TürkNet fiber kurulumu

rechtssprechung

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, TürkNet fibere başvurmuştuk, bugün Türk Telekom gelip kurulumu yaptı. ZyXEL modem bekliyordum, sitede öyle yazıyordu en azından ama Türk Telekom kendi fiber modemini bıraktı. Bunu geçelim, önemli değil pek. Bugün Telekom gelip kurulumu yaptı ama TürkNet'in sinyali açması gerekiyor, biz onayladık dediler. Biraz da beklediler hatta acaba gelir mi internet diye. Sordum, sizden sonra TürkNet ekipleri gelecek mi diye. Hayır, gelmeyecek dediler. Sadece sinyali açacaklar dediler. Şimdi TürkNet'e Twitter'dan ulaştım, aktivasyon işlemleriniz arka -planda sürüyor, 2-6 iş günü içerisinde sonuçlanacak diyor. Ben çözemedim, onay başvurunuzu 28 Ekim'de yaptık diyorlar, bu başvuru Türk Telekom'a yapılmıyor mu? Türk Telekom onayı verdi zaten? Gelip kurulumu yaptılar hatta? Bilen biri yardımcı olabilir mi?

1. sorum; neden ZyXEL modem yerine Türk Telekom kendi modemini bıraktı?
2. sorum ise; neden hala aktivasyon bekliyoruz diyor? Türk Telekom yetkilileri buradayken biz onayı verdik dediler bana.

Teşekkürler.

1-) ZyXEL modem sanırsam fiber desteklemiyor ondan olabilir emin değilim.
2-) Aktivasyon işlemleri 5-10 gün sürüyor normaldir bildiğim kadarıyla.

Edit: Herkeste öyle olmayabilir bende uzun sürmüştü.

soruların asıl cevaplarını Turknet'ten alabilirsin. aktivasyon süresi o kadar uzun sürmüyor aynı gün hallediyorlar. Bunun için kayıt açman yeterli oluyor. Modem konusu da telefondaki arkadaşa sorarsın

Arkadaşlar merhaba, TürkNet fibere başvurmuştuk, bugün Türk Telekom gelip kurulumu yaptı. ZyXEL modem bekliyordum, sitede öyle yazıyordu en azından ama Türk Telekom kendi fiber modemini bıraktı. Bunu geçelim, önemli değil pek. Bugün Telekom gelip kurulumu yaptı ama TürkNet'in sinyali açması gerekiyor, biz onayladık dediler. Biraz da beklediler hatta acaba gelir mi internet diye. Sordum, sizden sonra TürkNet ekipleri gelecek mi diye. Hayır, gelmeyecek dediler. Sadece sinyali açacaklar dediler. Şimdi TürkNet'e Twitter'dan ulaştım, aktivasyon işlemleriniz arka -planda sürüyor, 2-6 iş günü içerisinde sonuçlanacak diyor. Ben çözemedim, onay başvurunuzu 28 Ekim'de yaptık diyorlar, bu başvuru Türk Telekom'a yapılmıyor mu? Türk Telekom onayı verdi zaten? Gelip kurulumu yaptılar hatta? Bilen biri yardımcı olabilir mi?

1. sorum; neden ZyXEL modem yerine Türk Telekom kendi modemini bıraktı?
2. sorum ise; neden hala aktivasyon bekliyoruz diyor? Türk Telekom yetkilileri buradayken biz onayı verdik dediler bana.

Teşekkürler.
1- ZyXEL modem Türknet'in kendi fiber altyapısında yani Gigafiber altyapısında veriliyor. Türk Telekom fiber altyapısında Telekom kendi modemini veriyor.
2-Müdürlük ile iletişime geçin.

Her şey halloldu arkadaşlar, internet şuan kullanılıyor. 100'e kadar olan fiber paketindeyim, stabil 95 indirme, kullanıyorum, ping 20 milisaniye, yükleme ise 8. Vaadettiği hızlarda kullandığım için gayet memnunum. Türknet fiber belgelerden dolayı biraz uzun bir süreç fakat ilk izlenim olarak çok kaliteli bir hizmeti uygun fiyata alıyoruz.
Bu arada modem olayı da, Türk Telekom altyapısında olduğumuz için kendi VAE modemini bırakıyormuş Türk Telekom, olayda bir sorun yok. Cevaplayan herkese teşekkürler, daha iyileri sizin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı