Türkiye'nin asla düzelemeyecek olmasının sebebi nedir?

Icarius

Zeptopat
Gece gece moralim bozuk. Yazın bir şeyler sohbet edelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asla diye bir şey yok. Devrim ateşini en azından içinizde tutmanız önemli.

images (15).jpeg

"Asla" düzelemeyecek olduğunu kim uyduruyor? Evet gidişat olumlu değil ama elbet değişecektir.

Şu konuya yazılacak bir çok şey var da, toplumda bunu idrak etmek istemeyecek kişi sayısı çok. Zaten bir çoğu da idrak bile edemeyecek. Yıllardır insanları ötekileştirdiler, toplum diye bir şey kalmadı onun yerine "bizden olanlar" kaldı. Toplum demek birlik olmak demektir. Toplum birlik olup hükümet ile karşılıklı alışveriş yapar. Vergi ödersin hizmet alırsın, sağlık alırsın, adalet alırsın, güvenlik alırsın. Gel gör ki vergiyi ödeyen halk, hizmeti alan yöneticiler ve yalakaları.

Ben bunu 2016 yılında anladım. Artık toplum ne zaman oy verdiği kişinin hangi fikrini ya da düşüncesini savunduğunu bilir, Türkiye'ye ya da topluma 1Gr faydası dokunmamış insanlar oy kullanmaz, toplum ne zaman kendi çıkarları için değil de ülkenin çıkarları için rol oynar ise, o zaman ben de "ben" değil "biz" derim. Bu ülkenin düzelmesi için çok fırsatlar geçti, toplumun büyük çoğunluğu bilim yerine millet bahçesinde meyve suyu ile kek yemeyi tercih etti. Bir sonraki fırsat gelene kadar "ben" demeye devam edeceğim, bunun yanı sıra toplum halinde ülkenin çıkarı için bir şeyler yapılacak ise elimden geleni yapacağım.

Yıllardır kötü dönemlerden, yıllardan geçmemiş ülke yok. Her ülkenin farklı sorunları var. Bizim ülkemizin sorunları belli. Bakıyoruz iktidarın umrunda değil o zaman bizler sorunları çözmeliyiz. Öyle oturup beklemekle olmuyor.

Hayır, değişecek ve düzelecek. Yalnızca bunu görebilecek kadar ömrümüz yok.

Geri
Yukarı