TürkNet Nasıldır?

Yerine göre değişir. 2017'den beri kullanıyorum. Önce taahhüdü kaldırdılar sonra AKN'yi daha sonra hız limiti kaltı. Yani bulunduğun yerde aldığım son hızı veriyorlar. 5-6 ay oldu fiber geldi bende hemen geçiş yaptım fazla fazla memnunum.

İyi bir VDSL altyapısı veya Fiber varsa kesinlikle geçilir. Türknetin kendi fiberi varsa geçmemek hata olur.

VDSL Altyapıda aldığım anlık değerler:
türknet.png

Taahhütsüz olması, eğer alt yapınız sağlamsa alabileceğiniz en yüksek hızı vermesi güzel. Ancak;
- sorun zamanında karşınızda kimseyi bulamıyorsunuz,
- taleplerinize dönüş yapılması aylar sürebiliyor,
- fiyat artışları çok tutarsız olabiliyor.
Evimde Fiber yokken, VDSL için Turknet aldım ve 2 sene kullandım. Yalın abonelik istememe rağmen, aylarca ekstradan telefon ücreti yansıtıldı ve 8 ay böyle sürdü. Geçenlerde Fiber altyapı geldi ve Turknet'e başvuruda bulunmaya çalıştım. İnanın 2 hafta her gün denedim ancak bir muhatap bulamadım. Millenicom'a geçtim. İptal dilekçemi gönderdiğim günden itibaren 3 gün defalarca Turknet bana ulaştı. KEndilerinden ayrılma sebebimin de kendilerine ulaşamamak olduğunu açıkça belirttim.
Dediğim gibi, altyapıda sorununuz yoksa ve hizmette değişiklik düşünmüyorsanız tutarlı internet sunuyorlar (genelde). Ama sorun ile karşılaştığınız ilk anda üzülmeye başlayabiliyorsunuz.

M
Taahhütsüz olması, eğer alt yapınız sağlamsa alabileceğiniz en yüksek hızı vermesi güzel. Ancak;
- sorun zamanında karşınızda kimseyi bulamıyorsunuz,
- taleplerinize dönüş yapılması aylar sürebiliyor,
- fiyat artışları çok tutarsız olabiliyor.
Evimde Fiber yokken, VDSL için Turknet aldım ve 2 sene kullandım. Yalın abonelik istememe rağmen, aylarca ekstradan telefon ücreti yansıtıldı ve 8 ay böyle sürdü. Geçenlerde Fiber altyapı geldi ve Turknet'e başvuruda bulunmaya çalıştım. İnanın 2 hafta her gün denedim ancak bir muhatap bulamadım. Millenicom'a geçtim. İptal dilekçemi gönderdiğim günden itibaren 3 gün defalarca Turknet bana ulaştı. KEndilerinden ayrılma sebebimin de kendilerine ulaşamamak olduğunu açıkça belirttim.
Dediğim gibi, altyapıda sorununuz yoksa ve hizmette değişiklik düşünmüyorsanız tutarlı internet sunuyorlar (genelde). Ama sorun ile karşılaştığınız ilk anda üzülmeye başlayabiliyorsunuz.
Millenicom nasıl gidiyor?

Yeni internet sağlayıcısı arıyordum ve TurkNet'in altyapı sorgulamasını gördüm. Aşağıya SS'ini koyduğum gibi 1000 Mbps'e kadar upload vereceklerini söylediler. Sizce TurkNet nasıldır ve geçilmeli midir?

Hizmetleri iyi fakat herhangi bir sorun yaşadığında ya zorlamayla çok geç çözüyorlar ya da hiç çözmüyorlar, sorun halinde muhatap bulamıyorsun yani.

İyi bir VDSL altyapısı veya fiber varsa kesinlikle geçilir.
Başlık sahibinin evinde TurkNet'in kendi daireye kadar fiber altyapısı varmış.

@qnpases
Paylaştığınız görsele göre adresinizde TurkNet'in kendi altyapısı olan TurkNet Gigafiber bulunuyor. TurkNet tarafından evinize döşenen altyapıdan taahhütsüz olarak 100 TL'ye 1000 MBPS alabileceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı