TürkNet Fiber Nasıldır?

Furkankuslu

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (makine mühendisliği)
Arkadaşlar 6 ay önce yeni bir eve taşındık. Altyapı sorgulamasında Türk Telekom fiber var. TürkNet sitesinde de 100 mbps kadar fiber paketi destekliyor. TürkNet bağlatmayı düşünüyorum. Süperonline fiber altyapı sorgulama sitesinde ise oturduğum apartman gözükmüyor bu nedenle süperonline fiber bağlatabilirmiyim bilmiyorum. Apartman neden gözükmüyor olabilir. Görüşlerinizi bekliyorum.

Ben de geçmeyi düşünüyorum da download hızınız nasıl.
Eski ve senelerdir aynı altyapıyı kullanan bir apartmandayım, ona rağmen 35 Mbps pakette 33 Mbps civarı download alıyorum (33 civarında takılı kalıyor, paket yüzünden) ve 5.5 civarı upload alıyorum. CS:GO'da ortalama 45-55 ping arası alıyorum.

Slm öncelikle yeni taşındığınız yerde Superonline altyapısı yoksa malesef yapacak pekbirşey yok.
Türknet turksat aynı biliyorum Turksat altyapısı yoksa yine malesef tt net altyapısını kullanarak hizmet verebilir bunları iyi araştırmanızda fayda var. Bazı kurumlar örneğin d smart tt net altyapısını kullanıyorki ben şahsen tavsiye etmem. Başka bir kurumun altyapısını kullanarak hizmet veriyor.
Sonuç olarak hangi kurumun internetini kullanacaksanız o kurumun kendi altyapısı olmasına dikkat edin önerisinde bulunabilirim

Taşındığım apartmana fiber altyapı 3 ay önce geldi dairenin içine kadar fiberoptik kablo getirildi. Altyapım Türk Telekom altyapısı TürkNet, Türk Telekom fiber altyapı üzerinden hizmet vericek. Ben ilk Süperonline bağlatmak istedim ancak altyapı sorgulamada apartman gözükmüyor. Apartman yapılalı 1 sene bile olmadı bu nedenle sistemde gözükmüyor olabilir diye düşünüyorum çünkü altyapı sorgulama sitelerinde boş arsa olarak gözüküyor. Türk Telekomda 24 mbps hız limitsiz internet 94 TL iken TürkNet 4 katı hızı 85 TL’ ye veriyor.

Taşındığım apartmana fiber altyapı 3 ay önce geldi dairenin içine kadar fiberoptik kablo getirildi. Altyapım Türk Telekom altyapısı TürkNet, Türk Telekom fiber altyapı üzerinden hizmet vericek. Ben ilk Süperonline bağlatmak istedim ancak altyapı sorgulamada apartman gözükmüyor. Apartman yapılalı 1 sene bile olmadı bu nedenle sistemde gözükmüyor olabilir diye düşünüyorum çünkü altyapı sorgulama sitelerinde boş arsa olarak gözüküyor. Türk Telekomda 24 mbps hız limitsiz internet 94 TL iken TürkNet 4 katı hızı 85 TL’ ye veriyor.
[/QUOT
Açıkçası net birşey söyleyemeyeceğim benim oturduğum apartmanda tt net kutusu ve turksat kutusu ayrı ayrı 1 sene önce turksat kendi kablosunu kendi kutusunu çekti şu an 2 komşu kullanıyor tv sinema paketi ve internet 100 tl civarı şu an için memnunlar ayrıca turksat kablosu daire içine çekilen biraz daha farklı normal tt net kutusundan gelen kablo cat 5 cat 6 diye adlandırılan standart koblolar açıkçası görmeden bilmeden konuşmak yönlendirmek yanlış olur
Açıkçası net birşey söyleyemeyeceğim benim oturduğum apartmanda tt net kutusu ve turksat kutusu ayrı ayrı 1 sene önce turksat kendi kablosunu kendi kutusunu çekti şu an 2 komşu kullanıyor tv sinema paketi ve internet 100 tl civarı şu an için memnunlar ayrıca turksat kablosu daire içine çekilen biraz daha farklı normal tt net kutusundan gelen kablo cat 5 cat 6 diye adlandırılan standart koblolar açıkçası görmeden bilmeden konuşmak yönlendirmek yanlış olur

Arkadaşlar TürkNet başvurusunu dün akşam yaptım. Bugün ise kimliğimin ön ve arka yüzünü sisteme yükledim. Kafama şu takıldı sözleşmeyi indirdim çıktısını aldım imzaladım kafama takılan şu online işlemlerde ve telefonuma gelen mesajda evinize gelen kurulum ekipleri sözleşmeyi sizden teslim alacak yazarken e-posta adresime gelen mailde sizin kargo ile yollamanız gerekiyor diyor. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı? Paketim özgür iletişim fiber 100 paketidir.

Geri
Yukarı