Türknet Gigafiber VMG8623-T50B modem arayüzü için ayar önerisi

Xanap

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar dün TurkNet GigaFiber kuruldu. Modem olarak VMG8623-T50B verdiler. K kullanıyorum modemin arayüzünde değiştirebileceğim bir ayar var mı daha iyi olabilmesi için DNS, kanal vs.

Ve hız testi yaptığımda Normal olarak 70-80 arası dow up çıkıyor. 5G İle yaptığımda ise 293dow 487up çıkıyor. Neden hız alamıyorum hızın yarısını bile alamıyorum.

Direk aldığınız ayarlar ile mi kullanıyorsunuz. Teknik servis geldi arayüzde birşeyler yaptı ondan şüphelendim biraz içimde hep sıfırlama arzusu var
Evet kurulduğu ayarlar ile kullanıyorum. Sıfırlamaya gerek yok. WIFI6 destekli modem olmadığı için 1000 Mbps'yi sonuna kadar veremiyor. Bende 5Ghz'de 350 Mbps civarı veriyor.

Bu modemle bu hızlar normal. ISS'nin verdiği modem sonuçta. Kablosuzda gigabit hızlara yaklaşmak için ciddi paralar verip çok çok güçlü router veya AP almanız lazım.

Evet kurulduğu ayarlar ile kullanıyorum. Sıfırlamaya gerek yok. WIFI6 destekli modem olmadığı için 1000 Mbps'yi sonuna kadar veremiyor. Bende 5Ghz'de 350 Mbps civarı veriyor.
Kablolu da kaç alıyorsun bende pc olmadığı için bilemiyorum.
Bu modemle bu hızlar normal. ISS'nin verdiği modem sonuçta. Kablosuzda gigabit hızlara yaklaşmak için ciddi paralar verip çok çok güçlü router veya AP almanız lazım.
Acaba nasıl modemler örnek var mı

Kablolu da kaç alıyorsun bende pc olmadığı için bilemiyorum.
IMG_20210812_224612_870-1.jpg

Acaba nasıl modemler örnek var mı

Selam arkadaşlar dün TurkNet GigaFiber kuruldu. Modem olarak VMG8623-T50b verdiler. K kullanıyorum modemin arayüzünde değiştirebileceğim bir ayar var mı daha iyi olabilmesi için DNS, kanal vs.

Ve hız testi yaptığımda normal olarak 70-80 arası dow up çıkıyor. 5G ile yaptığımda ise 293dow 487up çıkıyor. Neden hız alamıyorum hızın yarısını bile alamıyorum.

Hocam standart değerler, iyidir emin olun ( hocam sunucumu kurdunuz, 100Mbps var bunu gördükten sonra artık oda kesmeyecek :D )

Eki Görüntüle 1136103

Daha yeni yaptım 2.4G şuan ama çok düşük değil mi sizcede
Hocam standart değerler, iyidir emin olun ( hocam sunucumu kurdunuz, 100Mbps var bunu gördükten sonra artık oda kesmeyecek :D )
Nankörlük yapıyorum galiba 😄 3 gün önce Vodafone 8 mbps kullanıyordum 😂

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210812-224844_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210812-224844_Speedtest.jpg
    25,1 KB · Görüntüleme: 89

Geri
Yukarı