TürkNet sabit olmayan hızın nedeni modem mi?

Benimki de aynı model hocam. Genelde 95-96 arası çıkıyor. Benim için yeterli olduğu için pek kafaya takmadım. Acaba 120 mbps gibi hızları testte görenler diğer indirme sunucularında görebiliyor mu?

Aynen denemekten zarar gelmez fakat ben nedense çalışacağını düşünüyorum. Çünkü neden olmasın?
Arkadasin superonline altyapisindaki ont cihazina girdim ethernet ile baglayip icinde log kaydi denen bir bolum var dosya yuklemesi yapilan buraya bize ozel bilgiler girilebilir diye dusunuyorum abonelikle cihazi esleyen. Tabi denemeden hepsi afaki düşünceler hafta ici ont cihazini alip bir deneyeceyim.

Acaba 120 mbps gibi hızları testte görenler diğer indirme sunucularında görebiliyor mu?
Evet.
Nokia G-010G-Q benim de bu ont cihazı @TimeCop. Büyük ihtimal ont cihazından kaynaklı.

Evet sanırım bulduk sorunu. @Yosemite Sam hocam sizi tebrik ederim :)
Huawei kullanıyorum. Modeli HG810 olması lazım.
Sizde 100'ü aşan değerler vardı değil mi hocam? Müsait olduğunuz bir zamanda speedtest atabilirseniz sevinirim.
Arkadasin superonline altyapisindaki ont cihazina girdim ethernet ile baglayip icinde log kaydi denen bir bolum var dosya yuklemesi yapilan buraya bize ozel bilgiler girilebilir diye dusunuyorum abonelikle cihazi esleyen. Tabi denemeden hepsi afaki düşünceler hafta ici ont cihazini alip bir deneyeceyim.
Tamamdır. Gelişme olduğunda haber ederseniz sevinirim.

@Yosemite Sam hocam sizde ONT'yi değiştirebilirseniz nasıl yaptığınızı söylerseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler hepinize.

Evet.

Evet sanırım bulduk sorunu. @Yosemite Sam hocam sizi tebrik ederim :)

Sizde 100'ü aşan değerler vardı değil mi hocam? Müsait olduğunuz bir zamanda speedtest atabilirseniz sevinirim.

Tamamdır. Gelişme olduğunda haber ederseniz sevinirim.

@Yosemite Sam hocam sizde ONT'yi değiştirebilirseniz nasıl yaptığınızı söylerseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler hepinize.
Denemek lazım bakalım ne olacak çünkü BTK ya şikayet ederek sorunu çözmüş ama gponun markası nedir bilmiyorum. İşte Türknet Kalitesi!
Hocam ne zaman geçtiniz TürkNet'e .

Denemek lazım bakalım ne olacak çünkü BTK ya şikayet ederek sorunu çözmüş ama gponun markası nedir bilmiyorum. İşte Türknet Kalitesi!

Hocam ne zaman geçtiniz TürkNet'e .
Onu bende gördüm. Geçen ay şikayet ettim BTK'ya ama değişen hiçbir şey olmadı. Hazır cevaplarla geçiştirdiler.

Kendisine sordum cevap gelince söylerim.

Şimdi benim bunu kafama takmam aradaki hızdan havaya uçamam değil. Aynı parayı veriyoruz ve adam benden 35 MBİT daha fazla hız alıyor. Burada adaletsizlik var bunun düzeltilmesi lazım ya herkes eşit hız alsın yada herkesinkini artırın.

Şimdi benim bunu kafama takmam aradaki hızdan havaya uçamam değil. Aynı parayı veriyoruz ve adam benden 35 Mbit daha fazla hız alıyor. Burada adaletsizlik var bunun düzeltilmesi lazım ya herkes eşit hız alsın ya da herkesinkini artırın.

Alsinda şöyle bir şey var bizim Speedtest'te gordugumuz 95 degeri download da tam 100 oluyor indirme yaparken IDM de 12.5mb/s görüyor dolayısıyla bizde bir sikinti yok ama 125 alanlar bir istisna.

Alsinda şöyle bir şey var bizim Speedtest'te gordugumuz 95 degeri download da tam 100 oluyor indirme yaparken IDM de 12.5mb/s görüyor dolayısıyla bizde bir sikinti yok ama 125 alanlar bir istisna.
Biliyorum benim arkadaşım ve forumda birçok kişi 130 MBİT alıyor. Arada yine 30 MBİT lik bir fark var. Hatta ve hatta bazıları arada 150 MBİT bile alıyor TürkNet foruma girin hız testlerine bakın istisna değil bunlar baya var.

Geri
Yukarı