TürkNet bakır kablo sorunu

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba TürkNet'e geçeli bayağı oldu ama hala interneti kullanamıyorum çünkü DSL ışığı sabit değil. Hatta daha önce geldiklerinde modem bozuk olduğu için sabitlenmiyor dendi ben bunlar yüzünden modemi iade ettim. Bugün TT'den ekip geldi ve sorunun bakır kabloda olduğunu söylediler. Şu an tüm kablo bağlantılarınızı yeniledik dedi. İntenetinizi kullanabilirsiniz dedi gelen adam yedekte bir ADSL modem vardı kablo ona takılıydı ama hala DSL ışığı sabit değildi. Bende nasıl yaptınız hala sabit değil DSL ışığı dedim. Onlarda bana bu modem ADSL sizin hattınız VDSL o yüzden ADSL modemde kullanamazsınız dedi. VDSL bir modem bağlayıp rahatlıkla kullanabilirsiniz dediler. Benim pek inanasım gelmedi sizce doğru mu söylüyorlar. He bir de modemi bu sefer TürkNet'ten almak istemiyorum başka nereden alabilirim? ZYXEL VMG3625-T50B 300MBPS-866MBPS VDSL DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şu ürün TürkNet'in verdiği modemle aynımı.

Son düzenleme:
E VDSL tarifedeyseniz tabi bunu ADSL modemde kullanamazsınız. İkisinin sinyali farklı. VDSL sinyalini ADSL modemi çözümleyemediğinden DSL ışığınız yanmıyor.
VDSL kullanıyorsanız VDSL2 destekli modem tercih etmelisiniz.

E VDSL tarifedeyseniz tabii bunu ADSL modemde kullanamazsınız. İkisinin sinyali farklı. VDSL sinyalini ADSL modemi çözümleyemediğinden DSL ışığınız yanmıyor.
VDSL kullanıyorsanız VDSL2 destekli modem tercih etmelisiniz.

DSL ışığım yanmıyor değil yanıyor ama sabit değil sürekli yanıp yanıp sönüyor. Şöyle anlatayım yanıp sönüyor sonra 3 saniye falan duruyor sonra tekrar yanıp sönmeye başlıyor. ADSL desteklemese hiç yanmaması gerekmezmiydi.
Resim ?

Hocam siz bana paketinizi ve modeminizin model kodunu söyler misiniz? Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz...

Hayır ben dediğinize bir şey demedim siz DSL ışığının yanmayacağını söylediniz ADSL modemde ama şu an yanıp sönüyor. Direk DSL ışığı yanmıyor dediğiniz için söyledim yoksa sizin dediklerinizin aynısını TT'den gelen adamda söyledi neyse ben bunları geçtim artık şu linkini attığım modem TürkNet'in verdiği ZyXEL modemle aynı modemmi bir bilginiz var mı?

Hayır ben dediğinize bir şey demedim siz DSL ışığının yanmayacağını söylediniz ADSL modemde ama şu an yanıp sönüyor. Direk DSL ışığı yanmıyor dediğiniz için söyledim yoksa sizin dediklerinizin aynısını TT'den gelen adamda söyledi neyse ben bunları geçtim artık şu linkini attığım modem TürkNet'in verdiği ZyXEL modemle aynı modemmi bir bilginiz var mı?
Hocam ben nerden bilebilirim modemi gören sizsiniz altını çevirin kutusuna bakın model numarası yazar. Bana onu söyleyin VDSL modem mi kontrol edelim.

Hocam ben nereden bilebilirim modemi gören sizsiniz altını çevirin kutusuna bakın model numarası yazar. Bana onu söyleyin VDSL modem mi kontrol edelim.

Yok ADSL modem olduğunu ben biliyorum zaten söyledimde siz ADSL modemde DSL ışığı hiç yanmaz dediğiniz için öyle söyledim.

Yok ADSL modem olduğunu ben biliyorum zaten söyledimde siz ADSL modemde DSL ışığı hiç yanmaz dediğiniz için öyle söyledim.

Tam bağlantı çözemediği için sizin TürkNet'ten modem isteyin iade edip yeni modem isteyin vdls özellikli olan bir modem olmaz derlerse vdls2 uygun bir modem alın ama ucuz alırsanız Wi-Fi olarak sıkıntı çıkar.

Tam bağlantı çözemediği için sizin TürkNet'ten modem isteyin iade edip yeni modem isteyin vdls özellikli olan bir modem olmaz derlerse vdls2 uygun bir modem alın ama ucuz alırsanız Wi-Fi olarak sıkıntı çıkar.

Hocam ben daha önce TürkNet'ten VDSL modem almıştım zaten. TT ekipleri bozuk dediği için iade ettim ama sorun modemde değilmiş ve çözdüklerini söylediler bende modemi tekrar alacağım bu yüzden ama TürkNet'ten almak istemiyorum alabiliceğim başka yer var mı aynı modemi ZYXEL VMG3625-T50B 300MBPS-866MBPS VDSL DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şu ilandaki modemle aynımı TürkNet'in verdiği modem aynıysa alacağım bir bilgin var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı