TürkNet kullananlar hızından memnun mu?

OrkunNS

Centipat
Arkadaşlar şu an da kullandığım internetin serverı sürekli değişiyor, Steam indirme hızı bazen 2 bazen 1 oluyor ve ping olayı fazla olmasa da olduğunda can sıkıyor. Oturduğum apartmanda en fazla 16 Mbps alabiliyorum.
1-Steam indirme hızım vs. 3-5 arası olur mu? Ya da biraz üstü.
2-100 Mbps'ye kadar 85 TL ise ben 16 Mbps'ye de 85 TL mi vereceğim?
Teşekkür ederim. İyi forumlar.

Nisan ayından beri kullanıyorum bulunduğum yerde Telekom altyapısından başka bir altyapı yok. Telekom 24 Mbps VDSL internete 120 lira para istedi üstelik 24 Mbit'e kadar dediler bir de garantisi yok yani. TürkNet bağlattım 35 Mbit kullanıyorum 33.5 download 3 upload sabit geliyor 85 lira ödüyorum.

Türknette maalesef öyle bir sorun var
Oturduğun bina nekadar destekliyorsa desteklesin 100mbps ye kadar 85 TL.
İndirme hızın 16mbps internet alırsan maksimum 2mbps olur

Arkadaşlar şu an da kullandığım internetin serverı sürekli değişiyor, Steam indirme hızı bazen 2 bazen 1 oluyor ve ping olayı fazla olmasa da olduğunda can sıkıyor. Oturduğum apartmanda en fazla 16 Mbps alabiliyorum.
1-Steam indirme hızım vs. 3-5 arası olur mu? Ya da biraz üstü.
2-100 Mbps'ye kadar 85 TL ise ben 16 Mbps'ye de 85 TL mi vereceğim?
Teşekkür ederim. İyi forumlar.

1. soruya cevabım: Altyapın kötü değilse geçebilir.
2.evet altyapına göre değişir.

İçtesisatın kötüyse Türknet hiçbir şey yapamaz. Büyük ihtimal kötü çünkü ping sorunum var diyorsun. Onun dışında istediğin sağlayıcıya geçebilirsin bu senin bütçene kalmış. Ama ben Türknet'i öneririm sana.

95 lira ödüyorum yaşadığım yer zaten küçük. Bundan önce Türk Telekomda 16'ya 700 alıyordum hiç olmadığı kadar memnunum.
unknown.png

İçtesisatın kötüyse Türknet hiçbir şey yapamaz. Büyük ihtimal kötü çünkü ping sorunum var diyorsun. Onun dışında istediğin sağlayıcıya geçebilirsin bu senin bütçene kalmış. Ama ben Türknet'i öneririm sana.
Aynen öyle türknet ping değerleri çok düşük tavsiye ederim
Benimde 35mbps vdsl paketim yarın kurulacak.

Yıllardır TürkNet kullanıyorum nadir hatalarla karşılaştım ama bu pandemi sürecinde bıktırdılar. Hız düşüyor, dalgalı geliyor, ping çıkıyor, internet kopuyor. Vaat ettikleri hız 85 verdikleri 45. müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Önceden sıkıntı yaşamayınca dert değildi ama bu süreçte neredeyse her 3 günde 1 destek kaydı açtım. Yıllar boyunca açmadığım destek kaydını bu aylarda açtım yani. TürkNet'ten kurtulun imkanınız varsa kesinlikle tavsiyem Kablonet, UyduNet, NetSpeed, Millenicom geçin. Tabii ki her şirket herkesi memnun edemez. Hiç sorun yaşamayan TürkNet'li vardır ya da çok sorun yaşayan Kablonet'li UyduNet'li vs.

Geri
Yukarı