DSL ışığı yanmıyor

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Kendi modemimi taktım. Verdikleri kullanıcı adı şifresini modem arayüzüne yazdım.
Ama DSL ışığı yanmıyor. Bir ara yandı söndü.
Ev birinci katta ve Millenicom açtıklarını söyledi.
Ben kendim DSL kablosunu düzeltebilir miyim?

Bana özellikle sinyal gelip gelmediği, arada kopukluk olmadığını öğrenecek bir alet lazım.
Bende multimetre var ve fazladan elektrik kabloları. Kendim kopukluk olduğunu test etmeye çalışayım mı?

Sanırım elektrikçilerde bu telefon kablosunu halledebiliyormuş. Bilgisi olan var mı?

Millenicom'a 300TL veresim yok basit bir şey için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi modemimi taktım. Verdikleri kullanıcı adı şifresini modem arayüzüne yazdım.
Ama DSL ışığı yanmıyor. Bir ara yandı söndü.
Ev birinci katta ve Millenicom açtıklarını söyledi.
Ben kendim DSL kablosunu düzeltebilir miyim?

Bana özellikle sinyal gelip gelmediği, arada kopukluk olmadığını öğrenecek bir alet lazım.
Bende multimetre var ve fazladan elektrik kabloları. Kendim kopukluk olduğunu test etmeye çalışayım mı?

Sanırım elektrikçilerde bu telefon kablosunu halledebiliyormuş. Bilgisi olan var mı?

Millenicom'a 300TL veresim yok basit bir şey için.

Verdikleri kullanıcı adının @ ten sonraki kısmını da yazdınız değil mi?

Hattınızda çalışma olabilir onun dışında avometreniz ile bir ölçüm yapabilirsiniz normalde 5V civarıdır o kablo arama gelince 50-60v civarlarına çıkar.

Hattınızda çalışma olabilir onun dışında avometreniz ile bir ölçüm yapabilirsiniz normalde 5V civarıdır o kablo arama gelince 50-60v civarlarına çıkar.
Arama nasıl gelsinki?

Daha yeni taktirdigim ev interneti.
Kiralık ev ve salonda DSL telefon kablosunu buldum. Benden önceki ordan modeme taktı diye düşünüp oraya bağladım.
Millenicomda ondan önce arayıp internetizi açtık demişti.

Mesela kablo girişten dışarı çıkıyor sonra pencerenin köşesinden evin içine giriyor. Bu yol boyunca sıkıntı olabilir belki çünkü kablo eski gözüküyor ve salon kısmında kalın kablodan telefon kablosuna bağlayıp bantlamışlar.

Geri
Yukarı