Türkiye'nin müthiş ikinci el piyasası

345291

Hectopat
Reklam vermemek için ürüne X diyorum. Ben X ürününün ikinci elini 350 TL'ye satıyorum. Sıfırı 480 TL.
Öncelikle 400'e koyan adam 1 gün içinde satabilirken ben 2 haftadır satamıyorum. Öncelikle öğrendiğim şey pahalı fiyatta vermek. Nedense bazı insanlar kazık yemeyi çok seviyor. Diğer garip tür ise 350 gibi makul fiyat vermeme rağmen ya bu ne 250'ye düş yazanlar. Direk 300 olur mu veya yazanlardan bahsetmiyorum bile. Ölücüler inanılmaz fazla. Sadece piyasayı özetlemek istedim.

Reklam vermemek için ürüne X diyorum. Ben X ürününün ikinci elini 350 TL'ye satıyorum. Sıfırı 480 TL.
Öncelikle 400'e koyan adam 1 gün içinde satabilirken ben 2 haftadır satamıyorum. Öncelikle öğrendiğim şey pahalı fiyatta vermek. Nedense bazı insanlar kazık yemeyi çok seviyor. Diğer garip tür ise 350 gibi makul fiyat vermeme rağmen ya bu ne 250'ye düş yazanlar. Direk 300 olur mu veya yazanlardan bahsetmiyorum bile. Ölücüler inanılmaz fazla. Sadece piyasayı özetlemek istedim.
Millet, pahalı olan ürün az kullanılmış, kalitelidir diye düşünüyor herhalde ama bu yanlış bir düşünce, bilinçli olan tüketici pahalı ile daha düşük fiyatlı ürünü karşılaştırır.

Vallahi hocam kusura bakmayın ama bende kendi fikrimi belirtmek istiyorum. Eğer bir X ürün 100 TL ise bence en fazla sıfır fiyatının %60'ına satılmalı ki o ürünün iyi durumda olması gerekiyor benim için aksi halede %30 kadar düşmeli hasarı kırığı vs. varsa. O diğer insan grubun anlamıyorum anlamakta istemiyorum zaten. Onlar devam etsin fazla para vermeye.

Sizde fiyatı yükseltin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Millet, pahalı olan ürün az kullanılmış, kalitelidir diye düşünüyor herhalde ama bu yanlış bir düşünce, bilinçli olan tüketici pahalı ile daha düşük fiyatlı ürünü karşılaştırır.
Birde millete anlat :D. Fahiş fiyat vereceğim bundan sonra. Eşyalarımı aşırı özenli kullanıyorum zaten.

2.el piyasası gerçekten inanılmaz. Sıfırı 10.000 olan laptopların 12.000 den ikince el olarak satıldığını sürekli görüyorum. Nedenini gerçekten çözmek imkansız.

Vallahi hocam kusura bakmayın ama bende kendi fikrimi belirtmek istiyorum. Eğer bir X ürün 100 TL ise bence en fazla sıfır fiyatının %60'ına satılmalı ki o ürünün iyi durumda olması gerekiyor benim için aksi halede %30 kadar düşmeli hasarı kırığı vs. varsa. O diğer insan grubun anlamıyorum anlamakta istemiyorum zaten. Onlar devam etsin fazla para vermeye.
Yok hocam ben aşırı titiz kullanıyordum. Ayrıca uygun fiyat yazdığımı düşünüyorum.
2.el piyasası gerçekten inanılmaz. Sıfırı 10.000 olan laptopların 12.000 den ikince el olarak satıldığını sürekli görüyorum. Nedenini gerçekten çözmek imkansız.
Onlar satılmıyor merak etme. Uydurma oluyor geneli o bütçeye çıkan adam az daha verir sıfırını alır. Kendimden biliyorum.

Herkes malına altın kaplama muamelesi yaptığı için saçma sapan fiyatlar var. Sağolsun Sosyal'in binlerce saçma sapan kuralından bir tanesi de ikinci el bölümünde fiyatla ilgili yorumun yasak olması. Bu yüzden oraya fahiş fiyat yazanları da eleştiremiyoruz. O zaman izoly ve turbox konularına da almayın demek yasak olsun?
Mesela ikinci el bölümünden bir konuyu söylüyorum, adam RX 570'e 2800 TL demiş. Ben 1660s aldım 2400'e hem de sıfır, bu arkadaş 1.5 sene kullandığı karta 2800 istiyor. Gel de sinirlenme ve oraya yazdığım yorum silindi ve üzerine ceza aldım ben. Bravo çok bilmiş mod arkadaş, millet birbirini kazıklasın sen de buna çanak tut.
Kör tuttuğunu sağır yakaladığını......

2 gün önce sıfır fiyatı 249 TL olan Rampage kulaklığı bir arkadaş 250 TL'ye satışa koymuş. Sıfır ürün de değil ha. Durur muyum, yazdım adama sıfır fiyatıyla neden aynı yazdın diye. Adam bana git o zaman ondan al kardeş yazdı. Zaten alacak olsam öyle yaparım koçum.

Geri
Yukarı