Türkiye'nin BRICS'e katılma ihtimali

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Avrupa birliğine Kopenhag kriterlerini sağlayamama, Muhalefete baskı ve seçimin adil şartlarda yapılmaması, Muhaliflerin teröristlikle yaftalanması, LGBT topluluğuna yaygın nefret söylemi nedeniyle alınmadık. Türkiye'nin son şansı doğu bloğu kaldı. BRICS Dünya gündeminde en önemli konulardan biri ve sürekli genişleme politikası izliyor. Türkiye de sırada olan ülkelerden biri. Bence Avrupa'dan vazgeçmek mantıklı. İnsan hakları demokrasi falan bizim sağlayamayacağımız şartlar. Boşu boşuna bekleriz. BRICS ülkeye rahat nefes aldırır.

Avrupa'ya girememe sebeplerinden birini göstereyim. Türkiye hapiste en çok gazeteci tutan ikinci ülke.
8u3UBzBHivscT1E1-637829387115059124.jpg

Son düzenleme:
BRICS tamamen boş, hepsi baskıcı ülke ve hiçbir zaman süper güç olamayacaklar. En basit örneğini vereyim Alibaba. Amazon ile rekabet edebilirdi fakat Çin hükümeti resmen indirdi adamı. Çin kendisi gibi baskıcı ülkeleri toplayıp "hadi Avrupa'ya, Amerika'ya karşı ekonomik savaş açalım, bende binlerce ton altın var nasıl olsa. Sizlerde de benim vatandaşım gibi çalışıp hakkını arayamayacak milyonlarca insan var, bunları kullanıp egolarımızı tatmin ederiz" demiş sanki. Türkiye bu tabloya yakışır mı? Evet yakışır. Çalışıp patronlarınıza, hükümet yetkililerinize daha çok servet kazandırabilirsiniz.

BRICS tamamen boş, hepsi baskıcı ülke ve hiçbir zaman süper güç olamayacaklar. En basit örneğini vereyim Alibaba. Amazon ile rekabet edebilirdi fakat Çin hükümeti resmen indirdi adamı. Çin kendisi gibi baskıcı ülkeleri toplayıp "hadi Avrupa'ya, Amerika'ya karşı ekonomik savaş açalım, bende binlerce ton altın var nasıl olsa. Sizlerde de benim vatandaşım gibi çalışıp hakkını arayamayacak milyonlarca insan var, bunları kullanıp egolarımızı tatmin ederiz" demiş sanki. Türkiye bu tabloya yakışır mı? Evet yakışır. Çalışıp patronlarınıza, hükümet yetkililerinize daha çok servet kazandırabilirsiniz.
Kötü olur diyorsunuz yani.

BRICS'e katılma ihtimalimiz maalesef az. Katılırsak BRICST olur BRICS.

Yanlış düşünüyor da olabilirim. Her şeyde emin olacak birisi olsaydım uzaya bile çıkardım.

BRICS'e katılma ihtimalimiz maalesef az. Katılırsak BRICST olur BRICS.

Yanlış düşünüyor da olabilirim. Her şeyde emin olacak birisi olsaydım uzaya bile çıkardım.
İsmi bozmamak için almamazlık etmezler saçma bir neden. Genişleme politikası izliyorlar. Bizim gibi dikta ülkeleri için ideal bir birlik.

İsmi bozmamak için almamazlık etmezler saçma bir neden. Genişleme politikası izliyorlar. Bizim gibi dikta ülkeleri için ideal bir birlik.
Türkiye'nin neresi dikta söyler misin? Başbakanlık sistemi halk getirdi ülkeye oy kullanarak. Aynı sistem Amerika'da var. Ülkeyi bu kadar kötülemeyi bırakın artık. Evet ekonomik olarak enflasyon yüksek onu çözmek için uğraşıyolar şu an. Öyle bir anlatıyorsunuz ki Türkiye'yi. Ülke batmış bitmiş yok olmuş gibi...

Türkiye'nin neresi dikta söyler misin? Başbakanlık sistemi halk getirdi ülkeye oy kullanarak. Aynı sistem Amerika'da var. Ülkeyi bu kadar kötülemeyi bırakın artık. Evet ekonomik olarak enflasyon yüksek onu çözmek için uğraşıyolar şu an. Öyle bir anlatıyorsunuz ki Türkiye'yi. Ülke batmış bitmiş yok olmuş gibi...
Aslında ben onunla aynı düşünmüyorum ama yine de onun anlayacağı dil ile konuşayım dedim.

Zaten enflasyonu yükleten kendileri biz yükseltmedik ki enflasyonu! :) Önce yükseltiyorlar, sonra da düşürmek için çabalayıp ekonomiden anlamayan kişilere "enflasyonla mücadele edeceğiz" diyerek gözlerini boyuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı