Türklerin üstün ırk fantezisi nedir?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Baştan yanlış anlaşılmasın bende ordulu bir türküm. Şimdi anlatacağım şey bana o kadar komik ve saçma geliyor ki kahkaha atasım geliyor ama birkaç adet kafası basmayan ergen bu dediklerimi beğenmeyebilir. Bizim milletimizde "Türk olmak şereftir, en üstün ırk Türk ırkı!" gibi bir düşünce yapısı var ve ben bunu oldum olası anlamadım. Tarihimiz en iyisi değil, geçmişte yaptığımız çok büyük hatalar var, kendimizden aşağı gördüğümüz ırktaki insanlardan daha alçakça şeyler yapmamıza rağmen (sebepsiz yere kargaşa çıkarmak gibi) kendimizi en üst mertebede görüyoruz. Türklerin oldukça eski ve güzel bir tarihi var ancak ne en iyisi, ne en kusursuz olanı. Bir yorumda birisi ermenilerin Ermenistan bölgesinde türklerden daha eski olduğunu yazmış, doğru bir şey isteyen araştırıp açıkça görebilir ama kullanıcılar yorumu beğenmemiş. Türkler daha eski veya Türkler olmadan önce oralar toprak bile değildi gibi cümleler gördüm. Arkadaşlar herhangi birisi bir Arap, Kürt, ermeni ve Türk birisini ördüğünde hangisinin hangisi olduğunu bile anlamıyor, ne üstün ırkı? ABD'nin Vietnam'a kaybetmesinden sonra kuyruk acısını film sektöründen çıkarması gibi bizim Türk halkının kendini üstün gösterme amacı nedir birisi anlatabilir mi? Bir tane Kürt tanıdığım vardı, takılırken birisi ona sen kürtsün, teröristsin gibi şeyler dediğini duydum. Normalde Türkiye'yi canından çok seven bir kürde böyle bir şey dendiği zaman, o Kürt sonradan aynı şeyi Moğol çakması Türk dediğinde ortalık alevleniyor ve saçma şeylerle uğraşıyoruz. Atatürk'ün türklük fikirlerine tamamen karşı düşünen nihal atsız gibi ülkeye faydası olmayan, kardeşi kardeşe düşürecek fikir yapısı olan insanları kahraman ilan eden ergenlere sormak istiyorum. Türkler nasıl üstün ırk?

Instagram editleri izledikten sonra gaza gelenlerin yorumlarını çok merak ediyorum. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu öznel bir görüş insanlar kendi tarihi ve genetiğini üstün görerek kendini öbür milletlerden üstün görüyor açıkçası devletin bu düşünceyi düzgün bir biçimde insanlara aşılaması iyi çünkü bu tür biz üstün ırkız düşüncesi tarihe baktığımızda zaman zaman ülkelerin gelişmesinde önemli bir rol oynadı ama günümüzde yanlış aktarıldığı için insanlar araştırmadan Türk ırkını yenilmez zeki güçlü falan sanıyor o yüzden gelişemiyoruz bence zaten bu düşünceye sahip olanların %50'si kahvedeki dayılar bu tür insanlar kulaktan kulağa yanlış bilgilerle türkleri insan üstü bir ırk olarak gösteriyor araştırmayı bilmiyorlar doğruları görmüyorlar. Türkler bence tarihi olarak inanılmaz bir ırk fakat tabii ki hataları oldu. Bu tür insanlar birbirinden bilgi aldığı için Türkler girdiği her savaşı kazandı, en zekilerdi, en güçlülerdi gözü ile bakıyorlar fakat bunun sebebi cahillik. Biraz araştırsalar doğru bilgiye ulaşabilirler ama tercih etmiyorlar😀.daha önce de 2.mehmed üzerine yaptığım bir araştırmada İstanbul fethinde olan büyük hataları anlatmıştım aşırı bir şekilde linç yedim insanların gelişmesi için bunu aşıp yanlışları da görmesi gerek.

Son düzenleme:
Yazdıklarını tamamen okuyamadım ama üstün ırk diye bir şey olamaz. Bu durum 1789 Fransız İhtilali ile birlikte ortaya çıkan Milliyetçilik akımı ile birlikte gelişen bir durum. Öncesinde daha çok güç alanında Din vardı, 1789'dan sonra onun yerini millet kavramı aldı. İktidarlar önceden dinden güç alıyorken 1789'dan sonra millet ile güçlendi ve milliyetçilik, üstün ırk gibi kavramlar bu güç alanlarında kullanılmaya başlandı. Ben önce insanın kendisini yalnızca insan olarak tanımlamasından yanayım. Eğer insanlığın yoksa içinde bulunduğun milletin de bir önemi kalmıyor zaten.

Bu öznel bir görüş insanlar kendi tarihi ve genetiğini üstün görerek kendini öbür milletlerden üstün görüyor açıkçası devletin bu düşünceyi düzgün bir biçimde insanlara aşılaması iyi çünkü bu tür biz üstün ırkız düşüncesi tarihe baktığımızda zaman zaman ülkelerin gelişmesinde önemli bir rol oynadı ama günümüzde yanlış aktarıldığı için insanlar araştırmadan Türk ırkını yenilmez zeki güçlü falan sanıyor o yüzden gelişemiyoruz bence zaten bu düşünceye sahip olanların %50'si kahvedeki dayılar.
Bu tür kişilerin kendi başarıları ile değil, atalarının başarıları ile övünmesi ve şu an bulundukları durum kötü olmasına rağmen yine de iyiymiş gibi göstermeleri bana komik geliyor.

Bu tür kişilerin kendi başarıları ile değil, atalarının başarıları ile övünmesi ve şu an bulundukları durum kötü olmasına rağmen yine de iyiymiş gibi göstermeleri bana komik geliyor.

Tabii ki bu da senin düşüncen saygı duyuyorum fakat tarih meraklısı insanların atalarının yaptığı başarılar ile övünüp gururlanması onları örnek alması bence güzel bir şey ve bunu çoğu millet ve ırk yapıyor.

Zoruna mı gitti?

Gerginlik yaratmana gerek yok sadece tartışıyoruz senin zoruna gittiyse düşüncelerini belirt lütfen.

Baştan yanlış anlaşılmasın bende ordulu bir türküm. Şimdi anlatacağım şey bana o kadar komik ve saçma geliyor ki kahkaha atasım geliyor ama birkaç adet kafası basmayan ergen bu dediklerimi beğenmeyebilir. Bizim milletimizde "Türk olmak şereftir, en üstün ırk Türk ırkı!" gibi bir düşünce yapısı var ve ben bunu oldum olası anlamadım. Tarihimiz en iyisi değil, geçmişte yaptığımız çok büyük hatalar var, kendimizden aşağı gördüğümüz ırktaki insanlardan daha alçakça şeyler yapmamıza rağmen (sebepsiz yere kargaşa çıkarmak gibi) kendimizi en üst mertebede görüyoruz. Türklerin oldukça eski ve güzel bir tarihi var ancak ne en iyisi, ne en kusursuz olanı. Bir yorumda birisi ermenilerin Ermenistan bölgesinde türklerden daha eski olduğunu yazmış, doğru bir şey isteyen araştırıp açıkça görebilir ama kullanıcılar yorumu beğenmemiş. Türkler daha eski veya Türkler olmadan önce oralar toprak bile değildi gibi cümleler gördüm. Arkadaşlar herhangi birisi bir Arap, Kürt, ermeni ve Türk birisini ördüğünde hangisinin hangisi olduğunu bile anlamıyor, ne üstün ırkı? ABD'nin Vietnam'a kaybetmesinden sonra kuyruk acısını film sektöründen çıkarması gibi bizim Türk halkının kendini üstün gösterme amacı nedir birisi anlatabilir mi? Bir tane Kürt tanıdığım vardı, takılırken birisi ona sen kürtsün, teröristsin gibi şeyler dediğini duydum. Normalde Türkiye'yi canından çok seven bir kürde böyle bir şey dendiği zaman, o Kürt sonradan aynı şeyi Moğol çakması Türk dediğinde ortalık alevleniyor ve saçma şeylerle uğraşıyoruz. Atatürk'ün türklük fikirlerine tamamen karşı düşünen nihal atsız gibi ülkeye faydası olmayan, kardeşi kardeşe düşürecek fikir yapısı olan insanları kahraman ilan eden ergenlere sormak istiyorum. Türkler nasıl üstün ırk?

Instagram editleri izledikten sonra gaza gelenlerin yorumlarını çok merak ediyorum. 😀

Benim anlamadığım bu neden seni bu kadar düşündürdü de buraya yazmaya kadar itti YouTube'da bunun hakkında binlerce video var açıp bakıp izleyebilirsin. Bir de kahkaha atasım geliyor demişsin ancak neye dediğini yazmamışsın tabii ki de seninle uğraşırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı