Türkiye'nin vergi sorunu ve acı gerçekler

İşte karşınızda nesli tükenmekte olan ŞÜKREDUS

Bu ırk karınlarını bir adet kıtlama şekerle bile doyurabilirler. Yeter ki REİSLERİ Ejder Meyveli imam bayıldısını yesin. Ayrıca mideleri çok küçük oldukları için günlerce hiçbir şey yemeden durabilir, hatta çalışabilirler.
Ama hiç düşünmezler zaten aldıkları ürünlerin 3'te 2'sinin vergi olduğunu. Veya başka ülkelerde 500 birime alınan şeyin burada 8000 birim olduğunu.

Ama hayır onlar mutlular. Çünkü REİSLERİ hala hayatta.
Ayrıca bu tür her gün ölmediklerine şükrederler. İsimleri de buradan gelir zaten.

Evet arkadaşlar bugünkü yazımda sizden nesli tükenmek üzere olan ŞÜKREDUSLARDAN bahsettim. Kendilerinin daha birçok sıra dışı özellikleri vardır. Ama ömürleri uzun değildir. Zaten bahsettiğim gibi nesilleri tükenmek üzeredir😉.

Hocam gülmekten gebermek üzereyim.

Ben böyle bir şey demedim? Uydurmayın lütfen.

Orada yazmışsın ya "halk ne diyorsa onun dediği olur, demokratik bir ülkedeyiz." diye. Adamda örnek vermiş. imamoğlu İstanbul'u alınca, doğu tarafı hdp kazanınca, Ankara'yı Mansur Yavaş alınca demedik laf bırakmıyorsunuz,

Yönetim değil damızlık inek sağmak bu.
Yönetim dediğin şey zaten küçük bir grubun, milyonlarca insanı sağma sanatına deniliyor. Halka göre sağılma oranı değişiyor. Hakkını arayan ve ayrışmamış bir halksa az sağılıyorlar, bizim gibi ayrışmış ve otoriteden korkan bir halksan köprünün ortasındaki 3. adam dahil herkes tarafından sağılıyorsun.

Sonuç olarak demokrasiyi olması gerektiği gibi devam ettirecek zihin yapısı ve eğitim seviyesine sahip olmayan bir halksan, otokrasi ile güzelce yüzleşiyorsun.

Hocam cidden Almanya bizi kıskanıyor diyen kişilerin sen bunu inanarak söylediğini mi sanıyorsun? (boomerlar hariç) büyük birçoğunluğu bir yerden ya destek görüyor böyle diyenlerin. Ya da destek aradıkları için böyle diyorlar. Bak bakalım Almanya kapılarını açsın böyle diyenlerin öncelikli sıradan gideceğine eminim. Vergi olayına hiç girmeyelim çünkü biz vergi ödemiyoruz. Vergi için çalışıyoruz. Tam emin değilim fakat bir kaynaktan 100 TL'nin 42 TL'si vergiye gidiyormuş diye duydum. Doğru olmaya dabilir detaylı araştırmadım. Ben şahsen vergiye karşı değilim isterse 100 TL'nin 60 TL'si vergiye gitsin sorun olmaz. Önemli olan vergimin ne için harcandığı. Eğer o vergi bana bir şekilde dönüyorsa amenna. Fakat benim gördüğüm kadarıyla ödediğimiz verginin küçük bir kısmı bize geri dönüyor. Diğerki kısmı nerede? Kim de? Ne için harcandı? Bilemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı