Türknet kopma ve hız sorunu

dgkn.95

Kilopat
Yer
İstanbul/Tuzla
Daha fazla  
1,5 yıldır Türknet kullanıyorum keşke almasaydım dedirtti bana bu kadar rezillik olmaz. Destek kaydı oluşturuyorum ne oldu acaba diye bakıyorum çözüldü yazıyor fakat ne arayan var ne de sorunu çözen !

Sorun şu; modem salonda kablo ile girdiğimde sıkıntı yok fakat Wi-Fi ile girdiğimde sorun büyük sürekli kopuyor ve çok yavaş. Şimdi sorun modemde mi yoksa binadaki tesisatta mı? Tesisatta sorun olsa kablo ile girdiğimde de sorun olur dimi ? Modemi değiştirmeyi düşünüyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1,5 yıldır Türknet kullanıyorum keşke almasaydım dedirtti bana bu kadar rezillik olmaz. Destek kaydı oluşturuyorum ne oldu acaba diye bakıyorum çözüldü yazıyor fakat ne arayan var ne de sorunu çözen !

Sorun şu; modem salonda kablo ile girdiğimde sıkıntı yok fakat Wi-Fi ile girdiğimde sorun büyük sürekli kopuyor ve çok yavaş. Şimdi sorun modemde mi yoksa binadaki tesisatta mı? Tesisatta sorun olsa kablo ile girdiğimde de sorun olur dimi ? Modemi değiştirmeyi düşünüyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ?
Kesin bir cevap olmamakla birlikte wifi ile bendede aynı sıkıntı var ancak bence sıkıntı modemde kablo ile sıkıntı yok.

Turknetten kaynaklı sorun olsa kablolu da giremezdiniz, hat değerlerinden dolayı kopardı. Modem arayüzünden hat değerlerini kontrol edin öncelikle. Snr ve hat zayıflaması belirgin etkileyicidir. Yeni bir modem almadan önce arkadaşınızdan vs bir modem bulup deneyin. Birde wifi kopması farklı cihazlarda da oluyor mu bilgisayar, tablet vs ?

Turknetten kaynaklı sorun olsa kablolu da giremezdiniz, hat değerlerinden dolayı kopardı. Modem arayüzünden hat değerlerini kontrol edin öncelikle. Snr ve hat zayıflaması belirgin etkileyicidir. Yeni bir modem almadan önce arkadaşınızdan vs bir modem bulup deneyin. Birde wifi kopması farklı cihazlarda da oluyor mu bilgisayar, tablet vs ?
Hat değerlerim bu şekilde biliyorum kötü ama yapacak birşey yok şuan. Salonda kopma olmuyor sanırım yani daha az oluyor. Benim modemin sinyali kötü o zaman başka modem deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• 1CE9706E-E323-4AF9-9DE9-A91DF4703AE2.png
    1CE9706E-E323-4AF9-9DE9-A91DF4703AE2.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 65
Değerleriniz ülke ortalamasına bakarsak çokta kötü değil. Farklı modem de deneyin, indirim günlerinde Asus modemler uygun fiyata satıldı, şahsen kullanmadım fakat asus marka modemlerin kablosuz bağlantı özelliği eleştirilerini çok sık okudum. Bunu da göz önünde bulundurun yeni modem alacak olursanız.

Bunda firmanın yapabileceği bir şey yok ki? Sonuçta onlar da TT altyapısını kullanıyor.Sorun modemde değilse başka ISS olsa bile aynı durum olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı