TürkNet altyapım VDSL'den ADSL olmuş

OSAYİSAMUEL

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
TürkNet'ten altyapım 67 Mbps'ye kadar desteklediği için 35 Mbps'lik özgür iletişim paketi aldım. Neyse işte Türk Telekom geldi. Kablo çekti gitti. Sonra peşinden TürkNet'ten bir adam geldi. Kablonun ucuna bir şey taktı. Türk Telekom sinyali vermemiş deyip gitti. Arıza kaydı oluşturcakmış. Neyse Online işlemlerden arıza kaydını oluşturmuş mesajlar oraya geliyordu. Neyse işte Türk Telekom arıza TürkNet kaynaklı diyor. TürkNet TT sinyali vermiyor diyor. Neyse en sonunda ekiplerin kontrol edip düzeltileceği belirtildi sorunun.

Altyapıya her gün bakarım aldığım günden beri. TürkNet'ten abonelik başlattığım için bir daha sorgulayamadığımız için Extranet'ten sorguluyordum. O da TT'nin altyapısını kullandığı için. Neyse her sorguladığımda normalde 67 Mbps hız destekliyordu ve VDSL olarak gösteriyordu. Bugünde bana sorununuz düzeltiliyor dendikten sonra tekrar sorguladım.

Bu sefer hızım Max 17 Mbps destekliyormuş. Ve VDSL olan bağlantım ADSL olmuş. Sonra TT'nin kendi sitesinden altyapı sorguladım. Önceden sorguladığımda fiber bölgede HiperNet'te olarak gözükürken şu an sorguladığımda şu yazıyor. Seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır. Acaba interneti düzelttikleri içinmi böyle gözüküyor. Yoksa bundan sonra böyle mi bırakıcaklar. Niye böyle bir şey oluyor.

3 Sene önce 75 Mbit bağlantı alabilen tuzla tarafı şimdi 16 Mbit bağlantılar ile sürünüyor kardeşim. Olay tamamen siyasi bir operasyon.

Hocam dediğinden pek bir şey anlamadım ama benim sorunum o değil. Daha dün 67 Mbps VDSL'di bağlantım. Heryerde öyle gösteriyordu. Ama TT sorunu düzeltmek için ekiplerimize Emir verdik dedikten sonra benim hızım 16 Mbps'ye ADSL dönüştü. Acaba sorunu düzeltmek içinmi düşürdüler onu soruyorum.

İlk Türkneti bağlattığımda modemde 70 80 mbpsye kadar maksimum hızım vardı. Güncel olarak Netspeedden test yaptığımda hala santral 3 metre ve 85mbps kadar hız desteklediği söyleniyor. Türkneti kullanırken benimde hızımı ADSL e düşürdüler. Destek kaydı açıp yazınca düzelttiler ama maksimum hızım 35 40 mbps bantlarında gözüküyor. Türknet bir şey çeviriyor ama bende anlamadım.

Reis olabilirde TT kabloyu taktığındada TürkNet ekipleri geldiğindede hızım 67 Mbps VDSL'di. Ama TT sorunu düzeltiyoruz dediğinden beri. Düştü.
Şu an düşündüm de benimde aynı şekil oldu. Başka bi konu için destek kaydı açmıştım. Acaba ondan sonra mı değerlerim kötüleşti?

Hocam dediğinden pek bir şey anlamadım ama benim sorunum o değil. Daha dün 67 Mbps VDSL'di bağlantım. Heryerde öyle gösteriyordu. Ama TT sorunu düzeltmek için ekiplerimize Emir verdik dedikten sonra benim hızım 16 Mbps'ye ADSL dönüştü. Acaba sorunu düzeltmek içinmi düşürdüler onu soruyorum.

Kardeşim sorunun bu bilmediğin şeyler var, ve siz baştan kokan balık ile ilgilenmediğiniz ve sadece gariban ISS'ler ile durumu halletmeye çalıştığınız sürece durumlar düzelmeyecek. COVID-19 dolayısı ile Online eğitime talep yüksek ve fahiş paralar alarak hala düzgün bir alt yapıya sahip olmayan şaibeli Türk Telekom, aşırı yükleme ile karşı karşıya kalıyor. Bu neden ile yüksek bağlantıyı ve dürüstlüğü bir süre unutacaksınız. Ayrıca ülkedeki iletişimi sosyal medyayı da karartmak için yapılan bir hamle de bu.

Evet hepinize yardımları için teşekkür ederim sorun çözüldü düşündüğüm gibi çalışma yaptıkları için kısa süreliğini düşürmüşler şu an baktığımda tekrar 67Mbps VDSL gözüküyor.

Geri
Yukarı