TürkNet altyapı hız ne alırım?

delibalta93

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar modemim VDSL destekliyor, TTNET abonesiyim ve yeni taşındığımız zaman ne kadar diretsem de altyapıdan dolayı 13 Mbit'ten fazla alamaycağımı söylediler ve hızım 13 Mbit, diretsem de diyorum çünkü bu internet sağlayıcıları en az hızı vermek için elinden geleni yapıyor. Önceki oturduğumuz yerde de 13 Mbit'ten fazla alamayacağımı söylemişlerdi. Genel müdürlükleriyle konuştum, hızı 25 Mbit yaptılar, hiç de öyle gelip port falan açmadan direkt oldu bu ve fatura fiyatı aynıydı. Yani size 25 Mbit paket fiyatında 13 Mbit vermeye çalışıyorlar. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum ve ne hız alırım kısmından baktığım zaman ev telefonuyla sorguladığımda altyapınızın desteklediği en yüksek hız 13 Mbit, adres şeklinde daire numarasına kadar sorguladığımda ise desteklenen en yüksek hız 35 Mbit yazıyor. TürkNet'te müşteri hizmetleri yok soramıyorum, yani ne hız alacağımı çözemedim. Bu konuda bilgisi olan var mıdır, sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki kapının yanına kadar santralden kablo çekebilirler. İlinizdeki TürkNet yetkilileri ile konuşmak en mantıklısı.

Arkadaşlar modemim VDSL destekliyor, TTNET abonesiyim ve yeni taşındığımız zaman ne kadar diretsem de altyapıdan dolayı 13 Mbit'ten fazla alamaycağımı söylediler ve hızım 13 Mbit, diretsem de diyorum çünkü bu internet sağlayıcıları en az hızı vermek için elinden geleni yapıyor. Önceki oturduğumuz yerde de 13 Mbit'ten fazla alamayacağımı söylemişlerdi. Genel müdürlükleriyle konuştum, hızı 25 Mbit yaptılar, hiç de öyle gelip port falan açmadan direkt oldu bu ve fatura fiyatı aynıydı. Yani size 25 Mbit paket fiyatında 13 Mbit vermeye çalışıyorlar. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum ve ne hız alırım kısmından baktığım zaman ev telefonuyla sorguladığımda altyapınızın desteklediği en yüksek hız 13 Mbit, adres şeklinde daire numarasına kadar sorguladığımda ise desteklenen en yüksek hız 35 Mbit yazıyor. TürkNet'te müşteri hizmetleri yok soramıyorum, yani ne hız alacağımı çözemedim. Bu konuda bilgisi olan var mıdır, sizce ne yapmalıyım?

Son zamanlarda evimde Turkcell Superonline'nın sağladığı interneti kullanıyordum beni çok sıkmıştı çünkü fiyatına göre 8MB çok fazlaydı. Çözüm yolu olarak TürkNet'i denemeye karar verdim. Fiyatına göre gayet güzel bir internet sağlayıcısı. Nasıl olsa taahhüt derdi yok denemekten zarar gelmez dedim. Gerçekten kullanımından aşırı mutluyum. Evimde dowload olarak 30-35MB arasında alıyorum. Vaatlerini gerçekleştiren bir internet sağlayıcısı. İstersen TürkNet'in internet sitesinden adresini bulup ne kadar alabileceğini gösteren ve bunun üzerine paket sunan bir sayfası var. Hız, Altyapı ve Fiber İnternet Sorgulama - TurkNet bu linkten altyapı sorgulayabilirsiniz iyi forumlar ve iyi günler.

75 diyerek bağlıyorlar 20 Mbps veriyorlar. Modem XDSL değerlerin bir anlam ifade etmiyor çünkü TürkNet sahtekar bir firmadır. Millenicom tercih etmeni tavsiye ederim. Kötünün iyisi olmasada, kötünün idare ederi bir şirket gibi görünüyor.

Son zamanlarda evimde Turkcell Superonline'nın sağladığı interneti kullanıyordum beni çok sıkmıştı çünkü fiyatına göre 8MB çok fazlaydı. Çözüm yolu olarak TürkNet'i denemeye karar verdim. Fiyatına göre gayet güzel bir internet sağlayıcısı. Nasıl olsa taahhüt derdi yok denemekten zarar gelmez dedim. Gerçekten kullanımından aşırı mutluyum. Evimde dowload olarak 30-35MB arasında alıyorum. Vaatlerini gerçekleştiren bir internet sağlayıcısı. İstersen TürkNet'in internet sitesinden adresini bulup ne kadar alabileceğini gösteren ve bunun üzerine paket sunan bir sayfası var. Hız, Altyapı ve Fiber İnternet Sorgulama - TurkNet bu linkten altyapı sorgulayabilirsiniz iyi forumlar ve iyi günler.
75 diyerek bağlıyorlar 20 Mbps veriyorlar. Modem XDSL değerlerin bir anlam ifade etmiyor çünkü TürkNet sahtekar bir firmadır. Millenicom tercih etmeni tavsiye ederim. Kötünün iyisi olmasada, kötünün idare ederi bir şirket gibi görünüyor.
Şuan ttNet kullanmaktayım. Ödediğim fiyattan 5 lira daha ucuza 2 katı daha hızlı bir internet vaat ediyorlar sizce değiştirmeli miyim?

Denemekte şöyle bir zarar olabilir kullanıcılardan okuduğum kadarıyla geçiş işlemleri 2 haftadan fazla sürebiliyormuş birde üstüne aynı hızı veya daha düşük hız verirlerse böyle karantina zamanlarında bin pişmanlık olur, yoksa taahhüt durumundan sıkıntı olmaz evet. Birde bu firmanın güven vermeyen yanı telefon numarasıyla sorguladığımda farklı adresle sorguladığımda farklı altyapı sonucu veriyor arada bayada fark var bunun altında iki şey olabilir amatörlük yada çakallık (müşteriyi bağlamak için yanlış bilgi vermek) Ekran görüntüleri;

Telefonla sorguladığımda
telefon.png

Adresle sorguladığımda
adres.png

Son düzenleme:
Şuan ttNet kullanmaktayım. Ödediğim fiyattan 5 lira daha ucuza 2 katı daha hızlı bir internet vaat ediyorlar sizce değiştirmeli miyim?
Eğer internetnizden memun değilseniz size tavsiye ederim tabii attığım linkten adresinizin size sağlayabilecğei internet gücünü bakmanızı tavsiye ederim taahhütsüz olması benim hoşuma giden yeni beğenmediysen direkt müşteriliğiniz iptal ettirebiliyorsunuz. Gayet memnunum.
Denemekte şöyle bir zarar olabilir kullanıcılardan okuduğum kadarıyla geçiş işlemleri 2 haftadan fazla sürebiliyormuş bir de üstüne aynı hızı veya daha düşük hız verirlerse böyle karantina zamanlarında bin pişmanlık olur, yoksa taahhüt durumundan sıkıntı olmaz evet. Bir de bu firmanın güven vermeyen yanı telefon numarasıyla sorguladığımda farklı adresle sorguladığımda farklı altyapı sonucu veriyor arada bayada fark var bunun altında ancak iki şey olabilir amatörlük ya da işgüzarlık (müşteriyi bağlamak için aldatmak) ekran görüntüleri;

Telefonla sorguladığımda.
telefon.png

Adresle sorguladığımda.
adres.png

Abonelik başvurusu yaparken isterseniz tekrardan kontrol ettirebilirsiniz. Ama ben attığım linkte ne gördüysem bana o hizmeti sundular. 2 evimde de kullankıyorum ne vaat edildiyse verildi. Beğenmezseniz taahhüt derdi olmadığından istediğiniz zaman müşteriliğinizi iptal edebilirsiniz ben bir fırsat verdim ve memnun kaldım. Tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı