TürkNet modem arayüzüne giriş yapılmıyor

Alt yapı sorgulamam sıkıntısız türknet ve millenicom alt yapım 80-90 gibi değerleri destekliyor diyordu. Maksimum hız gönderilen hız değerlerini tam olarak nerden görüntüleyeceğim?
Modem arayüzüne gir oradan da internet sekmesine tıkla. Airties modemler için böyle. aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi baktım evet. TürkNet'e söyleyin modemize gelen hızları yükseltsin diyeceğim ama hattınıza verilen maksimum hız 6 küsür galiba.

Günler sonra gelen güncelleme: Türknet'e arıza kayıtlarım sonucu destek ekipleri geldi ve iç tesisatı düzelttiler. Hız 35 MBPS'ye çıktı. Faturaya ek 15 TL aldılar.

Maalesef, olay sırasında evde değildim.
Hocam selam. Ben de bugün TurkNet'e geçtim. Kullanıcı adı ve şifre yolladılar.

Baştan özetleyeyim. Modem arayüzüne giriş yaptım. Ardından Ağ Ayarı kısmına geldim ve Genişbant yazana tıkladım. Oradan birinci yani aktif olana değiştir butonuna basarak girdim. Aşağı gelince kullanıcı adı tarzı şeyler var. Oradan farklı bir İSS yazana tıkladım. TurkNet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi buraya yazdım. Uygula tuşuna bastım. Ardından modeme bir kere bastım sonra bir kere daha bastım yani resetledin. Durum aynı, YouTube'a girince bağlı olmadığını söylüyor. Modemimiz sizinle aynı.

Hocam selam. Ben de bugün TurkNet'e geçtim. Kullanıcı adı ve şifre yolladılar.

Baştan özetleyeyim. Modem arayüzüne giriş yaptım. Ardından Ağ Ayarı kısmına geldim ve Genişbant yazana tıkladım. Oradan birinci yani aktif olana değiştir butonuna basarak girdim. Aşağı gelince kullanıcı adı tarzı şeyler var. Oradan farklı bir İSS yazana tıkladım. TurkNet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi buraya yazdım. Uygula tuşuna bastım. Ardından modeme bir kere bastım sonra bir kere daha bastım yani resetledin. Durum aynı, YouTube'a girince bağlı olmadığını söylüyor. Modemimiz sizinle aynı.
Hocam olay üzerinden çok zaman geçti ne neydi ne değildi her şeyi unuttum yardımcı olamayacağım kusuruma bakmayın.

Anladım hocam teşekkürler.

Sağlayıcıda değil alt yapıda bitiyor iş görünen.

Şöyle bir şey anlatayım bununla alakalı konuda açtım. Bundan yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom 50 Mbps internet aldım modem arayüzünde maksimun alabileceğim 16 Mbps idi. Bu sabah müşteri hizmetlerini aradım ilk olarak robottan hıza tıkladığımda kontrol ettiğinde sorun olduğunu tespit etti ve, arıza kaydı oluşturdu. Yine de müşreti hizmetlisiyle görüştüm anlattım oda oluşturdu ekip gelip bakacağımış şu an.

1626730089351.png

Değerlerim böyle Türk Telekom altyapılarında sorun olabilir.
Biraz fazla zaman geçmiş ama olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı