Türknet Bağlantı Kopma Sorunu

akeanor

Kilopat
Daha fazla  
2-3 haftadan beri modemdeki DSL ve ethernet ışıkları sürekli yanıp sönüyor, sabitlenmiyor. Ben Türk Telekom'dan kaynaklı bir sorun sanıyordum ve sözleşmemin bitmesi yakın yazılılar bitene kadar İSS'mizi değiştiririz diye de babama Türk Telekom'u aratmadım. 26 Mayıs Cuma günü Türknet'e abonelik için belgeleri yolladık ve 1 Haziran Perşembe günü aktivasyon işlemlerimiz tamamlandı. Açıkçası ilk hız testinde hiçbir fark göremeyince çok hayal kırıklığına uğradım. Ardından Cs:Go da pingime baktım Türk Telekom'da son 2 haftadır 700 pinglerde geziyordu Türknet'te ise 960 ping civarındaydı. O akşam ping 120'ye kadar düştü. Ertesi gün internet bağlantısında kopmalar yaşamaya başladım hemen destek kaydı oluşturdum. Şuan hala düzelmedi gidip geliyor internet.

Bugün babam Türk Telekom'da çalışan amcasını görünce bahsetmiş. Adam modem ışıklarının sabitlenmesi için portların değişmesi gerektiğini söylemiş. Porttan kastı ADSL kablosunu taktığımız yer mi ? Ayrıca sanırsam bizim apartmandan eve gelen kablolarda bir sıkıntı var. TTNET'i ilk kullanmaya başladığımızda paketimiz 16 Mbps 50 GB AKK idi. ilk başlarda 8 Mbps bağlantım varken belkide 1 seneden uzun bir süredir AKK'siz hali 4.5 Mbps'yi geçmiyordu. Benim sorum şu eğer sorun bizim apartmanın ankastresinden daireye gelen kablolarda ise bunu düzeltme gibi bir şansımız var mı ?

Biz binaya 2008 de taşındık yapımı da 2 sene falan sürmüş tahminimce binanın yapımı 2006 yılında başlamış. Benim bu kabloları değiştirmem için yada ankastreden daireye yeni kablo çektirmek çok sıkıntı çıkarır mı ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir.İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi Türknet'i ara sorununu anlat, eve ekip iste. Hattını bir baksınlar. İnternet hızını bir çok faktör etkileyebilir. Modem arayüzün'deki hat bilgilerini paylaşabilir'misin?

Geç cevap yazdığım için özür dilerim. Dün bir cenazemiz vardı yazamadım o yüzden. Bugün Türk Telekom ekipleri geldiler. Sorun apartmandaki kablolardaymış. Ankastrede ölçüdüğünde 11-12 mbps geldiğini bizim dairenin 4 mbps gördüğünü söyledi. Çözüm olarakta salondaki pencereden bir delik açıp ordan kablo çektiler.

Yeni bir sorun daha çıktı. Biz Türk Telekom'dayken modem almıştık bir kampanyayla ancak onun taahhütünü 1 sene sanıyorduk. Türk Telekom Online İşlem Merkezi'nde de taahhüt olarak sadece internet gözüktüğü için bitti sanmıştık. Bugün babam Türk Telekom'a uğramış ödenmemiş fatura falan var mı diye. 250 TL modem için para ödeyecekmişiz. Sorum şu biz modemi tekrar iade edip bu paradan kurtulabiliyor muyuz ? O şekil olmuyorsa Türknet 120 TL'ye kadar ödeyeceklerini söylemişti. Bu sadece internet faturası için mi geçerli böyle ücretleri de karşılıyorlar mı, karşılıyorlarsa ne yapmam lazım ? Canlı destekte sorduğumda faturayı bize e-mail yada faks yoluyla iletebilirsiniz demişlerdi. Bu modemin faturasını nereden bulabilirim ?

Sorunu hala çözemedim. Hemen hemen bütün forumlara baktım. Benzer bir soruna denk gelmedim. Dün 17 saat boyunca kopma olmadı. Bu gün 10 saat boyunca kopma olmadı. Hat değerlerim iyi. Tek çare modemi değiştirmek gözüküyor. Sorunu çözersem sizlere de anlatacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı