TürkNet kullanmayın kullandırtmayın

@daenerys targaryen Sadece sürücü belgenizin fotokopisi ile nasıl işlem yapabiliyorlar veya yaptıklarını iddia ediyorlar anlamış değilim. Önce BTK'ya daha sonra bu gibi durumlar ile Tüketici Hakem Heyeti ilgileniyorsa oraya başvurun. Eğer bu tavırlarında ısrarcı olmaya devam ederlerse bir avukata danışıp neler yapılabilir bilgi alın. Gelişmelerden haberdar ederseniz Sosyal kullanıcıları olarak bilgilenmiş oluruz. Kolay gelsin diyorum şimdiden.

@daenerys targaryen Sadece sürücü belgenizin fotokopisi ile nasıl işlem yapabiliyorlar veya yaptıklarını iddia ediyorlar anlamış değilim. Önce BTK'ya daha sonra bu gibi durumlar ile Tüketici Hakem Heyeti ilgileniyorsa oraya başvurun. Eğer bu tavırlarında ısrarcı olmaya devam ederlerse bir avukata danışıp neler yapılabilir bilgi alın. Gelişmelerden haberdar ederseniz Sosyal kullanıcıları olarak bilgilenmiş oluruz. Kolay gelsin diyorum şimdiden.
Sürücü belgesi fotokopisi ile işlemi beğenmiyormusunuz hocam hiç yakıştıramadım yıl olmuş 1860 ayıp :D
Düzenleme: Şaka bir yana yazık cidden yazık. Ülkemizde yapılan işlerin bu düzeyde olması üzücü.

TürkNet ile 35 m/Bit internet için anlaştık. Kurulum için eve gelindi ve gelen ekip, bana 13 m/Bit hız alabileceğimi söyledi. Bende bu şartlar altında sizden internet bağlatmayacağımı söyledim. İnternet ile alakalı sözleşmeleri imzalamadım ve teslim etmedim. Ama TürkNet kendi kendine aboneliğimi başlatmış. Bir de üstüne kullanmadığım ve 35 m/Bit iddiasından uzak interneti faturalandırmışlar. Aşağıya müşteri hizmetleri ile yaptığım konuşmalarımı bırakıyorum. Bu arada o eleştirilen internet sağlayıcılarına kurban olun. Adamların en azından müşteri hizmetlerini arayıp ulaşabiliyorsunuz. 2020 yılında mektuplaşmanız gerekmiyor.

Eki Görüntüle 637966

Eki Görüntüle 637962

Eki Görüntüle 637963

Çok basit aslında şunu yazsanız, tarafınıza bir sözleşme imzalamadım elinizde bulunan kimlik bilgilerim ile benim haberim olmadan kullanmadığım ve almadığım bir hizmet için abonelik başlattığınızı söylüyorsunuz eğer doğruysa suç işliyorsunuz vs. vs. Siz birşey imzalamadıysanız hiçbir şekilde para talep edemezler, yallah arabistana orda alırsınız parayı diyip kapatın konuyu hiçbir şey yapamazlar.

Müşteri temsilcilerinin bazısı anlayışsızdır fakat hizmet kalitesinde sorun yaşanmaz. Bir yanlış anlaşılma olmuştur. Oranın şikayet hattına dilekçeyle başvurup göndermek gerekiyor. Ayrıyetten kullanmadığınız hizmeti borç olarak kesip inatlaşıyorlarsa THH'ye danışmak gerekir.

Ben 4 yıldır TÜRKnet kullanıyorum.Şu an hızım 75mbit aylık 95TL ödüyorum. Aldığım hız 70-75 mb arası. TTnetin maksimum 35 mb hız verebiliriz dediği adreste düşünün artık.Şimdiye kadar da hiç sıkıntı yaşamadım. Yıllarca TTnet ve Süperonline kullandım aman aman birdaha çok zor. Zaten TTNET kadar sorunlu bir firma daha görmedim.

TürkNet ile 35 m/Bit internet için anlaştık. Kurulum için eve gelindi ve gelen ekip, bana 13 m/Bit hız alabileceğimi söyledi. Bende bu şartlar altında sizden internet bağlatmayacağımı söyledim. İnternet ile alakalı sözleşmeleri imzalamadım ve teslim etmedim. Ama TürkNet kendi kendine aboneliğimi başlatmış. Bir de üstüne kullanmadığım ve 35 m/Bit iddiasından uzak interneti faturalandırmışlar. Aşağıya müşteri hizmetleri ile yaptığım konuşmalarımı bırakıyorum. Bu arada o eleştirilen internet sağlayıcılarına kurban olun. Adamların en azından müşteri hizmetlerini arayıp ulaşabiliyorsunuz. 2020 yılında mektuplaşmanız gerekmiyor.

Eki Görüntüle 637966

Eki Görüntüle 637962

Eki Görüntüle 637963
Ben yeni bağlattım hızım hep 32 mbps uplad 2.80 hic düsmüyor pingim csgo da 40 ile 60 arasi pubg mobilde 41 ve 50 aliyorum

Benim de bağlantımın 75mbit desteklediğini söylemişlerdi o şekilde başlatmıştık abonelik işlemlerini. Abonelik başladığında pakette 35mbit görünüyor ama hızım en fazla 12mbit oluyordu. Sonra bir de 75mbit için ekstradan 10₺ ödemem gerektiğini söylediklerinde çıldırmıştım gerçekten. VDSL portu bulmak ölüm gibi oldu ama sonunda geçirebildim. Şu an 75mbit paketine ve sabit hatta para ödüyorum. Diğer servislerle kıyasladığımda çok ucuz olduğu için kullanmaya devam ediyorum ama ne yazık ki gösterdikleri abone olana kadarki ilgi ve abone olduktan sonraki ilgi arasındaki fark çok büyük. Yine de taahhütsüz oluşu, AKN vb. şeylerin olmaması büyük bir esneklik sağlıyor.

Kendi açımdan Superonline'ın sağlayacağı 24MBit internete taahhütle abone olup kotalarla uğraşmaktansa Turknet'in düz 75MBit internet paketine abone olmak daha mantıklıydı (ve yaklaşık 30₺ daha ucuz, şimdi muhtemelen bu fark daha fazladır). Çok sancılı bir süreç ama işler rayına oturunca çok rahat.

Bu tarz yorumları yaparken ne olursa olsun Turknet, Millenicom, Netspeed gibi firmaların TTNet, Superonline gibi firmalara kıyasla çok daha küçük firmalar olduklarını unutmamak gerekiyor. Ayrıca bu küçük firmalar daha "insancıl" koşullarda internet sağladıkları için yeterince geliştiklerinde bazı şeyleri değiştireceklerine dair saf bir inancım var. :(

Eki Görüntüle 637966

Eki Görüntüle 637962

Eki Görüntüle 637963
Ben turknet kullanicisiyim oncelikle sen alt yapi sorgulaması yapmadan internet baglattiysan boyle sorunlar yaşaman doğaldır 2.ci binadaki telefon kutusundan evinin dairesine gelen kabloda oksitlenme var ise hizin etkilenir 100mb full olarak 1 seneden beri kullaniyorum şahsen boyle sorunlarla karsilasmadim gecmis olsun

Eki Görüntüle 637966

Eki Görüntüle 637962

Eki Görüntüle 637963
Keşke tek derdiniz 35 hız yerine 13'lük vermeleri olsa. Ben iremnet kullanıyorum siz düşünün 4 yıldır neler yaşadığımı. Kafaya takmayın bence firma iyi o hızı alsanız da yeter aslında:)

Geri
Yukarı