TürkNet altyapı saçmalığı

El Auria

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, TürkNet ile 2. ayımı bitirdim 04.11.2020'e kadar her şey normaldi. Altyapım 37 Mbps destekliyordu ve ben de 34 35 Mbps alıyordum. Buraya kadar sorun yok. 04.11.2020 günü internetim 1 dakikalığına gitti ve geri geldi geri geldiğinde modem değerlerini kontrol ettiğimde alabildiğim maksimum hız 27'ye düşmüştü. Ben de hemen destek kaydı oluşturdum. Türk Telekom ekipleri sorun tespit etmişler ve bugün çözmüşler ama çözdükleri bir şey yok hızım 28'e çıkmış, ayın 1'inde 37 alabildiğim altyapım 3 günde 27'ye düşmüş ve bunu desteğe anlatamıyorum. Elimde ekran fotoğrafları da var daha önceki açtığım destek kaydında hızımın 37 gözüktüğü ortada ama ne olduysa ayın 4'ünde altyapım birden 10 Mbps düştü. Gariplik bende mi anlamadım. Destek açıyorum bana altyapınız iyileştirilirse haber ederiz diyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Santrale binen yük arttıkça alabileceğiniz maksimum hız değerleri düşer. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında havadaki elektron yoğunluğu artar, doğal EMP oluşturur. Zaten şimşeklerin bu mevsimde çakıyor oluşunun bir diğer sebebi de havada biriken bu yüklerdir. İstersemez bu yükler altyapı kablolarında da parazite yol açar ve hızda düşmeler yaşarsınız.

Örnek vermek gerekirse, ilk taşındığım yerde 4 yıl sonunda 80mbps hız alabiliyorken şuanda santral yoğunluğu vs derken kimi zaman 45mbps hıza kadar düştüğü oluyor. Ortalama ise 55 civarında takılıyor. Burada suçlu Türk.net değil, santral cihazlarını zamanında güncellemeyen Türk Telekom'dur.

Geri
Yukarı