TürkNet gigafiber çalışması

Küresel çapta etkili olan çip krizi nedeniyle ONT cihazlarının stoklarında da bir durulma var. Bir çok kişiye ONT yokluğundan henüz bağlanamadı. Ben de aktif olmasını bekliyorum altyapının.

8E588DA2-EDEE-482B-8A87-0FCE6521C775.jpeg

Sokağa kutu koyuldu mu hocam?

Cadde üzerinde oturduğum için herhangi bir kutu var mı bilmiyorum açıkçası hocam.
55B3BAC5-8560-4746-A87D-A55166764C13.jpeg

Hat aktif olmuş gözüküyor. Geriye başvuru yapmak ve kurulumun yapılmasını beklemek kaldı.
Mutlu son.
1161228E-A3ED-4828-B894-90E0ABB10151.jpeg

Son düzenleme:
Aslında 100 Mbps simetrik verilse, iyi bir hız. Elbette gönül ister ki Gbps internet olsun fakat TR şartlarında bile 100 Mbps'e şükreder hale geldik.

Bu arada 100 Mbps ile 1000 Mbps hızlarının arasındaki farkı oyun indirme dışında hiçbir şekilde farkedemedim. Oyun indirirken ciddi bir fark oluyor sadece. Bana kalırsa 1000 Mbps çok da elzem bir hız değil. Ama insana kendisini çok iyi hissettiriyor :) keşke firmalar simetrik internet verebilse de böyle paketlere ihtiyacımız kalmasa.

Bu arada 100 Mbps ile 1000 Mbps hızlarının arasındaki farkı oyun indirme dışında hiçbir şekilde farkedemedim. Oyun indirirken ciddi bir fark oluyor sadece. Bana kalırsa 1000 Mbps çok da elzem bir hız değil. Ama insana kendisini çok iyi hissettiriyor :) keşke firmalar simetrik internet verebilse de böyle paketlere ihtiyacımız kalmasa.
Hocam hayırlı olsun. Sizde kavuştunuz Gigafiber'e sonunda. Evet 1000 Mbps hız sadece download yaparken hissediyorsun farkını onun dışında aman aman bir fark olmuyor. Bu arada benim bölgede Gigafiber kullanan kişilerde son zamanlar ping sorunları yaşanmaya başlandı. Tracert testinde 3.hoptan sonra sorun yaşanıyor nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı