Türklerin mizah seviyesi

Türkiye'mizin mizah seviyesini düşünüyorum bu aralar ve ne kadar düştüğünü fark ettim. 2016'ya kadar gumball gibi basit bir çizgi filmdeki ince göndermeleri bile mizaha çevirip sosyal medyada paylaşan ABD'den öte bir mizaha sahipken ne ara biz 31, cu, asd, S ve J gibi mizahlara geldik?
Fikirleri olanları beklerim.
Not: Benim fikrim tüketim çağının en yüksek noktası olan ülke Türkiye şu an bu yüzden kısa etkisi düşük ama toxiclik ile karşı tarafta biraz gülümseme bırakabilecek mizahlar tercih ediliyor fakat bu yanlış. Yabancı biri bizim mizah fandomlarımıza girse ne düşünür bilemiyorum.
+Vay kanka naber ya?
-31 SJSJSJSJSJSJSJ çok komik gülsene lan. Yazıyı okumadım ama başlığı görerek yazdım.

Ama yalan değil ya kanka. Bizim jenerasyonda çok var yakın arkadaşının her fırsatta anasına bacısına küfür etmeyi komedi, eğlence mizah falan sayanlar. İşin kötüsü 2 taraf da buna karşı çıkmıyor ve gülüyorlar. Bir ara supraaa, siüüü akımı falan da vardı yahu. İnternette ne görürse millet onun üzerinden konuşuyor. Twitter kullanana denk gelirsen koşarak uzaklaş.

Yalan değil maalesef.

+Vay kanka ne haber ya?
-31 sjsjsjsjsjsjsj çok komik gülsene lan. Yazıyı okumadım ama başlığı görerek yazdım.

Konuşma yansıması.

31 ifadesi yerine, kullanımına göre komik bu arada bence. En azından " abi şu olmuştur. o sırada beğn."gibi ifadelere göre.

Türkler olarak mizah potansiyelimiz çok yüksek aslında ama sosyal medya bizi çok değiştirdi. Sosyal medyada çok saçma şeyler görüyorum, çok basit ve gereksiz espriler görüyorum. Ülke olarak çok daha zeki bir görüntü vermeyi hak ediyoruz ama eğitimsizlik bizim seviyemizi düşürdü...

31 ifadesi yerine, kullanımına göre komik bu arada bence. En azından " abi şu olmuştur. O sırada beğn."gibi ifadelere göre.

Kullanımı olacak yerlerde 31 kullanılır. Oda dalga geçmek amacıyla olmalı “obayana” esprisi gibi.

anlam veremediğim bir yığın manzara peşimize takılmış.

Doğrudur hocam.

Mecburen kaldırmak gerekiyor ama bizim milletin dilini debilirsin, çok keskindir.

Müslüman dini evet…

Türkler olarak mizah potansiyelimiz çok yüksek aslında ama sosyal medya bizi çok değiştirdi. Sosyal medyada çok saçma şeyler görüyorum, çok basit ve gereksiz espriler görüyorum. Ülke olarak çok daha zeki bir görüntü vermeyi hak ediyoruz ama eğitimsizlik bizim seviyemizi düşürdü...

Sosyal Medya'ya suç atmak doğru değil bence bir diğer problemimizde sürekli başka şeylere suç atmak. Sorun bizde zaten. Eğitimsizlik gibi konular yüzünden böyleyiz sosyal medya sadece bir aracı. Geriden gelmeye gerek yok sosyal medyadaki anonimlik sadece insanların gerçek yüzünü ortaya çıkarttı.

Sosyal Medya'ya suç atmak doğru değil bence bir diğer problemimizde sürekli başka şeylere suç atmak. Sorun bizde zaten. Eğitimsizlik gibi konular yüzünden böyleyiz sosyal medya sadece bir aracı. Geriden gelmeye gerek yok sosyal medyadaki anonimlik sadece insanların gerçek yüzünü ortaya çıkarttı.
Evet aslında sosyal medyaya suç atmak istemedim, genel olarak her şeyi oradan gördüğüm için öyle dedim. Sizin dediğiniz gibi sosyal medya sadece bir araç, bir sorun varsa o da eğitim ve aileyle ilgili. Ümitsizliğe de kapılmaya gerek yok tabi, ülkemizin potansiyeli her zaman yüksek bence. Son yıllarda tek derdimiz ekonomi oldu, insanlar eskisi gibi rahatça bir şeyleri konuşamaz oldu. Zamanla bir şeylerin düzeleceğine inancım var benim...

Geri
Yukarı