TürkNet DSL ışığı yanmıyor

ibrhmtrs

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Türknet'e yeni geçiş yaptım (VDSL paket) ve kurulum sırasında elimde mevcut bir modem yoktu. ASUS DSL N16 modem aldım hattan gelen DSL kablosunu bağladığımda modemimde DSL ışığı yanıt vermiyor. Elimde kullanabileceğim 3 farklı ADSL modem var lakin tek VDSL destekleyen modemim yeni aldığım ASUS modem. Yaşadığım sorunlar hakkında bir kaç sorum olacaktı,

1. Sorunun dsl kablosu kaynaklı olduğunu nasıl anlayabilirim?
->1,2. ADSL modemden DSL kablosunu takıp kablonun sinyal alıp, almadığını gözlemleyebilir miyim?
2. LAN bağlantısıyla bağlandığımda CMD>ipconfig ile kontrol sağladığımda bilgisayarıma modem bağlandı olarak görüyor ve modem panel ipsini 192.168.1.1 olarak gözlemleyebiliyorum lakin modem paneline bilgisayarımla erişim sağlayamıyorum. Farklı tarayıcılar ile denedim lakin hiçbir tarayıcı sonuç vermedi. Laptop üzerinden WiFi ile modem paneline erişebildim. Bu neden kaynaklı olabilir?
Not: ASUS modem kurulum ekranında DSL ışığı olmadığı için ilerleyemiyorum, sağlayıcı seçimi ve tür seçimi yapamıyorum.

+Türknet ile iletişime geçmek biraz uzun sürüyor, bu benden kaynaklıysa kendim çözebilmek istiyorum. Hatalı bir kurulum yapmış olabilirim, adımları tek tek takip ederek kurulum yapmaya çalıştım lakin sonuç vermedi. Türknet üzerinden destek kaydı oluşturdum.

Şimdiden teşekkürler,

Merhaba bu aylarda aynı sorunu bende yaşadım yaklaşık 3-4 kez arıza kaydı açtım 2 haftanın sonunda portun bozuk olduğu kanaatına vardık. Türk Telekom geldi ve yeni porta işaret koydu modeme gelen kabloyu TTNET'in işaretlediği yere bağladık. Umarım yardımcı olabilmişimdir.(Altyapım TTNET Sağlayıcım TürkNet)

Merhaba bu aylarda aynı sorunu bende yaşadım yaklaşık 3-4 kez arıza kaydı açtım 2 haftanın sonunda portun bozuk olduğu kanaatına vardık. Türk Telekom geldi ve yeni porta işaret koydu modeme gelen kabloyu TTNET'in işaretlediği yere bağladık. Umarım yardımcı olabilmişimdir.(Altyapım TTNET Sağlayıcım TürkNet)
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler. Ben daha yeni başvuru yaptım, geçtiğimiz cuma günü Türk Net adına gelen arkadaş DSL kablosunu kontrol etti ve gitti. Benim sipariş ettiğim modem bana Cumartesi günü ulaştı. O yüzden kabloda değil de modemde sorun var gibi düşünüyorum.
Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaş İp alıyor, ben DSL bağlantısı sağlayamadığım için ip alamıyorum. Farklı bir sorun yaşıyoruz sanırım.

Portunuza vdsl tanımlama yapmamış olabilir Turknet. Bazen bu gibi hataları yapıyorlar. Gerçi böyle olsa sanırım dsl ışığı yanar internet ışığı yanmazdı.

Lakin modem paneline ulaşamamanız büyük bir sorun olarak gözüküyor. Farklı bir ağ kablonuz var mı? Bir de onunla deneyin.

Portunuza vdsl tanımlama yapmamış olabilir Turknet. Bazen bu gibi hataları yapıyorlar. Gerçi böyle olsa sanırım dsl ışığı yanar internet ışığı yanmazdı.

Lakin modem paneline ulaşamamanız büyük bir sorun olarak gözüküyor. Farklı bir ağ kablonuz var mı? Bir de onunla deneyin.
Kablosuz ağ var, ek olarak superbox kullanıyorum. Onun modemine LAN bağlantısı ile bağlanıp modem paneline erişebiliyorum.
Kabloyu bağladığımda, modem ilk bağlantı sağladığı için asusun router sekmesini otomatik açıyor lakin modem paneline erişemiyorum.

Kablosuz ağın bağlantısını iptal edip modeme Ethernet kablosuyla 192.168.1.1 ile modemin arayüzüne girmeye çalışın. TürkNet'in size kullanıcı adı ve şifreyi verdiyse kurulum yapınız. Modemi 2. el aldıysanız arayüzden fabrika ayarlarına dönüp kurulum yapınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı