Türknet Kablosuz ile Düşük Hız Sorunu

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an kullandığım Türknet'te 70 Mbps download ve 7 Mbps upload alıyorum ethernet kablosu takılıyken. Fakat kablosuz olarak modemin 2-3 metre yakınında olmama rağmen telefondan hız testi yaptığım zaman 5-6 Mbps alabiliyorum en fazla. Bunun sebebi nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi modemi kullanıyorsunuz? Ethernet ile bu hızları alırken kablosuz ile düşük hız alıyorsanız modemde bir sorun vardır ya da modem iyi değildir.

Sıkıntı modeminizdedir belki wifi hızınızı sınırlamışsınızdır farketmeden. Modemi fabrika ayarlarına çevirin düzelmes ise modemi değiştirinmenizi tavsiye ederim.
Modemi internet alırken birlikte almıştım daha 1 ay olmadı ASUS DSL AC-51
O modemin wifi da o kadar düşük bir hız vermesi normal değil. Fabrika ayarlarına çevirdikten sonra düzelmez ise servise gönderin.

Modeminiz gayet iyi aslında. YAPA'dasınız galiba 7mpbs upload alabildiğinize göre. DSL bilgilerinizi atabilir misiniz rica etsem resimdeki şu şekilde:

opera_2019-01-30_16-43-23.png

YAPA'da değilim bulunduğum konumda alabileceğim hıza baktığım zaman 82 mbps veriyordu. Bende Türknet'e geçtim 75 mbps verebildiler. Tabi atıyorum.

Dosya Ekleri

• sdsd.png
    sdsd.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 55
Değerleriniz gayet güzel. Benim modemim de Asus N17-U fakat bu modemi sadece modem olarak interneti alsın diye kullanıyorum ve Tenda AC9 4Port WiFi-N 1200Mbps AC Router Fiyatı routeri de 5ghz sadece kablosuz olarak interneti dağıtsın diye kullanıyorum. Kablosuz olarak evin her yerinde ethernet ile ne alıyorsam o hızı alabiliyorum routerim sayesinde. Asus'un kablosuzunu kullanmadığım için bir şey diyemem bu yüzden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı