Türkler Hristiyan olsaydı nasıl olurdu?

efatih55

Femtopat
Daha fazla  
Sizce Türkler Hristiyan olsalardı nasıl bir tarihimizi olurdu? Mesela Osmanlı kadar büyük ve güçlü bir devlet mi olurduk yoksa tarihe mi karışırdık? Ya da bugün nasıl olurduk Almanya, Fransa ayarında mı yoksa doğu Avrupa ülkeleri gibi mi olurduk?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarihe karışmazdık aksine ittifakımız daha fazla olurdu daha da büyüyebilirdik. Balkanlara kadar açılabilirdi belki de şu anki sınırlarımız.

Tarihte "şu şu olmasaydı ne olurdu, nasıl olurdu" sorularına cevap verilemez. Mümkün değil çünkü, bir ton değişken var.

Dinden bağımsız olarak, ülke hanedanın malıdır anlayışıyla yönetildiğimiz sürece şu anki hâlimizden pek farklı olmayacağımıza inanıyorum.

Coğrafi konum olarak Müslüman ülkelerin kuzayinde yani üstlerinde yaşıyoruz. Bazı komşu ülkeler Müslüman. Tahminimce İsrail gibi diğer Müslüman ülkeler ile atışırdık. Avrupaya ticaretimiz Yunanistan ile de ilişkileri yükseltip , Yunanistan üzerinden daha çok olur ve ticarette daha fazla ilerlerdik. Tabi ben şuan güncel duruma göre. Osmanlıdan belli tahmin yapacaksam daha farklı senaryolar kurardım.

Selçuklu falan olmazdı tabii Osmanlı da olmazdı. Daha büyük topraklar olacağı tartışmalı bir konu çünkü Hristiyan ve kuvvetli bir roma imparatorluğu da vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı