Türkiye'nin cennet olduğunun kanıtı

Bak evladım bugün uzaya adam gönderdik babamız çalışıyor bizim ya. Ekmek fiyatları pahalı, millet alıp alıp fazlaları çöpe atmasın diye zam yapıyorlar. Çöplerde hiç ekmek yok. Babamız biz ekmekleri çöpe atmayalım diye zam yapıyorlar bunları düşün evladım. Bu arada 1000 TL kredi talebim kabul edilmiş. Şimdi 50 litre kola alacağım ve hepsini döküp İsrail'i boykot edeceğim. Babamız biz kola alıp yere dökelim diye kredi veriyor babamızın TOGG arabasının tekerine asfalt değmesin. Bu iPhone telefonlara hep zam yapılıyor evladım. Biz şimdi bu iPhone telefon almayalım zaten babamız 2 sene sonra armut çıkaracak onu alacağız biz evladım. Bak evladım bizim şu an arabamız yok biz yürüyüş yapalım diye araba fiyatları yüksek. Neden hep koşucular Türkiye'den çıkıyor? Çünkü arabası yok bacak kası yapıyorlar. Bak bizim camide imamlarımıza hep soruyorlar "İsrail'in başkenti neresidir" diye, hepsi "cehennemin dibi" diyor. İsrail çatlasın ohh (!)

Bak evladım bugün uzaya adam gönderdik babamız çalışıyor bizim ya. Ekmek fiyatları pahalı, millet alıp alıp fazlaları çöpe atmasın diye zam yapıyorlar. Çöplerde hiç ekmek yok. Babamız biz ekmekleri çöpe atmayalım diye zam yapıyorlar bunları düşün evladım. Bu arada 1000 TL kredi talebim kabul edilmiş. Şimdi 50 litre kola alacağım ve hepsini döküp İsrail'i boykot edeceğim. Babamız biz kola alıp yere dökelim diye kredi veriyor babamızın TOGG arabasının tekerine asfalt değmesin. Bu iPhone telefonlara hep zam yapılıyor evladım. Biz şimdi bu iPhone telefon almayalım zaten babamız 2 sene sonra armut çıkaracak onu alacağız biz evladım. Bak evladım bizim şu an arabamız yok biz yürüyüş yapalım diye araba fiyatları yüksek. Neden hep koşucular Türkiye'den çıkıyor? Çünkü arabası yok bacak kası yapıyorlar. Bak bizim camide imamlarımıza hep soruyorlar "İsrail'in başkenti neresidir" diye, hepsi "cehennemin dibi" diyor. İsrail çatlasın ohh (!)

Haklısın tasarruf yapalım diye zam yapıyorlar bizi düşündükleri için şimdi 100.000 TL kredi çekip İsrail'i boykot edeceğim bir de armut çıksın hemen en yenisini alacağım millet toog alacağıma Tesla alırım diyor bunlar orijinal vatan haini uzaya çıktık 55 milyon dolarla neler yapılırıdı diyor hepsi dış güçlerin oyunu bunların hepsi (!) 🇹🇷

Mizah olduğunu anladığım için ağzımı tutuyorum.

Yoksa...

Son düzenleme:
Profil fotoğrafını benimkiyle aynı yapar mısın?

Bu Filistin İsrail savaşı bizim milli meselemiz değildir. Bunun için yas ilan edilmez.
Evet kendimizce boykot edebiliriz İsrail ürünlerini almayabiliriz. Ama gidip Starbucks dükkanlarındaki insanların kahvesini yere döküp huzurlarını bozmaya hakkımız yok.
Ve sosyal medyada askerlerimize bu savaşa katılın Filistin'i kurtarın gibi şeyler demek saçma olur. Bu savaş bizimle ilgili değildir. Tek yapabileceğimiz kendimizce boykot etmeliyiz. Unutmayın biz laik bir ülkeyiz.

Bu Filistin İsrail savaşı bizim milli meselemiz değildir. Bunun için yas ilan edilmez.
Evet kendimizce boykot edebiliriz İsrail ürünlerini almayabiliriz. Ama gidip Starbucks dükkanlarındaki insanların kahvesini yere döküp huzurlarını bozmaya hakkımız yok.
Ve sosyal medyada askerlerimize bu savaşa katılın Filistin'i kurtarın gibi şeyler demek saçma olur. Bu savaş bizimle ilgili değildir. Tek yapabileceğimiz kendimizce boykot etmeliyiz. Unutmayın biz laik bir ülkeyiz.
İnsanlığın Dünya'nın gözü önünde soykırıma uğramasının laikliği ilgilendiren bir yanı yok.Eğer konu salt bir şekilde mescidi aksa veya Kudüs olsaydı,dediğin iddianın mantıki bir yanı olurdu çünkü dini bir boyutu olurdu fakat laikliğin çıkış noktası olan fransada bile böyle gayrı mantıki bir sebeple bu konuya itiraz edilmiyor.İnsanlığın sorunlarıyla ilgilenmek din,bayrak,ırk üzeri bir meziyettir ki aynı sorunu senin milletin yaşadığı zaman bir başka toplulukta senle hemhal olup ilgilensin.Empati yapmak bu noktada çok önemli.
Emin olun mesele ne arap seviciliği nede ihanet söylemleri üzerinden bir takım çıkarım yapma meselesi,mesele henüz dünyada olup bitenleri idrak edemeyecek kadar küçük bedenlerin,vahşice katledilmesine karşı bütün insanlığın verdiği insani ve vicdani bir tepkidir.

Uzun uzun yazardım ama kısaca yazıcağım çünkü uzun da yazsam kendi bildiğinizi okuyacaksınız. Herşeyi laiklikle bağdaştırılmasıını doğru bulmuyorum ve sırf müslüman bir ülke olduğu için Filistin e üzülmüyorum. Bu yapılan bir soy kırımdır ve ister müslüman bir ülke olsun ister hıristiyan bir ülke buna karşı çıkmak insanlık görevidir, ama yine de benimle aynı fikirde olmayanlar da olabilir ve buna saygım var.
Profil fotoğrafını değiştirirmisin ?

Fakat sizin bu isteğiniz sizi ilgilendirmediği gibi saygısızca bir davranış, sizi kınıyorum.@Çınar Çelik

Ülkemiz cennet, bizim meselemiz olmayan konularda biz birbirimize giriyoruz, konuda olan tartışma gibi. :)

Ne demezsin ya, dolar 30 lira olmuş bize ne, maaşı dolarla mı alıyoruz, işizlik var diyorlar, yalan katiyen yalan, iş var gençler çalışmıyor, öğretmenliği kazananlar 10 yıl atama bekliyormuş, peh bunlar hep dış güçlerin işi. Geçen gün telefon alacaktım bi' baktım vergiler çok pahalı, ama bana ne gittim vergisiz tuşlu telefonumu aldım hayat bana güzel. Bir de Mario açabilseydi, ama olsun yine de ekonomi çok güzel kabul etmeyenlerin hepsi vatan hainidir, nokta.(!)

Uzun uzun yazardım ama kısaca yazıcağım çünkü uzun da yazsam kendi bildiğinizi okuyacaksınız. Her şeyi laiklikle bağdaştırılmasıını doğru bulmuyorum ve sırf Müslüman bir ülke olduğu için filistin e üzülmüyorum. Bu yapılan bir soy Kırım'dır ve ister Müslüman bir ülke olsun ister Hristiyan bir ülke buna karşı çıkmak insanlık görevidir, ama yine de benimle aynı fikirde olmayanlar da olabilir ve buna saygım var.

Evet haklısınız. Ben zaten boykot ediyorum. Fark ettiyseniz mesajımda boykot etmeyelim, soykırıma devam gibi şeyler söylemedim. Bu savaş sadece Türkiye'yi ilgilendiren milli bir mesele değil. Yoksa tabii ki gözler önünde soykırım var. Ama bunun için yas ilan etmek saçma.

Geri
Yukarı