TürkNet Gigafiber Deneyimlerim

TürkNet sokağa ilk geldiğinden sonra ortalama kaç günde bitirip diğer sokaklara geçiyor?
Mesela sokağın tamamına kablolama yaptıktan sonra bütün binalara kutu koyuyor mu yoksa bina olarak ekipleri sokakta görünce talep mi etmek gerekiyor

TürkNet sokağa ilk geldiğinden sonra ortalama kaç günde bitirip diğer sokaklara geçiyor?
Mesela sokağın tamamına kablolama yaptıktan sonra bütün binalara kutu koyuyor mu yoksa bina olarak ekipleri sokakta görünce talep mi etmek gerekiyor
Bir sokağa kablo çekmek sokak uzunluğuna göre değişebilir ama benim 20 binalık sokağıma 2 günde kablo çektiler. Daha sonra 2.5 ay sonra binaya kutu koydular. Hemen ardından sokağa kutu koydular. Yani her bir ekip her işi yapmıyor. Kablo çeken ekipler farklı kutulama yapan ekip farklı kuruluma gelen ekip farklı.

Bir sokağa kablo çekmek sokak uzunluğuna göre değişebilir ama benim 20 binalık sokağıma 2 günde kablo çektiler. Daha sonra 2.5 ay sonra binaya kutu koydular. Hemen ardından sokağa kutu koydular. Yani her bir ekip her işi yapmıyor. Kablo çeken ekipler farklı kutulama yapan ekip farklı kuruluma gelen ekip farklı.

Bende bayrampaşa muratpaşa mahallesindeyim acaba bu tarafada gelecek mi gigafiber? Aeg32 duragının orada gordum bu resımdekı kutuları cekmısler evıme 300 metre uzaklıkta calısmaların olup olmadıgını planlandıgını nereden ogrenebılırız acaba?

Dosya Ekleri

• 9e0d1d880df636ad9e0793e092ce6eab0e460115_2_748x1000.jpeg
    9e0d1d880df636ad9e0793e092ce6eab0e460115_2_748x1000.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 136
Bende bayrampaşa muratpaşa mahallesindeyim acaba bu tarafada gelecek mi gigafiber? Aeg32 duragının orada gordum bu resımdekı kutuları cekmısler evıme 300 metre uzaklıkta calısmaların olup olmadıgını planlandıgını nereden ogrenebılırız acaba?
Bayrampaşa'da çalışmalar devam ediyor. Şu an Bayrampaşa'da kullanan kişiler bile var. Sizin orası için gördüğünüz bir ekipten proje sorumlusunun numarasını isteyin o şekil bilgi edinebilirsiniz.

Bayrampaşa'da çalışmalar devam ediyor. Şu an Bayrampaşa'da kullanan kişiler bile var. Sizin orası için gördüğünüz bir ekipten proje sorumlusunun numarasını isteyin o şekil bilgi edinebilirsi

Bayrampaşa'da çalışmalar devam ediyor. Şu an Bayrampaşa'da kullanan kişiler bile var. Sizin orası için gördüğünüz bir ekipten proje sorumlusunun numarasını isteyin o şekil bilgi edinebilirsiniz.
Acaba gigafiber destek hattını arasak proje ile ilgili bilgileri var mıdır ? Çünkü ekip denk gelmedi hiç ancak bir sürü binaya kablo çekmişler bana 300 metre ilerde gigafiber kullananlar mevcut çünkü

Herkese merhabalar. Uzun zamandır bölgede altyapı eksikliği vardı ve yaklaşık 2 ay önce TürkNet bölgeye fiber getirdi. Bu süreci sizlere anlatmak istedim.

19.09.2020
Binaya kablo çekildi.

26.09.2020
Sokaklara fiber ek kutusu konulmaya başlandı.
Eki Görüntüle 739961

Daha sonra aktif oldu fakat benim TT ile taahhüt anlaşmam olduğu için başvuramadım. O yüzden buradan sonra 2 sokak ilerideki arkadaşın başvuru sürecini anlatacağım.

12.11.2020

TürkNet'e başvuru yapıldı. 100/50 olan paket. İlk 6 ay 1 Gbps.

Eki Görüntüle 739983

13.11.2020

Binaya bu şekilde bir ekip kutu koydu.
Eki Görüntüle 739972

16.11.2020
Ekip geldi ve kurulum yaptı. ZyXEL marka modem ve GPON aleti kurdular.
Eki Görüntüle 739975
Bu arada internet kurulduktan yaklaşık 3 saat kadar aktif olmadı. 3 saat sonra internet ışığı yeşile döndü.
Eki Görüntüle 739977

5 GHz testi.
Eki Görüntüle 739980

Kablolu test.

Eki Görüntüle 739981

Değerler mükemmel! Darısı başımıza.

Geri
Yukarı