi geçireceksin.

Selamlar, yorumlarda sıkça ayrım yapıldığını görüyorum taraf tutmaksızın ve bizim temel değerlerimizi bu mevzulara alet etmeksizin eleştiri yapmanızı tavsiye ediyorum bu toplumu sıkça bölüyor. Bunun dışında söylediğin diğer konulara katılıyorum. Evden bir ekmek veya simit almak için çıkarken bile fazladan para alır olduk yanımıza ne zaman neye zam geleceği hiç belli olmuyor yapılan gizli zamları yani gramaj azaltmalarını saymıyorum bile.
Bu durumu farkındalığımız ile atlatmalıyız kimseye tamah etmeyin kimseyi illah mehdi görmeyin. Devletin kurumları şahıslara değil millete amadedir eline her kitap alanı alim veya peygamber zannetmeyiniz.
Taraf olmayan bertaraf olur başkomiser.

Memduh Başgan

Ne olur artık teknolojik aletler herkesin alabileceği düzeyde olsun. Ümidim kalmıyor, okumak istiyorum okuyasım kaçıyor. Babasından para, miras kalmayacak herkes ileride sıkıntıya girecek diye düşünüyorum. Bıktım usandım. Aynı şey yemekler için de geçerli.

Geri
Yukarı