Türknet Elektrik Kutusu Hk.

PSCYHO CİO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle Türknet geceli sanırım bir 10 gün falan oldu cuma günü de belgelerimi sisteme girdiler.
Bugünde aradılar ve TT'den bir ekibin gelip bağlayacağını söylediler. Fakat şöyle bir kaç derdim var izah edeyim.

1-Arkadaşlar bizim binamızda B7 ve A7 olmak üzere iki tane telefon kutusu bulunuyor. Birisi bina dışında diğeri içinde bunlar hangisinden bana port açacak.
2-Birde arkadaşlar benim evimde o internet prizlerinden yok, sadece eski tip 3 girişli telefon girişi var yani direk kutudan eve mi getirmek zorundayım yoksa o internet girişi olan prizden alsam monte etsem işe yarar mı?
3-Son olarak elektrikçi getirmeden bu işi halledebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Apartmandaki kutudan dairenize giden kablo olması lazım. O kablo da sizin dairenizde sonlanır prizle tabi. Eğer yoksa da bildiğim kadar Türk Telekom karışmaz orasına. Sizin halletmeniz gerekir.
En iyisi TT ekibi gelsin size bilgi verirler. Ona göre hareket edersiniz.

Öncelikle zaten ekip iki tane kablo bırakıp üstüne isminizi yazıyor. Eğer yakalayabilirseniz iki dakika bağlıyorlar (tabii evinizin içinde hat varsa.) fakat yakalayamazsanız uğraşmıyorlar. 3 bacaklı prizi RJ11 jak ucuna dönüştüren aparatlar var. Benim kullanmadığın bjr tane var. İstanbul içi elden hediye edebilirim. Eğer apartman içinde telefon hattı yoksa, elektrikçiden telefon kablosu alıp bir ucuna RJ11 jak taktırmanız ve telefon kablosundaki 2 kablo ile ekibin bıraktığı 2 kabloyu bağlamanız yeterli. Rastgele bağlayabilirsiniz.
Kabloyu ben bina dışından kutuya çektim. Bina içi hat yoktu. En sağlıklısı da bu bence. Bina içi hatlarda sorun olabiliyor bazen.
Bu işlem sonucu DSL ışığı yanmıyorsa TürkNet'i arayıp arıza kaydı oluşturun. Aynı gün TT ekipleri gelip size internet yolluyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı