TürkNet sabit olmayan hızın nedeni modem mi?

Benim sorunumu yaşayanların ortak sorunu Nokia marka pon kullanmaları. Gpon değiştirip öyle deneyeceğim. Çünkü aynı sitede oturan arkadaşım da 130 MBİT leri görebiliyor.
Onunla pek alakası yok hocam. Bende de Nokia var. Ethernet portu 1000 Mbps. ONT'yi direk bilgisayara taktım. Arayüzde de 1000 Mbps çıktı. Kısıtlama santral kaynaklı.

@Ulunay hocam sizin ONT'nin markası nedir?

Son düzenleme:
95'te sınırlı benimki de. Ama arayüzde 1000 Mbps destekliyorsa ONT'den olması saçma olmaz mı?

@Emir Eroll, @Küçükpazarlı, @Takeshi Kovacs

Arkadaşlar sizde de hız 95 bandında sınırlıydı. ONT cihazınızın markası ve modelini yazabilir misiniz?

Benimki Nokia G-010G-Q

Arkadasin dedigi gibi Nokia ont ile baglananlar bu sorunu yasiyor sanirim Huawei olanlar hep 125 Recep baltasin videosunda da oyle. Benim de Nokia benim de 95. Letgo'da Huawei ont satan bir arkadas var acaba alip kendi hattima taksam calisir mi?

Arkadasin dedigi gibi Nokia ont ile baglananlar bu sorunu yasiyor sanirim Huawei olanlar hep 125 Recep baltasin videosunda da oyle. Benim de Nokia benim de 95. Letgo'da Huawei ont satan bir arkadas var acaba alip kendi hattima taksam calisir mi?
Bende az önce Technopat'ın o videosuna baktım. Valla yavaş yavaş mantıklı gelmeye başladı :D

Çalışmaz heralde hocam. Denemek lazım.

95'te sınırlı benimki de. Ama arayüzde 1000 Mbps destekliyorsa ONT'den olması saçma olmaz mı?

@Emir Eroll, @Küçükpazarlı, @Takeshi Kovacs

Arkadaşlar sizde de hız 95 bandında sınırlıydı. ONT cihazınızın markası ve modelini yazabilir misiniz?

Benimki Nokia G-010G-Q
Benimki de aynı model hocam. Genelde 95-96 arası çıkıyor. Benim için yeterli olduğu için pek kafaya takmadım. Acaba 120 mbps gibi hızları testte görenler diğer indirme sunucularında görebiliyor mu?
Evet yüksek ihtimal calismayacak ama denemekten zarar gelmez
Aynen denemekten zarar gelmez fakat ben nedense çalışacağını düşünüyorum. Çünkü neden olmasın?

Geri
Yukarı