Türknet Tivibu'yu da iptal etti

Tüketici hakem heyeti sonucu geldi.

Beni haklı bulmuşlar. Hem Tivibu hem de internet taahhüt ücretini geri ödeyecekler. Yaklaşık 1100 TL.

Ne kadar sürdüğunu merak edenler icin söylüyorum geçenlerde sonlandi. 1-2 hafta önce galiba.

Tüketici hakem heyeti sonucu geldi.

Beni haklı bulmuşlar. Hem Tivibu hem de internet taahhüt ücretini geri ödeyecekler. Yaklaşık 1100 TL.

Ne kadar sürdüğunu merak edenler icin söylüyorum geçenlerde sonlandi. 1-2 hafta önce galiba.
Tüketici hakem heyetine nereden ve nasıl ulaşıp derdimizi anlatabiliriz?

Tüketici hakem heyetine nereden ve nasıl ulaşıp derdimizi anlatabiliriz?
Bu konuda yardimci olamayacağim maalesef. Benim yerime bir başkasi yapti benimkini.

Sosyalde detaylı rehberi bulunuyor. Aratirsaniz bulabilirsiniz.
Belirtmeyi unutmuşum. İnternet ile Tivibu paketimiz ayrı. Yani internet iptal olunca Tivibu da olmamalıydı.
Ha bir de gelişmeyi yazmayı unutmuşum.

Sonradan olayın Türknet ile alakalı olmadığını öğrendik. Tivibu ve Türk Telekom internet paketim ayrı olduğundan Tivibu için "ekstra" izne ihtiyaç varmış.

Zaten sonradan Türk Telekom yetkilisi biz iptal ettik demişti.

Son düzenleme:
Şu an bizimde Tivibu'muzu kestiler. taahhüdü bizim ödememiz gerektiğini söylüyorlar. Ve bizzat bizim arayıp iptal ettiğimizi iddia ediyorlar. Tivibu uydu olmadığı için sadece Türk Telekom'un interneti ile Tivibu kullanabiliyormuşuz o yüzden kesmişler. Ne yapmalıyız? @FantastikTürk

İyi günler. Geçen hafta ISS'imi değiştirmek istediğimi belirten bir konu açmıştım. O konudan sonra Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş işlemlerini başlattım.

Bugün ise, öğle saatlerinde birden Tivibu'nun iptal edildiğine dair mesaj geldi. Bundan birkaç saat sonra ise TurkNet internetinin aktivasyonunun tamamlandığına dair mesaj geldi. İnterneti denedim. Ping ve hız değerleri çok iyi. 100Mbps fiber paketi kullanıyorum. Yani internetten yana bir sıkıntım yok. Türk Telekom taahhüt cayma ücretini ise ödemeye hazırdım. Ancak Tivibu da iptal edilince bir de onun taahhüt cayma ücreti çıktı. Hem de tam 500 TL!

Tivibu'nun iptalinden hemen sonra TurkNet ile iletişime geçtim. Kendilerinin Tivibu'yu iptal etmediklerini söylediler. Daha sonra Türk Telekom ile görüştüm onlar da biz iptal etmedik dedi. Şimdi ise TurkNet'e ulaşmakta zorluk yaşıyorum.

Ne yapmalıyım? Tivibu iptalinin iptal olması gibi bir şey olur mu? Yoksa iş işten geçti mi? Geçtiyse bu ücreti kim ödeyecek?

Türk Telekom kendi yapıyor. Bunları başka yerden internet alma diye.

Şu an bizimde Tivibu'muzu kestiler. taahhüdü bizim ödememiz gerektiğini söylüyorlar. Ve bizzat bizim arayıp iptal ettiğimizi iddia ediyorlar. Tivibu uydu olmadığı için sadece Türk Telekom'un interneti ile Tivibu kullanabiliyormuşuz o yüzden kesmişler. Ne yapmalıyız? @FantastikTürk
THH'ne başvurun.

Güncelleme : TTNET karşı dava açtı.

Geri
Yukarı