TürkNet sabit olmayan hızın nedeni modem mi?

Şimdi benim bunu kafama takmam aradaki hızdan havaya uçamam değil. Aynı parayı veriyoruz ve adam benden 35 MBİT daha fazla hız alıyor. Burada adaletsizlik var bunun düzeltilmesi lazım ya herkes eşit hız alsın yada herkesinkini artırın.
Birtek o değil. Bakın mesela bende aynı bu sorun var:

Sınırlamadan kaynaklı bu sorun.
Alsinda şöyle bir şey var bizim Speedtest'te gordugumuz 95 degeri download da tam 100 oluyor indirme yaparken IDM de 12.5mb/s görüyor dolayısıyla bizde bir sikinti yok ama 125 alanlar bir istisna.
Valla ben en fazla 11.8-12 gördüm.
Biliyorum benim arkadaşım ve forumda birçok kişi 130 MBİT alıyor. Arada yine 30 MBİT lik bir fark var. Hatta ve hatta bazıları arada 150 MBİT bile alıyor TürkNet foruma girin hız testlerine bakın istisna değil bunlar baya var.
Biz istisnayız o zaman :D

Birtek o değil. Bakın mesela bende aynı bu sorun var:

Sınırlamadan kaynaklı bu sorun.

Valla ben en fazla 11.8-12 gördüm.

Biz istisnayız o zaman :D
Valla ben tam 12.5 i görüyorum her zaman ama gonul 125 130lari istiyor tabiki. Bu kisitlama olayida acayip birsey bikac ay ugrasmadan kabul de etmiyorlar. Vdsl bir hattim daha var benim 100mgbt pakette 42yi gecemiyordum 1.5 aydir tbtnet ile. Onlarda hiçbir sıkıntı yokken kisitlama varmis 1.5 ay sonra kabul edip kisiti kaldırdı telekom 90 ustu hızlara kavuştuk. Biryere guzelim altyapiyi kurup kısıtlamak neyin kafasi anlamıyorum.

Valla ben tam 12.5 i görüyorum her zaman ama gonul 125 130lari istiyor tabiki. Bu kisitlama olayida acayip birsey bikac ay ugrasmadan kabul de etmiyorlar. Vdsl bir hattim daha var benim 100mgbt pakette 42yi gecemiyordum 1.5 aydir tbtnet ile. Onlarda hiçbir sıkıntı yokken kisitlama varmis 1.5 ay sonra kabul edip kisiti kaldırdı telekom 90 ustu hızlara kavuştuk. Biryere guzelim altyapiyi kurup kısıtlamak neyin kafasi anlamıyorum.
Muz cumhuriyetinin telekomu çok da bir şey beklememek lazım.

Muz cumhuriyetinin telekomu çok da bir şey beklememek lazım.
Dogrudur hocam para babalari ve onlari koruyan devlete karsi vatandaş olarak surekli mucadele icinde olmamiz lazim yoksa elimizde ne varsa alip en kotu sekilde yasatmaya calisirlar. Dusman isgalinde bu kadar ezilmezdi vatandaş. Allahtan bilincli insanlar haklarinin peşinde kosuyorda insanlar temel haklarina kavusabiliyor. Ben bir ay ugrasmasam bizim santraldeki kisit oylece kalacakti mesela.

Dogrudur hocam para babalari ve onlari koruyan devlete karsi vatandaş olarak surekli mucadele icinde olmamiz lazim yoksa elimizde ne varsa alip en kotu sekilde yasatmaya calisirlar. Dusman isgalinde bu kadar ezilmezdi vatandaş. Allahtan bilincli insanlar haklarinin peşinde kosuyorda insanlar temel haklarina kavusabiliyor. Ben bir ay ugrasmasam bizim santraldeki kisit oylece kalacakti mesela.
Usanmadan sıkılmadan yazıp hakkımızı arayacağız. 3. sınıf vatandaş gibiyiz kendi ülkemizde.

Dostlar farketmiyorsunuz ama bu kısıtlama yüzünden @TimeCop hocam ve bende upload yaparken ping sıkıntısı oluyor, bkz:Gyazo
kısıtlama olmayan birinin fast.com sonuçları:Ekran-Al-nt-s, yüklü değerlerde aşırı oynama oluyor, evde birisi büyük boyutlu bir dosya yüklerken benim pingimin fırlaması bence normal bir olay değil fiber internete göre.

Dostlar farketmiyorsunuz ama bu kısıtlama yüzünden @TimeCop hocam ve bende upload yaparken ping sıkıntısı oluyor, bkz:Gyazo
kısıtlama olmayan birinin fast.com sonuçları:Ekran-Al-nt-s, yüklü değerlerde aşırı oynama oluyor, evde birisi büyük boyutlu bir dosya yüklerken benim pingimin fırlaması bence normal bir olay değil fiber internete göre.
Hocam aslında hem download hem de upload yaparken ping yükselmesi/packet loss çok normal.(Hızın tamamına yakını kullanıldığında) Fakat ne kadar yükseldiği de önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı