Sosyal medya bağımlılığı

John B

Centipat
Daha fazla  
Garip değil mi? Günümüzün çoğunu ekran başında geçiriyoruz, dışarıdaki hayatı çoktan unuttuk. Karantina döneminde bu daha fazla yaygınlaştı. İnsanlar artık iletişim becerilerini düzgün kullanamayacak hale geldi. Ne kadar ekran başında fazla vakit geçirmek istemesek bile teknoloji çağındayız, bir şekilde ekran başında vakit geçiriyoruz. Biraz Tyler Durden gibi konuşsam da bu konu hakkındaki düşüncelerimi dile getirmek istedim. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Dışarıda yaşanacak bir hayat yok ki. Benim param yetmiyor en azından.
Siz de haklısınız hocam, ancak artık ekran başında kalmayı dışarı çıkmaya tercih edebiliyoruz. Bu bence büyük bir sorun.
Tyler Durden'in asosyallikten yakındığını sanmıyorum, tam tersi dışarda hayat yaşadığını sanan popüler kültüre çakıyordu laflarını.
Hocam konuşma stilimden bahsetmiştim.

Bana artık boş gelmeye başladı hocam, dışarıda böyle güzel bir hayat varken ekran başında zaman öldürmek artık çok mantıksız geliyor. Sosyal medya kullanımımı da baya azalttım.

Artık gün geçtikce insanlar daha çok bireyselleşiyor. Bu da sosyal medya kullanımı baya arttırıyor. Ve çoğu insanın kendini lüks hayatta yaşıyormuş gibi göstermek istemesi de bunun sebeplerinden birisi. Ben şahsen İnstagram kullanmıyorum. Sadece haber için Twitter, eğlence içinde Youtube, Reddit, Discord kullanıyorum.

Garip değil mi? Günümüzün çoğunu ekran başında geçiriyoruz, dışarıdaki hayatı çoktan unuttuk. Karantina döneminde bu daha fazla yaygınlaştı. İnsanlar artık iletişim becerilerini düzgün kullanamayacak hale geldi. Ne kadar ekran başında fazla vakit geçirmek istemesek bile teknoloji çağındayız, bir şekilde ekran başında vakit geçiriyoruz. Biraz Tyler Durden gibi konuşsam da bu konu hakkındaki düşüncelerimi dile getirmek istedim. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Esgiden okula giderdik orda takilirdik artik okullarda online oldu. Yeni hayati cok merak ediyorum.

Garip değil çünkü bağımlı olduğunuz sosyal medyayı psikologlar vb. yüzlerce insan bu; uygulamalara, oyunlara vb. bağımlı olmanız için araştırmalar vs. yapıyor ve beyninizi yıkıyor.

Burada iki soru çıkıyor;
Ben bu yapılan manipülasyona gelerek bağımlılığa devam mı edeceğim?
Ben bu yapılan manipülasyona gelmeyip tüm bağımlılıkları hayatımdan çıkaracak mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı