TürkNet sözleşme iptal sorunu

Ben kağıt imzalayıp yollamadım bana damı kurulum bahanesiyle gelecekler yani? Kesinlikle kabul etmem fakat imzalayıp göndermediğim zamanda mı geliyorlar?

Ya taahüt olmasa bile ben çıkamayacağım yere girmek istemiyorum mesela süper Online'de müşteri hizmetini aradığım an açıp hep ilgilendiler 6 yıllık kullanıcıları olduğum için fakat TürkNet daha geçmeden sorun ediyor, ayrıca bir şey daha sormak istiyorum telefonuma mesaj gelmiş kullanıcı adı ve şifre olarak bu kullanıcı adı şifre ile TürkNet sitesine giriş yapabiliyorum ve orada hizmet bilgilerim aktif yazıyor ben imza atmadan nasıl aktif ettiler? Ayrıca kendiliğinden iptal olunca buraya giriş yapma bilgilerim de kayıp olup kendiliğinden iptal olacak mı? Hiçbir belge vs imzalamayıp göndermemiş olmama sığınıyorum ama korkum bu panelde abone olarak gözüküyor olmam.

Ya taahüt olmasa bile ben çıkamayacağım yere girmek istemiyorum mesela süper Online'de müşteri hizmetini aradığım an açıp hep ilgilendiler 6 yıllık kullanıcıları olduğum için fakat TürkNet daha geçmeden sorun ediyor, ayrıca bir şey daha sormak istiyorum telefonuma mesaj gelmiş kullanıcı adı ve şifre olarak bu kullanıcı adı şifre ile TürkNet sitesine giriş yapabiliyorum ve orada hizmet bilgilerim aktif yazıyor ben imza atmadan nasıl aktif ettiler? Ayrıca kendiliğinden iptal olunca buraya giriş yapma bilgilerim de kayıp olup kendiliğinden iptal olacak mı? Hiçbir belge vs imzalamayıp göndermemiş olmama sığınıyorum ama korkum bu panelde abone olarak gözüküyor olmam.

Görsellerde aboneliğin başlamış. Artık faturanı bekle. Umarım bana yapılanlar sana da yapılmasın. Umarım düzgün hizmet alabilirsin.

Görsellerde aboneliğin başlamış. Artık faturanı bekle. Umarım bana yapılanlar sana da yapılmasın. Umarım düzgün hizmet alabilirsin.
Nasıl başlayabiliyor ne imzalı sözleşmem var ne ödeme bilgilerim var onlarda nasıl yapabiliyorlar bunu ?
Burada görünmüyor öyle bir şey nasıl sözleşme imzalamadan başlatabiliyorlar ortada ne hizmet var nede herhangi bir hizmet.

Dosya Ekleri

• sssss.PNG
    sssss.PNG
    45,1 KB · Görüntüleme: 69
Nasıl başlayabiliyor ne imzalı sözleşmem var ne ödeme bilgilerim var onlarda nasıl yapabiliyorlar bunu ?
Burada görünmüyor öyle bir şey nasıl sözleşme imzalamadan başlatabiliyorlar ortada ne hizmet var nede herhangi bir hizmet.
Hizmet başlamıyor sistemde öyle gözüküyor. Belgeleri sisteme yükelemeden BTK tarafından hizmet başlatılamaz. Siz belgeleri TürkNet'e, TürkNet veyahut diğer sağlayacılar da BTK'ya iletmek zorundadırlar. Yani sizin bir hizmetinizin olmasının imkanı yok. Orada yazan "Aktif" yazısı hangi paketi seçtiğinizdir kısaca. Bu paket "Aktif" yani bu paketi seçtiniz gibisinden.

Hizmet başlamıyor sistemde öyle gözüküyor. Belgeleri sisteme yükelemeden BTK tarafından hizmet başlatılamaz. Siz belgeleri TürkNet'e, TürkNet veyahut diğer sağlayacılar da BTK'ya iletmek zorundadırlar. Yani sizin bir hizmetinizin olmasının imkanı yok. Orada yazan "aktif" yazısı hangi paketi seçtiğinizdir kısaca. Bu paket "aktif" yani bu paketi seçtiniz gibisinden.

Peki ben bu süreç bitmeden başka sağlayıcı ile taahüt yapacağım, bu olay imzalı kağıt yollamaz isem kapanıp biter değil mi? Gerçekten korku içindeyim bu konuda çoğu kişi TürkNet'e giriş var çıkış yok diyor.

Peki ben bu süreç bitmeden başka sağlayıcı ile taahüt yapacağım, bu olay imzalı kağıt yollamaz isem kapanıp biter değil mi? Gerçekten korku içindeyim bu konuda çoğu kişi TürkNet'e giriş var çıkış yok diyor.
Çok basit bir şekilde yapacaksınız. Başka bir operatörden geçiş sekmesini seçin. Onlar sizin yerinize her şeyi kapatıyorlar zaten. Hem de içinizde bir kuşku kalmamış olur. Aynı mobil operatör değiştirme gibi yani. Siz sadece söyleyin gerisini onlar hallederler.

Ayrıca hiç korkmanıza gerek yok. Sizden ıslak imza almadan hizmet başlatamazlar. Kanunlar bunu gerektiriyor. Diyelim ki hizmet başlatıldı. Gidersiniz tüketici hakem heyetine söke söke kapatırlar o hizmeti. Çünkü ellerinde sizin onların abonesi olduğunuza dair bir evrak yok.

Çok basit bir şekilde yapacaksınız. Başka bir operatörden geçiş sekmesini seçin. Onlar sizin yerinize her şeyi kapatıyorlar zaten. Hem de içinizde bir kuşku kalmamış olur. Aynı mobil operatör değiştirme gibi yani. Siz sadece söyleyin gerisini onlar hallederler.

Ayrıca hiç korkmanıza gerek yok. Sizden ıslak imza almadan hizmet başlatamazlar. Kanunlar bunu gerektiriyor. Diyelim ki hizmet başlatıldı. Gidersiniz tüketici hakem heyetine söke söke kapatırlar o hizmeti. Çünkü ellerinde sizin onların abonesi olduğunuza dair bir evrak yok.

Çok teşekkürler, bende 2014 yılından beri Superonline vardı ve bu ayın 27'sinde bitecek. Bana 27'sinde 35 megabit tarife önerdiler ve ben bu TürkNet olayı hallolmadan onu kabul eder isem herhangi bir problem yaşar mıyım acaba?
Yani Turkcell ile yeniden taahüt yapar isem TürkNet olayı hallolmadan imza atmadığıma güvenerek herhangi bir problem yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Yaşamazsınız hocam. Zaten başvurunuzdan 10-15 gün gibi bir süre sonra evrakları sistemlerine yüklemek ve BTK'ya iletmek zorundalar yoksa otomatik olarak aboneliğiniz zaten düşüyor. Size bir fatura filan da çıkartamazlar korkmayın yani. Sadece size bir üyelik oluşturmuşlar bu abonelik değil üyelik. Siz evrak yollamadığınız sürece hiç bir şey talep edemezler sizden.

Yaşamazsınız hocam. Zaten başvurunuzdan 10-15 gün gibi bir süre sonra evrakları sistemlerine yüklemek ve BTK'ya iletmek zorundalar yoksa otomatik olarak aboneliğiniz zaten düşüyor. Size bir fatura falan da çıkartamazlar korkmayın yani. Sadece size bir üyelik oluşturmuşlar bu abonelik değil üyelik. Siz evrak yollamadığınız sürece hiçbir şey talep edemezler sizden.

Çok teşekkürler gerçekten bu konuda çok korkmuştum internette TürkNet hakkında bilgi okuyunca yüreğime su serptiniz çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı