Türkiye'nin Acı Gerçeği...

Ziya Erkara

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Bucak | Burdur | Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türkiye'deki internet kullanıcıları son 7 ayda arama motoru Google'da en çok 'Youtube', 'Facebook', 'radyo' gibi kelimeleri aradı...

Bu gösteriyor ki hala bu sitelere girmek için arama motoru kullanılıyor.. Ben anlamıyorum ''www.facebook.com" yazmak çok mu zor? Çok yazık...

-Kaynak : Habertürk

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşılarında Google arama motoru varken neden arama çubuğunu kullansınlar ki ?
face yazıp kurtulmak yerine neden www.facebook.com yazsınlar ki ?

Şahsen ben sekmelerin oraya sıkça kullandığım için ekledim, hiç yazmadan tek tık ile giriyorum sitelere. Bunda acınılacak bir durum mu var anlamadım gerçekten :D

Ne alaka ya bence daha kolay.

Mesela benim Chrome açılınca ilk başta Google.com açılmıyor, direk New Tab açılıyor oraya URL yazarak giriyorum ve ben böyle alışmışım. Aslında çoğunun tarayıcısı açılınca karşılarına direk Google arama motoru geliyor oraya yazıyorlar ve daha kolay. Bu mu acı gerçek? :D

Bana göre öyle. Böyle yapmak çok mu zor?

BZJUraz.png

EkranAl1310nt1310s1310_zpsbe7f24ac.png

Anlatılmak isteneni saptırmak değilde faydalı olması için Firefox'da yer imleri ve araç çubuğuna sitelerinizi ekleyip tek tıkla konforlu kullanıma ulaşabilirsiniz.

Devamında sanırım 40 adet daha site eklenebiliyor şuan bende üst bar (27) + devamı 32 adette tam dibe gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazıda şöyle deniyor, bir siteye girmek için başka bir siteye falan giriyorlar diyor. Aklı başında bir insan yapmaz diyor.
Sonuç önemli, aklı başında bir insan zamandan tasarruf eder ve 2 saat www.facebook.com yazağım diye uğraşmaz.

Akıllı bir insan F yazar ve enter'a tıklar. Benim gibi üstün zekalılar ise :DDD Yer imleci olarak ekler o siteyi, bir tık ile saniyesinde girer.

Ya tam adresi girmek iki saat sürmüyorsa kullanan için. 2 saniye sürüyor yaklaşık. Çok göreceli konular bunlar :) Gerçi yer imlerinde var benim de ama tam adresi yazmam da çok uzun sürmüyor açıkçası.

Bırakalım isteyen istediği şekilde ulaşsın. Engel mi olacağız :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı