Türkiye'nin durumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@investigator sizin gibiler oldugu muddetçe bu iktidarın sırtı devrilmez. Keşke şu yurt dışında yaşayan "gurbetçi" arkadaşlarımızın oy verme haklarını elinden geri alsalar. Bu ulkede yaşamayan oy kullanmayacak, bu kadar basit.

Hâlâ da çıkar için malum partiye veren gurbetçiler var sizin gibi. Yarın obur gun bu sefer ulke peşkeş çekildiğinde tatile gelecek bir vatan toprağınız dahi kalmayacak.

Türkiye'de yaşayıp ekonomik sıkıntıdan etkilenip hala oy veren 50% gibi cahil bir kesim varken, Türkiye'de yaşamayanlar neden euro yükselsin diye oy atmasın anlamadım?
Orada yaşamadığı için? Ben dolar düşsün diye Amerika'daki seçimde oy kullanabiliyor muyum? Kafaya gel... Türkiye'dekiler hakkında da yapacak bir şey yok. Senin gibi "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" kafasındaki insanlar izin verdi memleketin her yerinin teker teker ele geçirilmesine.

Türkiye'de yaşayıp ekonomik sıkıntıdan etkilenip hala oy veren 50% gibi cahil bir kesim varken, Türkiye'de yaşamayanlar neden euro yükselsin diye oy atmasın anlamadım?
Yetkililerden konuyu kilitlemelerini tavsiye ederim yoksa seni çok fena linçlerim!

Orada yaşamadığı için? Ben dolar düşsün diye Amerika'daki seçimde oy kullanabiliyor muyum? Kafaya gel...
Amerika'daki seçim için herhangi bir oy kullanma hakkın olmadığından olabilir mi? Önce bana bu hakkı Türkiye'de yaşamadığım halde kim niye veriyor onu soracaksın.

Amerika'daki seçim için herhangi bir oy kullanma hakkın olmadığından olabilir mi? Önce bana bu hakkı Türkiye'de yaşamadığım halde kim niye veriyor onu soracaksın.
Verilmesin diyoruz zaten. Sırf hakkın var diye oy vermek zorunda da değilsin, o ayrı konu. Burada yaşayıp sandığa gitmeyen insan da var ayrıca. Bu kadar sığ düşünceli bir insan nasıl olur da Almanya'dan kabul alır aklım almıyor.

Evet belki iktidarınızın değişmemesi işime geliyor olabilir, ben de onun için ona oy atıyorum ama durum gerçekten bayağı kötü. Türkiye'deki sevdiklerimi düşünüyorum bir yandan, gönlüm el vermiyor tekrar
ona oy atmaya. Bu sefer atmayacağım gibi duruyor zaten ama siz neden bir önlem almıyorsunuz bu duruma karşı Türkiye'de yaşayan Türkler olarak?
Çok kafanızı yormayın. İktidar değişince bizim yerimize oy verme hakkınızı da alacağız elinizden.

Verilmesin diyoruz zaten. Sırf hakkın var diye oy vermek zorunda da değilsin, o ayrı konu. Burada yaşayıp sandığa gitmeyen insan da var ayrıca. Bu kadar sığ düşünceli bir insan nasıl olur da Almanya'dan kabul alır aklım almıyor.
Yeteneğim var? Şirket yardımıyla geldim ben buraya. Sığ düşünceli olduğum kanısına nereden vardın? Oy kullanma hakkım var ve kullanıyorum. Önce ülkende yaşayıp da hala o kişilere oy verenlerden hesap soracaksın.

Yeteneğim var? Şirket yardımıyla geldim ben buraya. Sığ düşünceli olduğum kanısına nereden vardın? Oy kullanma hakkım var ve kullanıyorum. Önce ülkende yaşayıp da hala o kişilere oy verenlerden hesap soracaksın.
Ne yapmamı bekliyorsun tam olarak yazar mısın vizyoner arkadaşım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı