Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Acıdım vallahi. Wikipedia'ya falan baktım çok kötü. Bir de YouTube'dan bir video izledim sizinkilerde böyle diyenlere sovyet yanlısı diyor bizde de fodocu diyorlar. Halkların uyuması kadar kötü bir şey yok.

70-80 yıl sonra torunlarımız burada nasıl yaşayacak merak ediyorum.
İnternet fiyatları şimdiden yükseliyor 10-20 yıl sonra internet bulabilirsek iyi. Bilgi gittimi son uyanıklarda bir yere kadar.

Allah razı olsun alen musktan.
Starlink olsun, Tesla olsun, mars projeleri olsun adam dünyaya vizyon kattı.

Neyse herkes nasıl hak ediyorsa ona ulaşır.

Hak etmek mi? Suriyeliler, Afgan ve pakistanlılar neyi hak ediyor? Biz türkler neyi hak ediyoruz? Bence kendin için konuş.

Bu haberleri neden arşivliyorsunuz ki?

Zamanı gelince ifşalamak için.

30 yaşında yurt dışına çıkılabiliyor diyor video da eskiden di şimdi 18 yaş üstü çıkılabiliyor ve bende şu an 17 yaşımda oldugum için okul ve askerligi bitirip eğer imkanım olursa yurt dışına gitmeyi deneyecegim. Türkiye'ye gitmeyi düşünüyorum çünkü Türkçem çok akıcı aslında ben ülkemi her zaman destek vermeye kollamaya sevmeye canımı feda etmeye hazır olabilirdim ama bu yaşıma kadar ülkesine acıdan başka hiçbir faydası dokunmayan halkının sesini duymayan duysada görmezden gelen halkına düzgün internet dahi veremeyen doğal gaz rezervlerinde dünyada 4 sırada olan altının üstünde otururken hükümeti zengin halkını fakir yaşatan hatda halkın ne dertler çektigini gram olsun anlamayan TV'lerde gece gündüz gram hak etmedigi övgülerle kendini şımartıp halkı fakirlik içerisinde yaşarken utanmadan altından heykeller beyaz mermerli evler diktiren ve sadece kendini düşünen bir varlık için kılımı bile kıpırdatmam sadece Allah'a havale ederim yaptıklarının cezasınıda öbür dünyada çekecek şimdilik devam etsin bakalım sonra kim kurtaracak onu!

"Ülke zenginligini halkına dağıtmayan varlığa yazıklar olsun!".

Hocam yağmurdan kaçarken doluya yakalanırsınız diyeceğim ama tam tersi doludan kaçarken yağmura yakalanırsınız. Asgari ücret 5500 TL, benzinin litresi 25 TL, ekmeği bilmiyorum 1 aydır köydeyim, ortalama bir bilgisayar 7000 TL( Ryzen 3 işlemcili laptop vb.) Ve bir araba 400.000 TL(hala 400'e kaldı mı bilmiyorum.)

Merak ettim ülkenin Müslüman oranı nedir? Yani böyle tarikatlar cemaatler imamlar şeyhler gavslar falan filanlar var mı sizde de? İmam hatip fen lisesi gibi efsanevi eğitim merkezleri var mı?

Umarım imam hatip yoktur. Bizim okul tadilatta diye oradaki sınıflara gönderdiler. Koridor ve sınıflardaki yazıların %80'i Arapça. İyi ki derslerini görmüyoruz.

Son düzenleme:
Merak ettim ülkenin Müslüman oranı nedir? Yani böyle tarikatlar cemaatler imamlar şeyhler gavslar falan filanlar var mı sizde de? İmam hatip fen lisesi gibi efsanevi eğitim merkezleri var mı?

Hocam ülkenin musluman oranı internette %98 olarak gösteriliyor. Bu sayıya pek fazla inanmıyorum çünkü ülkede çok fazla Rus var olsa olsa %90 olabilir.Tabii özbek kazak gibilerde yaşıyor diyorlar ama ben bu yaşıma kadar hiç denk gelmedim Ruslar burada isteyerek yaşamıyorlar kendilerince bir sebepleri var ve mecbur yaşıyorlar zaten Rusya gibi ülke varken hiç kimse Türkmenistan da yaşamak istemez o yüzden Ruslar genelde maddi durumu oldukça ülkelerine geri dönüyor olmayanlarda burada çürüyor maalesef. Ülke nüfüsü 6 milyon bide.Ülkede çok fazla turist yok. Ben bu yaşıma kadar çok fazla İngiliz turistlere denk gelmedim gelenler genelde ya ülkenin turistlik yerleri için ya da ülkeye inşaat çalışmaları veya ülkenin nasıl bir diktatörlük altında yaşadığını bütün dünyaya göstermek amaçlı ülkede yaşadıklarını bir videoya alır ve bunu YouTube'da paylaşarak Türkmenistan'ı ifşa eder ve ün kazanır. O yüzden yasak zaten YouTube.En ufak eleştirilerden bile ağlarcasına korkan zavallı tipler bunlar.Açıkçası hiç kimse bu ülkeye okumak için ekonomi açısından iyi olduğu için daha doğrusu kendi isteğiyle hiç kimse bu ülkeye gelmez. Ben olsam bende gelmem. Şu dünyada insanların en son yaşacagı 2 ülke vardır onlar Kuzey Kore ve Türkmenistan.

Zamanı gelince ifşalamak için.

Hocam yağmurdan kaçarken doluya yakalanırsınız diyeceğim ama tam tersi doludan kaçarken yağmura yakalanırsınız. Asgari ücret 5500 TL, benzinin litresi 25 TL, ekmeği bilmiyorum 1 aydır köydeyim, ortalama bir bilgisayar 7000 TL( Ryzen 3 işlemcili laptop vb.) Ve bir araba 400.000 TL(hala 400'e kaldı mı bilmiyorum.)

Umarım imam hatip yoktur. Bizim okul tadilatta diye oradaki sınıflara gönderdiler. Koridor ve sınıflardaki yazıların %80'i Arapça. İyi ki derslerini görmüyoruz.

Daha 12-13 yaşındaki çocukların aklına zorla dini sokuyorlar. İyi ki böyle ailem yok.

Hocam ülkenin musluman oranı internette %98 olarak gösteriliyor. Bu sayıya pek fazla inanmıyorum çünkü ülkede çok fazla Rus var olsa olsa %90 olabilir.Tabii özbek kazak gibilerde yaşıyor diyorlar ama ben bu yaşıma kadar hiç denk gelmedim Ruslar burada isteyerek yaşamıyorlar kendilerince bir sebepleri var ve mecbur yaşıyorlar zaten Rusya gibi ülke varken hiç kimse Türkmenistan da yaşamak istemez o yüzden Ruslar genelde maddi durumu oldukça ülkelerine geri dönüyor olmayanlarda burada çürüyor maalesef. Ülke nüfüsü 6 milyon bide.Ülkede çok fazla turist yok. Ben bu yaşıma kadar çok fazla İngiliz turistlere denk gelmedim gelenler genelde ya ülkenin turistlik yerleri için ya da ülkeye inşaat çalışmaları veya ülkenin nasıl bir diktatörlük altında yaşadığını bütün dünyaya göstermek amaçlı ülkede yaşadıklarını bir videoya alır ve bunu YouTube'da paylaşarak Türkmenistan'ı ifşa eder ve ün kazanır. O yüzden yasak zaten YouTube.En ufak eleştirilerden bile ağlarcasına korkan zavallı tipler bunlar.Açıkçası hiç kimse bu ülkeye okumak için ekonomi açısından iyi olduğu için daha doğrusu kendi isteğiyle hiç kimse bu ülkeye gelmez. Ben olsam bende gelmem. Şu dünyada insanların en son yaşacagı 2 ülke vardır onlar Kuzey Kore ve Türkmenistan.
Çok yanliş bir bilgi veriyorsunuz. Bizimde ülkemizde güzel yani internet yüzünden bütün ülkeyi batiriyorsunuz. Hem üllkemize turist gelir siz görmediniz.

Para kazanmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı