TürkNet DSL ışığı yanmıyor

http://router.asus.com/ hocam buradan bağlanmaya çalışın. Bende ilk kurulumda buradan girmiştim. Bağlantıları sağladıktan sonra 192.168.1.1 adresini kullanabiliyorsunuz. @ibrhmtrs
Maalesef, bağlanamadı.

Kablosuz ağın bağlantısını iptal edip modeme Ethernet kablosuyla 192.168.1.1 ile modemin arayüzüne girmeye çalışın. TürkNet'in size kullanıcı adı ve şifreyi verdiyse kurulum yapınız. Modemi 2. el aldıysanız arayüzden fabrika ayarlarına dönüp kurulum yapınız.
Kablosuz bağlantıyı iptal edip denedim maalesef sonuç aynı. Ana bilgisayarım LAN bağlantısı ile modem paneline erişemiyor. Fabrika ayarlarına 2-3 kez sıfırlayıp denedim. Hızlı kurulum ekranında DSL ışığının yanmamasından dolayı ilerleme kaydetmiyor. Manuel olarak kurulumunu yapıyorum lakin herhangi bir sonuç alamıyorum.

Maalesef, bağlanamadı.

Kablosuz bağlantıyı iptal edip denedim maalesef sonuç aynı. Ana bilgisayarım lan bağlantısı ile modem paneline erişemiyor. Fabrika ayarlarına 2-3 kez sıfırlayıp denedim. Hızlı kurulum ekranında DSL ışığının yanmamasından dolayı ilerleme kaydetmiyor. Manuel olarak kurulumunu yapıyorum lakin herhangi bir sonuç alamıyorum.

ASUS modemlerin Ethernet portları diğer modemlere göre daha geniştir. RJ45 Ethernet başlıklarını kontrol ediniz. Yuvada gevşeklik veya RJ45 Ethernet başlıklarının pinlerinde teması etkileyen kirlenme olabilir.

ASUS modemlerin Ethernet portları diğer modemlere göre daha geniştir. RJ45 Ethernet başlıklarını kontrol ediniz. Yuvada gevşeklik veya RJ45 Ethernet başlıklarının pinlerinde teması etkileyen kirlenme olabilir.
Şöyle anlatayım yaşadığım durumu modem ile bilgisayar arasında yaptığım LAN bağlantısı başarılı olduğu kanaatindeyim. Modemden gelen kabloyu bilgisayarıma bağladığım zaman ağı algıladığında direk beni tarayıcı üzerinden asus setup ekranına aktarıyor lakin modem paneline giriş yapamadığım için hata veriyor.
cmd>ipconfig ile kontrol ettiğimde modemden ipv4 ipsi aldığımı ve gateway ip adress olarak 192.168.1.1 ipsi gözüküyor.
LAN kablosunun bozuk olması durumunu kontrol edemiyorum. Kullandığım diğer bilgisayar, Zenbook LAN girişine sahip değil.

Şöyle anlatayım yaşadığım durumu modem ile bilgisayar arasında yaptığım lan bağlantısı başarılı olduğu kanaatindeyim. Modemden gelen kabloyu bilgisayarıma bağladığım zaman ağı algıladığında direk beni tarayıcı üzerinden ASUS setup ekranına aktarıyor lakin modem paneline giriş yapamadığım için hata veriyor.
CMD>ipconfig ile kontrol ettiğimde modemden IPv4 IPS'i aldığımı ve gateway IP adress olarak 192.168.1.1 IPS'i gözüküyor.
Lan kablosunun bozuk olması durumunu kontrol edemiyorum. Kullandığım diğer bilgisayar, zenbook lan girişine sahip değil.

Ben olsam gider yeni kablo alır ya da tanıdığımdan ödünç kablo alır bütün portlarda test ederdim. Eğer imkanınız varsa bir tanıdığınızın hattında modemi test edebilirsiniz. Son olarak bilgisayarınızın Ethernet girişini kontrol etmelisiniz.

Ben olsam gider yeni kablo alır ya da tanıdığımdan ödünç kablo alır bütün portlarda test ederdim. Eğer imkanınız varsa bir tanıdığınızın hattında modemi test edebilirsiniz. Son olarak bilgisayarınızın Ethernet girişini kontrol etmelisiniz.
Ethernet girişim çalışıyor, superbox modemim bağlı ek olarak.

Ethernet girişim çalışıyor, Superbox modemim bağlı ek olarak.

Dediğim gibi modemi ya başka yerde test edeceksiniz ya da servise göndereciksiniz. Kullandığınız Ethernet bağdaştırıcının ASUS modemden aldığı ıp'yi kontrol ediniz. Ağ ve paylaşım merkezinden 169 la başlıyorsa modeme erişemezsiniz. 192 ile başlıyorsa modeme erişim sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı