Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Tamam, yeter, anladık. Kendi ülkeni neden bu kadar kötülemeye çalişıyorsun anlamiş degilim. Kendi vatanını hala kötüleme peşindesin. Ben de Türkmenistan vatandaşıyim. Tamam, söyledigin şeyler doğru ama kendi ana vatanımızı kötülemeli değil de biraz da düzeltme çabasına girmeliyiz bence.
Yanlış bir şey söylüyorsam düzelt beni lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, yeter, anladık. Kendi ülkeni neden bu kadar kötülemeye çalişıyorsun anlamiş degilim. Kendi vatanını hala kötüleme peşindesin. Ben de Türkmenistan vatandaşıyim. Tamam, söyledigin şeyler doğru ama kendi ana vatanımızı kötülemeli değil de biraz da düzeltme çabasına girmeliyiz bence.
Bir kere ben tamamen Türkiye'nin bu yoldan gitmesi ve bu duruma düşmesini istemiyorum. Onun için fikrimi paylaşıyorum. Ülkemi kötüleme derdim yok. Senelerce Wikipedia yasaklandı. YouTube sürekli yasaklandı ve hepsi aynı gerekçe CB'ye hakaretten. Benim kötülemek gibi bir amacım yok. Sadece geçmişte de bunların bizim başımıza sürekli geldiğini ve sırf bu yüzden VPN'in her türlüsünü bilen bir toplum olduk. Aslında hükümet demem daha doğru olurdu o bakıma haklısınız.

Burda önemli nokta dediğiniz gibi olmamasını sağlamak.

Keşke vatanım olmasaydı.Gerçekleri söylemek kötülemek değildir.Kendi ülkemde olsa vatanım da olsa bende bir insanım.Ben bu dünyaya bir defa geliyorum.Sizin o destek çıktığınız insanlar belki de herşeye vpnsiz giriyor hattaa 100 mbps kullanıyor.Sen kendine hiç mi lüks yaşamı layık görmüyorsun? Oturup şükür ede ede inşallah bir gün düzelir diye diye tamı tamına 20 yıl geçti.Bu ülkede hiç bir şeyin düzeleceği falan yok.Onlar sana istediğiniz yapsın sen onlara destek çık harbi eziksiniz.Vatanım olması onların insanların hakkını yeme hakkı vermez.Siz onlara hep destek çıktığınız için bu haldeyiz.Sizin gibi cahil bir toplum oldukça ülkeden bir cacık olmaz.İnsan oturur 10 saniye düşünür.

Son düzenleme:
Keşke vatanım olmasaydı.Gerçekleri söylemek kötülemek değildir.Kendi ülkemde olsa vatanım da olsa bende bir insanım.Ben bu dünyaya bir defa geliyorum.Sizin o destek çıktığınız insanlar belki de herşeye vpnsiz giriyor hattaa 100 mbps kullanıyor.Sen kendine hiç mi lüks yaşamı layık görmüyorsun? Oturup şükür ede ede inşallah bir gün düzelir diye diye tamı tamına 20 yıl geçti.Bu ülkede hiç bir şeyin düzeleceği falan yok.Onlar sana istediğiniz yapsın sen onlara destek çık harbi eziksiniz.Vatanım olması onların insanların hakkını yeme hakkı vermez.Siz onlara hep destek çıktığınız için bu haldeyiz.Sizin gibi cahil bir toplum oldukça ülkeden bir cacık olmaz.İnsan oturur 10 saniye düşünür.
100mbps mi ? saka misin ?
fiber internet yetmez
2GBps bile doyurmaz onlari

ben hiç kimseye destek çıkmıyorum herşey internet değil ,youtube ,instagram ,facebook hele hiç degil bi şekilde bu internet mecralarına giriyoruz vpn falan ama Kuzey Korede,Suriyede,Afrikada,Afganistanda daha sayamadığı birsürü sefil yerlerdede hayata gelebilirdik halimize birazda şükür etmeliyiz bence tamam yaşadığımiz durum çok iyi şekilde degil ama DOĞDUĞUN YER KADERINDE DEGIL bunu degiştirmek kendi elinde
Umarim ne demek istediğimi anlata bilmişimdir kardeşim,☺

Ben hiç kimseye destek çıkmıyorum her şey internet değil, YouTube, Instagram, Facebook hele hiç degil bir şekilde bu internet mecralarına giriyoruz VPN falan ama Kuzey Kore'de, Suriye'de, Afrika'da, Afganistan da daha sayamadığı bir sürü sefil yerlerdede hayata gelebilirdik halimize biraz da şükür etmeliyiz bence tamam yaşadığımiz durum çok iyi şekilde degil ama DOĞDUĞUN YER KADERINDE DEGIL bunu degiştirmek kendi elinde.

O yerler sizden daha iyi durumda emin olun :D

O yerler sizden daha iyi durumda emin olun :D
Eminmisiniz gerçekten ?

Eminmisiniz gerçekten ?

Son düzenleme:
Eminmisiniz gerçekten ?

Madem bunları biliyoruz ve değiştirmek elimizde. Neden düzeni ve rejimi değiştirmiyoruz ? Bunu soruyorum.

Bu arada seçimler 14 Mayıs'a alınmış
(bilgi amaçlı)

Ayrıca ülkede GTA gibi birçok vahşet dolu şiddet ve cinsellik içeren oyun varken Minecraft'ın vurdu diye yasaklanması da ayrı bir saçmalık unuttuk sanmayın

Son düzenleme:
ben hiç kimseye destek çıkmıyorum herşey internet değil ,youtube ,instagram ,facebook hele hiç degil bi şekilde bu internet mecralarına giriyoruz vpn falan ama Kuzey Korede,Suriyede,Afrikada,Afganistanda daha sayamadığı birsürü sefil yerlerdede hayata gelebilirdik halimize birazda şükür etmeliyiz bence tamam yaşadığımiz durum çok iyi şekilde degil ama DOĞDUĞUN YER KADERINDE DEGIL bunu degiştirmek kendi elinde
Kendin söylüyorsun.Evet kaderimizi değiştirmek bizim ellerimizde geri kalan hayatımı daha iyi olabilmesi için elimden geleni yapıcam ve sizin o vatan diyip kendinizi çürüttüğünüz ülkedenden'de gidicem.Hiç kimseye destek çıkmıyorum diyorsun bide ülkeyi kötüleme diyorsun.?
Senin o saydığın ülkeler ayrı hikaye.Onlarda durumu düzeltmek için imkan kalmadı.Ama bizde herşey mümkün.Elinde imkanı olup ta bu imkanı halkına sunmayan bir şahısa asla destek çıkmam.Şükür etmek yerine daha iyilerini arasaydınız emin ol ülke bu halde olmazdı.

internet herşeydir.Bilim sanat tasarım teknoloji gelişim.Bir şeyin sadece zararlı taraflarına değil faydalı taraflarına bakın.İnternet sansürü yüzünden bir kitap okuyamadım.Her bir kitaba 100 manat verecek kadar maddi durumum yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı