TürkNet Hız Sınırlama

Proportionsz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
100 Mbps hıza kadar tarifesini kullanıyorum. Hızım düşük olduğu için böyle bir cevap verdiler. Sizce haklılar mı yoksa bir çeşit katakulli mi var işin ucunda?

1591884036173.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem değerlerinizi atarsanız bir şeyler söyleyebiliriz. Ancak hız yükseldikçe margin değeri düşer ve fazla düştüğü zaman hatta kesintiler meydana gelir. Kesintiler olmasın diye hızı sabitlerler.

@kudal doğru söylemiş.
Buda benim aylık 100₺ verdiğim internetim. Siz bu hızın 10 katını alıyorsunuz.

Dosya Ekleri

• 2FD83C26-A8F0-4E49-B643-956275B3D7EC.png
    2FD83C26-A8F0-4E49-B643-956275B3D7EC.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 115
Bu durumun temel kaynak noktası, DSLAM'ın kapasitesine yaklaştıkça ulaşılabilir hızı düşürmesidir.

DSLAM kilidi şeklinde aratırsanız daha fazla kaynak bulabilirsiniz.

Bu kilit kaldırılabiliyor ama 1-2 hafta sonra cihaz otomatikmen kendini 88 Mbps'e kitliyor. Belirli aralıklarla kayıt açıp uğraşmak gerekli. Bence değmez. Zira bütün müşterileri kapsayan bir durum.

Netspeed kullanırken 75 mbps veriyordu. Önce bana 50 mbps verdiler 100 mbps hız kapasiteli kampanyam olduğu halde.

Buna istinaden dedim ki, 80 verin yeter. Altyapımın desteklemediğini düşünerek. Ve onlar tam bana şuan 80 mbps veriyor şuanda. Kötü mü? Hayır tabi ki ama 100 mbps vaat edip 20 mbps düşük vermeleri paramın karşılığını alamadığım anlamına geliyor.

Sizce razı mı olmalıyım yoksa ısrar mı etmeliyim ?

1591886965168.png

Paketin adı 100MB'e kadar. Yani her koşulda 100 alamazsınız bu isminden belli zaten. Siz yine de bir DSL değerlerinizi atın modemden, görelim ona göre ya ısrarcı olun ya da 80MB'te kalın.

Paketin adı 100MB'e kadar. Yani her koşulda 100 alamazsınız bu isminden belli zaten. Siz yine de bir DSL değerlerinizi atın modemden, görelim ona göre ya ısrarcı olun ya da 80MB'te kalın.
Bundan mı bahsediyorsunuz?

1591892127203.png

Bu durumun temel kaynak noktası, DSLAM'ın kapasitesine yaklaştıkça ulaşılabilir hızı düşürmesidir.

DSLAM kilidi şeklinde aratırsanız daha fazla kaynak bulabilirsiniz.

Bu kilit kaldırılabiliyor ama 1-2 hafta sonra cihaz otomatikmen kendini 88 Mbps'e kitliyor. Belirli aralıklarla kayıt açıp uğraşmak gerekli. Bence değmez. Zira bütün müşterileri kapsayan bir durum.
Modem değerlerinizi atarsanız bir şeyler söyleyebiliriz. Ancak hız yükseldikçe margin değeri düşer ve fazla düştüğü zaman hatta kesintiler meydana gelir. Kesintiler olmasın diye hızı sabitlerler.
Hocam sizlerin cevaplarına istinaden dsl bilgilerimi paylaştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı