Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Hocam yurtdışında yaşadığımı bir başka forumda bahsetmiştim. Türkiye'de Türkmenistan gibi sansür ülkesi diyince ağır tepki topladım forumlarda ama gerçek bu. Şu anda bile deprem anında insanlar birbirine yardım edemesin diye Twitter'ı banladılar. Ekşisözlüğü bile kapatma ihtimalleri var ki bir anda kapatıldı zannettik. Yüzbinlerce insan depremde kimisi donarak kimizi enkazda ezilerek hayatını kaybetti. Belediye yandaş olduktan sonra isterse çöp malzeme kalitesiz parçalar ve uyduruk mimariler yapsalar kimse takmaz. Ayrıca o gökdelenler nedir ya Abu Dhabi mi burası Dubai mi ya ?

Bu bir az gelişmişlik örneğidir. Japonya'da 9 şiddetinde depremler oluyor neredeyse kimseye birşey olmuyor hatta hiç kimseye. Bizde 20-30 bin kişi öldü diyorlar ama yalan olduğunu düşünüyorum. Enflasyon oranı bile yalan. Ortalama 800 Milyar dolar hasılası olan bir ülkenin sarayının günlük giderinin 18 milyon lira demelerine hiç inanmıyorum. O bana göre kesin 18 Milyon dolardır ama gizliyorlar

Sonra anca millet beni linç etsin.
Kanka kısmen haklısın. Bende kimseyi savunmuyorum ama bazı kara cahillerde +18 kanlı şeyler paylaşıyorlar bu olaylardan. Bu tarz sebeplerde var.

Tabi malum ülke yöneticileri de işini yapmadığindan, onlara hakaret eden çok oluyor.(ki haklılarda ülkeyi göz göre göre yok ediyorlar.)

Kanka kısmen haklısın. Bende kimseyi savunmuyorum ama bazı kara cahillerde +18 kanlı şeyler paylaşıyorlar bu olaylardan. Bu tarz sebeplerde var.

Tabi malum ülke yöneticileri de işini yapmadığindan, onlara hakaret eden çok oluyor.(ki haklılarda ülkeyi göz göre göre yok ediyorlar.)
Onlar +18 paylaşıyor diye milletin eğitimi ile geleceği ile oynamasınlar.Hadi diyelim herşeyi yasaklıyorlar hala herkes +18 paylaşıyor bunu bilmediğimizimi sanıyorsun.İnternet'te kimseyi kısıtlayamazsın çünkü internet herşeydir eğitim gelişim v.s.Örneğin bu ülkede ingilizce kursuna yazılıp paramı çöp edeceğime YouTube üzerinden bir sürü içeriğe ulaşarak o kursun verdiği eğitimden daha fazlasını öğrenebilirim.Başımızdakilerin böyle çöpten internet kullanmadığını çok iyi biliyorum.Elinde imkanları var ama yapmıyorlar.Halka gram acımıyorurm bunlar taş kemirse bile yine sesini çıkartmazlar.Bu yüzden artık sadece kendimi düşüncem halkın ne sefalet içinde olduğu umrumda değil.

Hadi siteleri yasakliyorlar cevrimici oyunlari neden yasakliyorlar ben onu anlamıyorum oyunda mi oynamiyalim? 3-4 yil once Brawl Stars, last day on Earth, blockman GO vs oyunlar aciyordu simdi hiçbir oyun acmiyor.

Adının sosyal kullanıcısı olan birinin bunu yazması komik.
Eğer sana göre bu iyi bir şeyse internetin fişini çekip dışarıya çıkmakta özgürsün. Ama bunun zorunlu kılınması berbat bir şey.
2Mbps internet ile film, dizi izlemek bile işkence olur.
İstediğin bilgiye ulaşman oldukça uzun sürer.

Film siteleri bile yasak. Bir tane var oda Rusça. Anlamdan izliyosun. (bu arada bende türkmenistanlıyım)

@KURAL BİLMEYEN

Eki Görüntüle 1427193

Burada iki tane bir şey yazıyor da bunlar nedir? Ekstra ücret istiyor, tek anlayabildiğim o da ne için ekstra ücret istiyor?

@CrescentAngel5000 muhtemelen. Üyelik tarihi de yeni zaten hiç uğraşmayacağım.

Yüksek oyun hızı 20 tmt.
İnternet 3 ay kapatmak için 30 tmt.

Son düzenleme:
Sosyal medyanın yasaklanması harika bir şey, 7/24 evde telefona, bilgisayara tutuklu kalan obez insanlar oluşmuyor toplumda mesela ve toplum teknoloji yerine kendini iş hayatına atıyor. Bu harika bir şey değil mi?

Kimse öyle bir şey yapmıyor maalesef. İnsanlar özgürlüğü kısıtlandığında nasıl iş hayatına bağlanabilirler? Böyle bir sistem için emek harcamaya, çalışmaya değer mi ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet ve Türk Telekom Turkiye Cumhuriyeti tarihinin en abartılmış internet firmalarıdır. Bizde bunlar sayesinde Türkmenistan olacağız.
Abartılmış derken? Yani Türk Telekom veya TürkNet bir ülkeyi nasıl Türkmenistan gibi yapabilir ki? Türkmenistan internet sağlayıcılarından kaynaklı böyle bir durumda değil. Hiç okumadıysanız Türkmenistan devlet ve millet politikalarından kaynaklı olarak bu halde.

Aynen. Ülkede internet özgürlügü sıfır sürekli yüksek ping gecikme lag ve kasma sorunlarıyla karşılaşmak alışkanlık haline geldi. Ayrıca ülkede şiddetli internet sansürleri olduğu için dünya internet kısıtlamasında 180 ülke arasında 179 olduğunu ve dünya internet hız sıralamasında en sonuncu olduğunu altını çizerek belirtmek isterim.

Bu arada ben de Turkmenistanlıyım kardeşim, ikimiz de aynı acıyı yaşıyoruz. Hep yurt dışındaki özgürlüğü kıskanmışımdır. Ama en kısa zamanda sevgili Türkiye'me gideceğim, canım Türkiye. Türkler bizim halimizi bilmiyorlar, şükretsinler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar evet dediginiz her şey dogru katiliyorum. Ben de Türkmenistan da yasiyorum ve din konulari faan donmus, ulkede kuran ogretmeyi yasakliyorlar, ogrenseler ceza veriyorlar, benim babam bir arkadasindan ogrendi, o arkadasida Arap ulkelerine gitmis ve oralarda ogrenmis biri, yani demek istedigim suki ulkede din %40-50 falandir bence ama ondanda az olabilir her şeyi okudum sitedeki ve bazi yerlerde benim yeni fark ettigim seyler oldu, ha bu arada Afganistan bizden daha kotu durumda oralar daha da kotu talibanlar ustumuze gelmesinler diye oraya bugdaydir kiyafettir akliniza gelebilecek her şey yollaniliyor. Bir de bu site nasıl bu zamana kadar acik durdu onu da anlayamiyorum yani ben ne zaman boyle sitelere denk gelsem hepsi maksimum 2 ya da 3 gun sonra kapatiliyordu nasıl bu zamana kadar anlasilmamis merak ediyorum açıkçası. Ve bitirmeden şunu da ekleyem Discord'a giriliyor ama VPN lazim ve cogu zaman uygulama acmiyor, Snapchat icinde soyleyeceklerim sadece kamerasi kullaniliyor oyle yazisma arkadas ekleme gibi seyler var evet ama kullanamiyosun ilk girdigindede bu arada VPN lazim.
Cok uzunda oldu sanirim ama bilgilendirmek istedim su an denk gelip her şeyi okudumda.
Okudugunuz icin teşekkürler🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı