Türknet nasıldır?

Square987

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum yerde Türknet altyapısı yok. Fakat alabileceğim maksimum hız 35 Mbps ve 150GB AKK. Sizce Türknet güvenilir bir firma mıdır? Herhangi bir yavaşlama ping artması durumu olur mu? Bol oyun indireceğim, online oynayacağım, 4k Netflix'te düşüneceğim. Ayrıca sanırım bu VDSL hizmeti oluyor. Evimde olup olmadığını nasıl anlayacağım? Sitede belirttiği rakamlar doğru mudur? Hangi modemi almam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce kullandığınız internet servis sağlayıcısından memnun iseniz TürkNet ile de memnun olursunuz.
TürkNet alt yapıyı kiralayarak internet hizmeti sunan bir firma.
Ben Türknetten önce Türk Telekom kullanıyordum ve internet kalitesi gayet tatmin ediciydi ve verdikleri hızları aldım hatta ping değerlerim de uçuk rakamları nadiren gördüm.
Şu an aynı altyapı üzerinden TürkNet bana internet sağlıyor ve ping değerleri Türk Telekom ile aynı. Sadece 35 Mbps yerine 75 alıyorum ve kablolu bağlantı ile speedtest sitesinde 70 Mbps görüyorum.
Eğer komşularından kullanan ve memnun olan varsa geç derim fakat teknik servis olarak vasat durumdalar. Bir arıza durumunda Türk Telekom çalışanları gelip ilgileniyor.
Ben TürkNete geçiş yaptıktan sonra yaklaşık 1 hafta internetsiz kaldım ve bu 1 hafta bekleyiş sadece bir port değiştirmek içindi.
Eğer bağlatırsan ilk ayında çeşitli sorunların olabilir fakat diğer aylarda sorun olacağını zannettmiyorum. Ben şu an ilk ay dışında hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
Hem denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum sonuçta taahhüt yok, beğenmezsen iptal ettirme şansın var.
Uzun lafın kısası biraz çevrende araştırma yaptıktan sonra bağlatmanı tavsiye ediyorum. Bu fiyata bu hızları her firma veremez.

Şöyle bir bilgilendirmede bulunayım bulunduğunuz bölgedeki ağ trafiğinde kullanıcı çokluğu TürkNet'te ise geçmenizi tavsiye etmem, çünkü kiralamalara ayrılan ağ trafiği ana kaynaklara göre daha başarısız olacaktır. Bundan dolayı size verilen internet hızını eğer ki bölgenizde fazla sayıda TürkNet kullanıcısı varsa tam alamayacaksınız, araştırmanızı doğru şekilde yaptığınız vakit TürkNet çok cazip ve kaliteli bir firmadır yani sağladıkları hizmetin tamamı kendilerine ait olduktan sonra sormadan direk bağlantı yapabileceğiniz bir şirkettir. Fakat dediğim gibi araştırmanızı daha sonra üzülmemek için tam anlamıyla yapın, üstü kapalı şekilde bölgemde ağ trafiği ne durumda diye müşteri hizmetlerine sorarsanız size yardımcı olacaklardır.

Arkadaşlar geç cevap yazıyorum cezalıydım kusura bakmayın. Öncelikle evime taşınalı 3 yıl oldu ve çocuklar nedeniyle internetsizim. Yani benim için ne kadar süre geçtiği önemli değil bu civarda daha çok Türk Telekom benzeri kullanılıyor. Türknet kullanıcısı varsa da azdır. Taahhütsüz ve ilk ay beğenmezsek para iadesi varmış zaten.Peki sizce bu internet için hangi modemi almalıyım duyduğum kadarıyla verdikleri modem kaliteli değilmiş.

Yeni konu açmak istemedim. Sitede görünen evim 75 mbps alıyor. TTNET'net şükür kurtulabildim. Türknet düşünüyorum bu hıza 75 TL iyi fiyat. Sizce nasıl?

Birde, TTNET interneti kapatırken bana 3 ay internet alamassın dediler. O anki sinirle bir an önce kurtulmak için kabul ettim. Böyle bir şey var mı?

İnternetin varsa çok güzeldir, bir dönem 60 Megabit download 35 megabit upload alıyordum. Sonra hat değerlerim düştü, download 30 upload 5 oldu. Kasım ayında olmuştu bu düşüş o günden bugüne 15'i geçgin destek talebi açtım hepsinde de çözüldü deyip geçiştirdiler. Yani dediğim gibi internetin olduğu zaman TürkNet'ten iyisi yoktur, ama internetin gittiği zaman TürkNet'ten kötüsü yoktur.

Şu ana kadar çok az kopma yaşadım TTNET'de. Oturduğum yerde internet bağlantısı konusunda çok bir sıkıntı yaşamadım şükür. Çevremdekilerde öyle. Türknettede olacağını sanmıyorum. Benim sıkıntım fiyat idi. Son fatura nedeni bilinmez bir şekilde 65 TL gelmesi gerekirken 200 küsür gelmişti. 3 ay internet alamama konusunda bir bilgin var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı