Türklerin mizah seviyesi

Adımız çıkmış 9'a inmez 8'e. Önemli olan içten içe kınamak ve yapılanları yapmamaya çalışmak. Çünkü bunlar söz laftan da anlamıyorlar.

Mizah seviyesi benim gram umurumda değil. Bir NATO üyesi olarak itibarımız önemli ve bu gittikçe düşüyor mizah gibi bir ibareden bile kalmak istemiyoruz.

2003'ten sonraki nesilin ve sıklıkla sosyal medya kullanan insanların mizah anlayışı yok, birbirlerini tekrarlıyorlar.

Bir kadını görüyorum "şu olunca benim dişil enerji, max benim cüzdan" gibi saçma ve anlamsız cümleler kuruyorlar.

Dışarıya çıkmak 50 liradan başlıyor bir de bu hadsizlerle muhattap oluyoruz. 😂

İtibarın içerisinde düşen keşke sadece mizah olsa. Konuşmaya gerek yok.

İtibarımız 10/1 zaten 10/-1 seviyesine düşürmenin anlamı yok.

2003'ten sonraki nesilin ve sıklıkla sosyal medya kullanan insanların mizah anlayışı yok, birbirlerini tekrarlıyorlar.

Bir kadını görüyorum "şu olunca benim dişil enerji, Max benim cüzdan" gibi saçma ve anlamsız cümleler kuruyorlar.

Dışarıya çıkmak 50 liradan başlıyor bir de bu hadsizlerle muhatap oluyoruz. 😂

2003'ten sonra doğan biri olarak ilk satıra alındım.

Türkiye'mizin mizah seviyesini düşünüyorum bu aralar ve ne kadar düştüğünü fark ettim. 2016'ya kadar gumball gibi basit bir çizgi filmdeki ince göndermeleri bile mizaha çevirip sosyal medyada paylaşan ABD'den öte bir mizaha sahipken ne ara biz 31, cu, asd, S ve J gibi mizahlara geldik?
Fikirleri olanları beklerim.
Not: Benim fikrim tüketim çağının en yüksek noktası olan ülke Türkiye şu an bu yüzden kısa etkisi düşük ama toxiclik ile karşı tarafta biraz gülümseme bırakabilecek mizahlar tercih ediliyor fakat bu yanlış. Yabancı biri bizim mizah fandomlarımıza girse ne düşünür bilemiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye'mizin mizah seviyesini düşünüyorum bu aralar ve ne kadar düştüğünü fark ettim. 2016'ya kadar gumball gibi basit bir çizgi filmdeki ince göndermeleri bile mizaha çevirip sosyal medyada paylaşan ABD'den öte bir mizaha sahipken ne ara biz 31, cu, asd, S ve J gibi mizahlara geldik?
Fikirleri olanları beklerim.
Not: Benim fikrim tüketim çağının en yüksek noktası olan ülke Türkiye şu an bu yüzden kısa etkisi düşük ama toxiclik ile karşı tarafta biraz gülümseme bırakabilecek mizahlar tercih ediliyor fakat bu yanlış. Yabancı biri bizim mizah fandomlarımıza girse ne düşünür bilemiyorum.
Şu aralar instagram da görüyorum, "Kalemimi kim çaldı? Kesin obayana çalmıştır." diyerek siyahi insanları aşağıladıkları akım türetmişler. Gördükçe midem bulanıyor, ırkçı akımlardan bir türlü vazgeçemediler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Polis dediklerimiz şu an polis olsa keşke.

Şu aralar Instagram da görüyorum, "kalemimi kim çaldı? Kesin obayana çalmıştır." diyerek siyahi insanları aşağıladıkları akım türetmişler. Gördükçe midem bulanıyor, ırkçı akımlardan bir türlü vazgeçemediler.

O akımın olayı şu siyahileri aşağılayanları eleştiren bir akım aslında o. Tabii yurt dışından çıktı ama.
Akımda biri bir şey çalıyor ve o kişinin çaldığına dair kanıt var ama siyahi masum birey için “olay saatini nereden biliyordu?” vs gibi söylemler kullanılıyor insanların ırkçılığı ile olayları yorumlamasının ufak bir yansıması sadece. Dalga geçmişler.

Sizin nesilden iyisine denk gelmedim, hiç kusura bakma. 😂 çoğunun balon gibi egosu var, negatif eleştiri kaldıramıyorlar.

Sanırım kaldırabilen nadirlerden biriyim.

2003'ten sonra doğan biri olarak ilk satıra alındım.
Ama yalan değil ya kanka. Bizim jenerasyonda çok var yakın arkadaşının her fırsatta anasına bacısına küfür etmeyi komedi, eğlence mizah falan sayanlar. İşin kötüsü 2 taraf da buna karşı çıkmıyor ve gülüyorlar. Bi ara supraaa, siüüü akımı felan da vardı yahu. İnternette ne görürse millet onun üzerinden konuşuyor. Twitter kullanana denk gelirsen koşarak uzaklaş.

Polis dediklerimiz şu an polis olsa keşke.

O akımın olayı şu siyahileri aşağılayanları eleştiren bir akım aslında o. Tabii yurt dışından çıktı ama.
Akımda biri bir şey çalıyor ve o kişinin çaldığına dair kanıt var ama siyahi masum birey için “olay saatini nereden biliyordu?” vs gibi söylemler kullanılıyor insanların ırkçılığı ile olayları yorumlamasının ufak bir yansıması sadece. Dalga geçmişler.

Sanırım kaldırabilen nadirlerden biriyim.
Olayı biliyorum da bazıları gerçekten çok abartıyor hocam, sıktı yani. Bir espri 1 kere yapılır, 2 kere yapılır. 500 kere de yapılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı