Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Osmanlı için Gaza cihat anlayışı olmadan muhtemelen sadece İstanbul ve kendi beyliklerimizi alıp Osmanlı Devleti'ni biraz daha küçük olarak oluştururduk .

@shocktroop
İstanbul'u stratejik olarak göreceklerdi ama arkalarındaki Anadoluyu erken fethedeceklerdi. Yani beylikler arasında.

Türkler Orta Asya'dayken ne batı ile kültürel kaynaşma olacak kadar ilişki kuracaklarını pek sanmıyorum.
Bizans ile Türkler yıllar boyu anlaştı... Evet Orta Asya'da. Bunlar lise mufredatindan ne ara çıkarıldı?

@shocktroop
İstanbul'u stratejik olarak göreceklerdi ama arkalarındaki Anadoluyu erken fethedeceklerdi. Yani beylikler arasında.
Sonuç aynı olacaktı. Hatta İslam mantıken, Emperyalizm, koloni ve sömürgeciligi reddeder. Zaten başımıza ne geldiyse bu haltlardan dolayı geldi.

Bizans ile Türkler yıllar boyu anlaştı... Evet Orta Asya'da. Bunlar lise mufredatindan ne ara çıkarıldı?

Sonuç aynı olacaktı. Hatta İslam mantıken, Emperyalizm, koloni ve sömürgeciligi reddeder. Zaten başımıza ne geldiyse bu haltlardan dolayı geldi.
İpek yoluna hakim olmak için Bizans ile anlaşmıştı yanılmıyorsam Köktürkler.

Bizans ile türkler yıllar boyu anlaştı... Evet Orta Asya'da. Bunlar lise mufredatindan ne ara çıkarıldı?

Eğer yazdığımı dikkatli okuduysanız "kültürel kaynaşma olacak kadar ilişki kuracaklarını pek sanmıyorum" dedim, ben de biliyorum savaş nedeniyle anlaşma yapıldığını.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı