TürkNet vs Kablonet

Valla 4 aydır kablonetteyim her gün yayın açıyorum kablonet inanılmaz iyi 100 mbps 5 uploadım var ayrıca müşteri hizmetleri de çok çok çok çok iyi.

Arkadaşlar TürkNet kullanmayın, sadece şikayetvar'a bakarsanız bile ne kadar ilgisiz olduklarını görürsünüz. Müşteri hizmetleri yok, açtığınız arıza kayıtlarına otomatik saçma cevaplar veriyorlar. İnternet hızım düşük diyorum yoo değil 35 megabit iste sorun gozukmuyor burada :D diyorlar. Speedtest'te kabloyla PC'ye 35 megabit int 12 civarı ping gözüküyor LoL'de 100 altına inmedi bu akşam. Evin her yerinden internet çekiyor modemde sorun yok, ama çeken internet keyfine göre bazen 10 megabit bazen 0.1, günlerdir salondaki TV'de internete bağlansada hiçbir şey yapamıyoruz Netflix hata kodu veriyor diğer uygulamalarda aynı şekilde. Aldığımız zamandan beri çektirmedikleri dert kalmadı, TürkNet'e güvenmeyin kısa sürede pişman olacaksınız zaten.
"Şikayet var" sayfasına bakılarak iş yapılmaz orada her operatörden şikayet var hatta eğer incelerseniz en olumlu oranlar TürkNet'de.Yaklaşık bir aydır kullanıyorum şuan VDSL port olmamasına rağmen 20mbps download, 6mbps upload,15ms ping alıyorum ve 85TL ilk ay da ücretsiz.

2014'den beri Türk Net kullanıyorum. 2017 senesine kadar Download 8-9 Mbit ve 0.6 Upload alıyordum. Son 3 senede Download 3.07 Mbps ve Upload 0.6 çok kötü hizmetleri var. Müşteri Hizmetleri desen hiç yok. Konu paraya gelince direk iletişime geçiyorlar. Müşteri memnuniyeti çoğu yere bakarsan aktif altyapı dışındaysan kötü bir internetin oluyor. Memnun olan şuan %40-50 hatta daha az bile olabilir.

(27k)Superonline 10%, (14k) TürkNet 8%, (44k) TürkTelekom 4%
Hiçbiri mükemmel değil.Parantez içinde belirttiklerim şikayet sayısı.

Son 5-6 yıldır Kablonet (Türksat) kullanıcısıyım genel anlamda gayet memnunum diyebilirim. 50Mbps download ve 5Mbps upload hızım var. Pingim 8 falan çıkıyor Speedtest uygulamasında. Ama kullandığım tarife gereği gece belirli bir saatten sonra download hızım yarıya (25Mbps) düşüyor ama oda yeterli oluyor. Tek sorunu var her 10-15 günde bir defa gece kesinti sıkıntısı yaşıyorum. Kesildiği gece sabaha kadar gelmek bilmiyor maalesef ve haliylede o gece tüm işim yarım kalıyor. Genel olarak memnum olduğum için işin bu kısmınıda göz ardı ediyorum zaten. Türkiye'de sorunsuz internet yoktur arkadaşlar zaten sorunları, kusurları mutlaka olacaktır hangi internet sağlayıcıyı kullanırsanız kullanın. Ben zamanında Türk Telekom (eski adıyla TTNET) kullanıcısıydım 8-9 yıl kullandım ama şahsen kötüydü. Daha sonra Türksat'a geçtim. İyi ki Kablonet'e geçmişim zamanında diyebiliyorum şuandaki duruma baktığım zaman. TurkNet'te özellikle son zamanlarda çok övülen bir firma evet ama ben denemediğim ya da deneyeni tanımadığım için pek bilmiyorum tabii. Size tavsiyem eğer bulunduğunuz yerde Kablonet altyapısı varsa bence direk geçin derim.

Son düzenleme:
O zaman iptal etmiştim 3 yıl sonra kurdurdum. Altyapınız destekliyorsa net Superonline alın. Ben taşınma durumunda olduğum için geçtim TurkNet'e.

Geri
Yukarı