TürkNet Abonelik İptali

furkansgt1905

Decapat
Süperonline'dan TürkNet'e geçtim. Şubat ayında her şey çok güzeldi, 40 Mbps hız alıyordum 65 TL'ye ama son zamanlarda pingim çıkmaya başladı. TürkNet kullanıcılarının çoğunda bu sorun varmış. Ben de iptal ettirmek istiyorum, dilekçe faks yoluyla gönderdim, başka bir şey yapmama gerek var mı? Bu süreç nasıl işliyor? Bilgisi olan paylaşabilir mi? Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faksladıktan sonra müşteri hizmetlerini ara ve dilekçenin kendilerine ulaşıp ulaşmadığını sor. Niyetinin ciddi olduğunu hatırlat.

TurkNet'i iptal etmek yerine geçeceğiniz firmaya başvuru yapın. Tam tersi olsa da böyle yapın. Hizmetinizi iptal etmeden başvuru yapın, başvuru yaptığınız firma sizin yerinize ilgilensin. Böylelikle abonelik iptal sorunları yaşamamış, port sorunu vb. durumları yaşamamış olursunuz.

Ping sorununu ise ben de yaşıyordum. Özelleştirilmiş DNS, VPN veya telefon hattı kullanıyorsanız onların da etkilediğini deneyimledim. Bunları deneyerek bir karar vermenizi öneririm. Uygun fiyata uygun internet kullanıyorsunuz, en azından yolları deneyin derim.

Ayrıca kullandığınız modem de bunlara bir etken.
Bahsettiğiniz ping değeri nedir? Ortalama kaç ila kaç arasında? Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz Ethernet ile mi bağlanıyorsunuz?

Türk Telekom altyapısını kullandıkları için başka servis sağlayıcıya geçseniz, orada ping olmayacağını nasıl bileceksiniz. Yani iptal edip başka servis sağlayıcıya geçmek kesin çözüm müdür bilemedim.

@@-the- Türknet pişmanlıktır. Forumlardan gerçek kullanıcı deneyimlerine bakarsanız kullanıcıların çoğunun memnun olmadığını görebilirsiniz. Hatta iptal aşamasının bile çileli olduğunu söyleyenler var.

Şu an TTNET kullanıyorum oldukça memnunum, Türknet acaba ping sorunu yapar mı sizce
Forumlardan kullanıcı deneyimlerini incelediğim kadarı ile söyleyebilirim ki genel olarak kullanıcıların ortak problemleri stabil olmayan bağlantı,yüksek ping problemi ve bu devirde canlı desteğin olmaması yani düşünebiliyor musunuz bir problem yaşadığınızda muhatap bulamıyorsunuz karşınızda. Uzak durulması gereken bir internet servis sağlayıcısı kesinlikle.

Ben de Türk Telekom kullanıcısıyım memnunum da ama daha cazip olduğu için geçmeyi düşünüyordum Türknet'e lakin kullanıcı deneyimlerini incelediğimde memnun olmayan bir çoğunluk görünce vazgeçtim.

Turknet tam bir çakal firması. İptal ettirmemek için bin takla atacaklar. Lakin kararlı ol ve faks ellerine ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde zorunlu olarak iptal ediyorlar. Ping çıkmasının temel sebeplerinden birisi CGNAT olayı. Bu durum birden fazla kullanıcıya aynı IP adresini tanımlamadır. Böyle olunca ping değerleri tavan yapıyor. 1 hafta önceye kadar ben de turknetteydim. Öve öve bitiremedikleri YAPA'daydım. Şimdi netspeed deyim arada fark yok denecek kadar az.
Forumlardan kullanıcı deneyimlerini incelediğim kadarı ile söyleyebilirim ki genel olarak kullanıcıların ortak problemleri stabil olmayan bağlantı,yüksek ping problemi ve bu devirde canlı desteğin olmaması yani düşünebiliyor musunuz bir problem yaşadığınızda muhatap bulamıyorsunuz karşınızda. Uzak durulması gereken bir internet servis sağlayıcısı kesinlikle.

Ben de Türk Telekom kullanıcısıyım memnunum da ama daha cazip olduğu için geçmeyi düşünüyordum Türknet'e lakin kullanıcı deneyimlerini incelediğimde memnun olmayan bir çoğunluk görünce vazgeçtim.
Netspeed'e geçebilirsin.

TurkNet tam bir çakal firması. İptal ettirmemek için bin takla atacaklar. Lakin kararlı ol ve faks ellerine ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde zorunlu olarak iptal ediyorlar. Ping çıkmasının temel sebeplerinden birisi CGNAT olayı. Bu durum birden fazla kullanıcıya aynı IP adresini tanımlamadır. Böyle olunca ping değerleri tavan yapıyor. 1 hafta önceye kadar ben de turknetteydim. Öve öve bitiremedikleri YAPA'daydım. Şimdi NetSpeed deyim arada fark yok denecek kadar az.

NetSpeed'e geçebilirsin.

Dediğin gibi kardeşim TurkNet pişmanlıktır. Başlarda iyiydi sonra ping sorunu oldu. Kablo çektim CAT 6 masraf yaptım boşu boşuna TurkNet yüzünden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı